Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A nagymamák miért szeretik...

A nagymamák miért szeretik etetni már-már "tömni" az unokáikat?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 10. 19:29
1 2 3 4 5
 21/49 anonim válasza:
69%

Ezzel akarja megvenni a szeretetet. Talan mashogy nem lat teged ra mosolyogni. Sajnos az en gyerekeim nagymamaja is csak keksszel es cukorral tud szeretni. Egyebkent a gyerekeim eszre se veszik mert nem tudja mit csinaljon veluk ok meg kicsik meg ahhoz hogy a nagyit szorakoztassak, ok sem tudjak hogy mit csinaljanak vele, a nagyi unalmas, csak ulni akar. Tanulatlan es az egeszseges eletmodrol fogalma nincs. Nem veletlenul kover belrakos es cukorbeteg. Hiaba kerjuk hogy inkabb gyumolcsot hozzon, azt imadjak a gyerekek, meg en is batoritanam a gyerekeimet hogy nezzek ezt a nagyi hozta, egyenek csak belole. Megis a taskajabol dugva eteti az edessegeket a gyerekeknek. Ezek a kekszek csak el lesznek dugva, mar belefaradtunk az ellenallasba. Adakozas idejen az etelbankak adom ezeket a dolgokat.


Nem minden mama ilyen. Az en anyam az unokahugaimat nem hagyja beken azzal hogy tul koverek es sok edesseget esznek. O is csak jot akar, o tudja hogy a koverseg nem egeszseges.


Melyik lenne jobb? Azt hallani hogy egyel meg, vagy az hogy tul kover vagy?


A szuleiddel beszeld meg a dolgot, ezt nekik kell segiteni elintezni, kivedeni, nem a te dolgod visszautasitani nagymama adomanyait. Viszont udvariasan is lehet nemet mondani. Elfogadhatod, vagy mondd hogy koszonod szepen de eleget ettel, majd kesobb meg veszel belole. Nagyon finom volt. Stb.


Azt kell szeretni ami van. Aki azt irta hogy orulj neki addig amig van, annak igaza volt. Beszelgess vele ha veled van. Neki is jol esik ha eszreveszik.

2011. ápr. 14. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 anonim ***** válasza:
57%

Én alapjában véve szeretem az anyósom, de.....

Az étkezésük az katasztrófa. Napi szinten hús, (rántott hús, sült hús, pörkölt, szinte csak húst esznek, alig valami zöldséget, ) emellett rengeteg cukrot, fehér lisztből gyúrja a tésztát, tejet isznak, és nagyon sok betegségük van, főleg szív-és érrendszeri probllémák, apósom gyomor fekélyes, és minden körme vastagon gombás, sok érműtéten esett már át, és rengeteget dohányzik.

A férjem már fiatalon átesett egy visszér műtéten, és én tudom hogy nem azért mert örökölte a betegséget, hanem mert ugyanazt a gyalázatos táplálkozást követte, hisz gyerek volt, mint a szülei.

Az én anyósomnak sincs más témája mint az evés, szinte már nevetséges, mert ha belekezd valami mesébe, mindig az a vége, hogy ki mit evett. Férjem családjának többi tagja örül hogy a mama ilyen, mert sokszor kihasználják az ingyen kaja lehetőségét.

Én egészen másnak örülnék. kb. 10 éve már áttértem egy egészségesebb életmódra, gyerekeimet és férjemet is sikerült rávenni hogy eszerint táplálkozzunk. Megértik hogy ez miért olyan fontos manapság, és megszabadultunk sok egészségi problémától, férjem visszerei is szépen javulnak, fájdalma már nincs. Mindezt tudva, anyósom ugyanúgy tömi őt is és a lányomat is, hiába próbálom folyamatosan felvilágosítani, bizonygatni hogy lássa mennyi betegsége van a sok, és helytelen táplálkozás miatt, sokszor még engem néz hülyének, és csak azért is hozza a sok baromságot.

Szerintem van benne egy csomó féltékenység, hogy nehogy már a menye jobban ellássa a fiát meg az unokáit.

Én így gondolom....

