Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A nagymamák miért szeretik...

A nagymamák miért szeretik etetni már-már "tömni" az unokáikat?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 10. 19:29
1 2 3 4 5
 1/49 A kérdező kommentje:

16 éves vagyok nemrég fogytam le .Nem eszek édességet egyáltalán emiatt gyakran vitatkozunk a mamámmal mindig mondja:"Hülyeség ez a fogyókúra.Ilyen finomságokról lemondani..."

Amikor múltkor együtt teáztunk beszólt nekem h tegyek bele legalább 2 teáskenál cukrot, meg h nem teccem neki vékonyan.

De nem vagyok egyedüli eset, tudom jól...de miért van ez?

2011. ápr. 10. 19:33
 2/49 anonim ***** válasza:
82%
Mert náluk az a szeretet jele.
2011. ápr. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
76%
az enyém is ilyen volt,amig gyerek voltam voltam. Addig mindig mondja h milyen sovány vagyok egyek többet,és állandóan tömött. Pedig én alkatilag vagyok vékony. Most meg ha lemegyek hozzá h nem e tudna egy kg kenyérre nekem kölcsönadni,akkor jön azzal h jaj neki sincs pénze(pedig aztán tudom h van neki,gyűjtögetős mamám van). De még egy szelet kenyérrel se kínál meg
2011. ápr. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
47%

Azért mert az ő idejükben még nem volt ez a játszótérre visszük a gyerek meg egész nap vele legyünk stb. Nekik annyiból állt a törődés, hogy megetetjük a gyereket.

Ha tele a pocak, más gond nem lehet.

Szerintem el sem tudják képzelni, hogy mást is lehet csinálni egy gyerekkel nem csak etetni.

2011. ápr. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
72%
Régen a gyereknevelés javarészt a fizikai szükségletek kielégítését jelentette és pont.
2011. ápr. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
84%

Az én nagyim is ezt csinálja, főleg ünnepnapokon(Karácsony, Húsvét), és nem győztem visszautasítani, ha épp nem voltam éhes. Sosem adja fel...

Most kismama vagyok, és küldött nekem egy nagy tálca házi kalácsot, minden félét. Na, most ne akard tudni, milyen hálás vagyok :D Beérett a tömés gyümölcse, mert most boldoggá teszem, eszek, amit csak ad :D Örülünk egymásnak. Majd nálad is eljön az idő, mikor örülni fogsz, addig pedig ne add fel a -köszönöm, most nem kérem- mondatot, és eresszed el a füled mellett, amit mond, mert szeretetből mondja, nem lehet rá haragudni.

2011. ápr. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
59%
ha megtapasztalnád hogy milyen szűkösen élni, akkor talán tudnád értékelni ezt
2011. ápr. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 A kérdező kommentje:

Én ugyanúgy nem tudom megbecsülni az édességeket ahogyan ő anno azt hogy vékony volt:S

Nekem keményen kellett érte dolgoznom....

2011. ápr. 10. 20:01
 9/49 anonim ***** válasza:
65%

Ennek az oka egyértelműen az, hogy a saját gyermekét látja benned. Ő is anya, és gondoskodó. Nem tudom máshogy megfogalmazni, hiányérzete van, és be akarja pótolni a szép időket amit a gyerekeivel töltött. Mert hiányzik neki ez az időszak. Ami azt illeti én örülök ha évente egyszer látom a mamámat, pedig nem is lakik olyan messze. Becsüld meg hogy figyel rád, amikor még megteheti, megteheted.


13/L

2011. ápr. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 A kérdező kommentje:

13 évse létedre eléggé érett vagy de én nem így gondolom:)

Szerintem is ezzel akarja kifejezni a szeretetét. Csak azt nem bírom h nem érti meg h ezzel ő nem tesz boldoggá.:)

2011. ápr. 10. 20:05
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!