Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Jogosan utálom az apám?

Jogosan utálom az apám?

Figyelt kérdés
A történet röviden: Szüleim 9 éve váltak el. Apám félre lépett (mint kiderült többször) a mostani feleségével. Nekik azóta 4 gyerekük lett. Nekem a 4 féltesómon kívül van még 1 húgom és egy öcsém. Az öcsém 3 éve apámhoz költözött a foci miatt (ahol lakik a faterom ott van 1 focisuli). Na már most a balhé azon megy h én rosszul tanulok (3-as tanuló vok 11.ben) és nem látta félévimet azóta apám. Állandóan basztat és nyomozgat utánam. A felesége az qva pedig engem és az öcsémet folyton idegesít és ha beszólunk neki ő "hívja" apámat. Az ott élő tesóm után úgy nyomoz mint valami FBI ügynök. Állandóan rinyál és azt érzem h ő bár megjátssza magát, de valahol örül annak h apám és én rosszba vagyunk. Ez a nő ilyen keresztény fanatikus úgy mond... (Faterommal 8 éves koromba rám akarták erőltetni a vállast ezért is rühellem az egész keresztény dolgot...) Nos én ugyan 9ik egy jó tanuló gyerek voltam, de édesapám már akk is mindig valami miatt hibásnak tartott és baszogatott. Ezért érzem úgy h a mostani dolgot is csak túljátssza és örül hogy piszkálhat.) Eddig 2 hetente jártam hozzá a húgommal, de én mióta telefon összekaptam a drágalátos feleségével már nem voltam nála több mint 1 hónapja) Most pedig azt mondta h édesanyámnak nem adja oda a gyerek tartást amíg nem viszem el neki a félévim. Én kb. ezek miatt már 8 éve szenvedek és mostanában már aludni se tok. Nagyon rosszul érzem magam. Állandóan ezen agyalok. De azért is vok rá még mérges mikor előttem kijelenti h ő a feleségét szereti a világon a legjobban mikor engem régebb óta ismer és én vagyok az első szülött fia is és van pofája előttem ilyeneket mondani. Meg valahol azt is érzem h engem sose szeretett annyira mint a többi tesómat. Lelkileg engem tönkre tesz 'apám'. A focin kívűl nekünk gyakorlatilag más közös témánk nincs is. Mi erről a véleményetek? 17/F Vagy csak én vok túl gyerekes?
2011. márc. 17. 17:40
1 2
 11/18 anonim válasza:

Az apád valószínűleg kudarcként éli meg azt, ami veletek történt, és fél attól, hogy ez véglegessé válik.

Nyugodtan mondd el neki, hogy úgy érzed, hogy nem szeret annyira. Ha tiltakozik, mondd el neki, hogy lehet, hogy igaza van, de ha így érzed, akkor így érzed, az érzelmeinket nem befolyásoljuk. (Ez arra is igaz, hogy úgy érzi, a feleségét szereti a legjobban. Nem tehet róla :) )

Viszont kérdezd ki, hogy miért váltak el, mi romlott meg a kapcsolatukban. Beszélgessetek a szüleiről (ha már úgy is a Családfa rovatban kérdezted :) ), hogy ő milyen tanuló volt. Lehet, hogy kiderül, hogy csak a saját apját utánozza, mert ő is nagyon rövid pórázon volt fogva, állandóan be kellett számolni. Magyarul: értsd meg, hogy miért csinálja. És első lépésként fogadd el, hogy senki nem tökéletes, és lehet, hogy gyerekkorából, múltjából olyan lelki sebeket hordoz, ami megakadályozza, hogy veled normális legyen a kapcsolata. Ez igazából sajnálatra méltó, próbáld meg sajnálni.

2011. márc. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Próbáltam már ezt is de mind hiába. Am csak annyit édesapámról h a felesége miatt már 3 hónapja szóba se áll a szüleivel.
2011. márc. 18. 15:46
 13/18 anonim ***** válasza:

Próbáld meg nem utálni. Mert ha utálsz bárkit is, az a te lelkedet is nehézzé teszi, nyomorítja. Próbáld felszabadítani magadat az utálat terhe alól. Ez független az apádtól. Ez csak Tőled függ. Nem utálod, és kész.


Építsd a magad életét. Határozd el, hogy tanulni fogsz, azzal mész a legtöbbre. Ha a godnolataid az apád körül forognak, hessegesd el. Nincs köze hozzád. Anyukáddal nem tudnátok közelebb kerülni egymáshoz? Legjobb ha érzelmileg független vagy. A boldogságod senki mástól nem függhet.

Tanulj, hogy jó életet élhess majd, keress barátokat, sportolj, egy kis szerelem is összejöhet.

Kicsit a szókincsedet finomítsd. Kiábrándító ez a durva beszéd.

2011. márc. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Az utálat semmire SEM megoldás!!!!


Hidd el:).

2011. márc. 21. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 megölömatesóm ***** válasza:
Figy annyi a bajod,hogy nezed a jó oldalat.
2011. márc. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 megölömatesóm ***** válasza:
Biztos nem akarja,hogy egy trehány magatehetetlen ember legyel...Ja és,hogy önállo legyel és nem masokba kapaszgodj.
2011. márc. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Ez elég durva eset! Figyelj! Kezdj el egy új életet! Zárd le a múltadat, és kész! Változtass az életmódodon! Nagyon sokat segíthet! ha feszült vagy és ideges, egyél diót, lélegezz nagyokat, esetleg ha nagyon stresszelsz egyél étcsokit(ha van)! ha ez nem hat és jobban kedveled a zenét ezt tudom ajánlani: http://www.youtube.com/watch?v=XTbnLrsTyoE


Nekem bevált, ha ezt hallgattam, mindig 30-40 másodperc alatt megnyugodtam!

2011. márc. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Másik tanács! Szerezz egy új barátot, akivel jól kijöttök, és ha megbízol benne, neki köntheted a szívedet! Menj el egy jó kis bárba vagy egy focimeccsre ott biztosan találsz barátot magadnak! Nekem is majdnem így van! Van egy nagyon jó(szinte a legjobb) barátom, akinek néha-néha elmondok ezt azt, és nem adja tovább mert én megbízok benne, és ő is megbízik benne! Élénkítsd az életed! Legyenek új barátaid, mozogj, járj minél többbet sportolni, járj közösségekbe, és akivel konfriktusod van azt oldd meg!
2011. márc. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!