2011. ápr. 14. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 anonim válasza:
Erre a kérdésre van egy nagyon jó gondolat-fonal Csernus - A nő című könyvében. Olyan szívesen idézném, de most nincs előttem. Ha később újra eszemberjut akkor majd bemásolom.
2011. ápr. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 anonim ***** válasza:

Létezi mozgás is nem csak a folyamatos fogyókúra!!Az én nagymamám is hasonló mindig süt, főz ha ott vagyok de ez mér probléma?Én imádom amikor oda megyek finom sütivel meg más finomabbnál finomabb dolgokkal vár.Senki nem mondta hogy mindet meg kell enned csak kóstold meg..de én inkább a rendszeres testmozgást ajánlanám az önsanyargatás helyett.

Esetleg megkérdezhetném hogy miből áll a fogyókúrád?(ha nem tartod bunkóságnak)

2011. ápr. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 A kérdező kommentje:

barnarizs, krumpli, telj. kiőrlésű kenyér, zöldségek(nyers, párolt), sonka, sajt, gyümölcsök, csirkemell pulykamell néha hal, nagyritkán telj. kiőrlésű tészta.

Sokat mozgok. Séta, szobabicikli, zumba fitness, ha szép idő lesz kimegyek kocogni, otthoni aerobik, meg majd kondiba is mennék.

Látom te se érted a lényeget. Nem sanyargatom magam, sőt tök jól elvagyok édesség nélkül, az bánt, hogy ő ezt nem bírja elfogadni. Ez nemfogyókúra ez életmód.

Ez kb. úgy esik nekem mintha egy vegetáriánust rántott hússal kínálnák:S

2011. ápr. 15. 21:40
 26/49 A kérdező kommentje:
Amúgy állandóan mondom neki hogy annyira elszoktam a cukortól, hogy nem is kívánom, de NEM BÍR BELETÖRŐDNI!
2011. ápr. 15. 21:41
 27/49 anonim ***** válasza:
73%
Nem baj kedves kérdező, te nagyon is jól csinálod, semmiképp se add fel, majd csak beletörődik a nagymamád. Ha meg nem, akkor mindig szép udvariasan háríts.
2011. ápr. 16. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 anonim ***** válasza:

Ha a szep szobol nem ert,sajnos kicsit magabiztosabban kell elmagyaraznod,hogy ne eroltessen rad semmi olyan dolgot amit nem szeretnel!

Miert nem lehet ezt megerteni?? Inkabb orulnie kellene,hogy csinos vagy!!!

2011. ápr. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 anonim ***** válasza:
69%

ez csak a szeretet jele..

és szerintem nagyon sokan örülnének annak ha ilyen mamájuk lenne!!

2011. ápr. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 anonim ***** válasza:

Ami a Te szempontodat illeti, szerintem elfogadható. Én se szeretem, ha megpróbálnak rám tukmálni valami, az illem elég sovány indok arra, hogy mégis elfogadjam. Sajnos az öregek látóköre az évek múlásával egyre szűkösebb, és elfelejtik, hogy más is van a világon, pontosabban hogy más is velük egyenértékű jogokat élvez, szabad választással és magánszférával rendelkezik.


Viszont van egy másik szempont is, ami elgondolkodtató: az ő idejükben a süti meg a kényeztetés a jólét jele volt. Ráadásul abban az időben ezek az ételek "VALÓDI" ételek voltak, nem ilyen műanyag sz@rok, hiába mondják, hogy ilyen kiőrlésű, meg olyan kalóriás, csöpög az egész a tartósítószertől meg a kemikáliákból, van ami természetes alapanyagot az életben nem látott. Visszatérve a lényegre, ezeknek a természetes kajáknak nem hízlaló, hanem tápláló hatásuk volt, így őrajtuk nem is látszott meg különösebben, arról nem is beszélve, hogy jóval többet mozogtak, tiszta levegőt szívtak és nem érte őket a folyamatos stressz. Ja, és hát nem bombázták őket folyamatosan a betegebbnél betegebb szépségideálokkal, a reklámok nem nevelték beléjük ezt a görcsös megfelelni vágyást, ami a mai lányok javát agyamosott birkává teszi (remélem, akinek nem inge, nem veszi magára). Sajnos az öregek nem látják teljesen ezt a változást, ezért tartják a jó szokást.

2011. ápr. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!