Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Jogosan utálom az apám?

Jogosan utálom az apám?

Figyelt kérdés
A történet röviden: Szüleim 9 éve váltak el. Apám félre lépett (mint kiderült többször) a mostani feleségével. Nekik azóta 4 gyerekük lett. Nekem a 4 féltesómon kívül van még 1 húgom és egy öcsém. Az öcsém 3 éve apámhoz költözött a foci miatt (ahol lakik a faterom ott van 1 focisuli). Na már most a balhé azon megy h én rosszul tanulok (3-as tanuló vok 11.ben) és nem látta félévimet azóta apám. Állandóan basztat és nyomozgat utánam. A felesége az qva pedig engem és az öcsémet folyton idegesít és ha beszólunk neki ő "hívja" apámat. Az ott élő tesóm után úgy nyomoz mint valami FBI ügynök. Állandóan rinyál és azt érzem h ő bár megjátssza magát, de valahol örül annak h apám és én rosszba vagyunk. Ez a nő ilyen keresztény fanatikus úgy mond... (Faterommal 8 éves koromba rám akarták erőltetni a vállast ezért is rühellem az egész keresztény dolgot...) Nos én ugyan 9ik egy jó tanuló gyerek voltam, de édesapám már akk is mindig valami miatt hibásnak tartott és baszogatott. Ezért érzem úgy h a mostani dolgot is csak túljátssza és örül hogy piszkálhat.) Eddig 2 hetente jártam hozzá a húgommal, de én mióta telefon összekaptam a drágalátos feleségével már nem voltam nála több mint 1 hónapja) Most pedig azt mondta h édesanyámnak nem adja oda a gyerek tartást amíg nem viszem el neki a félévim. Én kb. ezek miatt már 8 éve szenvedek és mostanában már aludni se tok. Nagyon rosszul érzem magam. Állandóan ezen agyalok. De azért is vok rá még mérges mikor előttem kijelenti h ő a feleségét szereti a világon a legjobban mikor engem régebb óta ismer és én vagyok az első szülött fia is és van pofája előttem ilyeneket mondani. Meg valahol azt is érzem h engem sose szeretett annyira mint a többi tesómat. Lelkileg engem tönkre tesz 'apám'. A focin kívűl nekünk gyakorlatilag más közös témánk nincs is. Mi erről a véleményetek? 17/F Vagy csak én vok túl gyerekes?
2011. márc. 17. 17:40
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
nálunk is ez a helyzet otthon, szeerintem építs várat, találj olyan dolgokat, amiket nem vehetnek el tőled (szerelem, barátok stb.) próbáld meg elérni, hogy megbízzanak benned, és akkor a háuk mögött azt csinálsz amit akarsz. Szerintem utálnod nem kell, inkább érezd szánalmasnak, kerülj felé, gondolj rá úgy, mint szegény elmebetegre (persze ne hangosan:)
2011. márc. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

lemaradt a vége:

nálam ez bejött

14/F

2011. márc. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Túlságosan magadra veszed a dolgokat. Ő így akarja éreztetni, hogy a keze alá tartozol, és tisztelned kell őt.. Holott a tiszteletet nem a vérségi kötelék vagy a kor adja, hanem a példa értékű élet. Ő nem épp a mintája ennek.

Ne idegesítsd magad se rajta, se a feleségén. Az ellenkezéssel csak azt éred el, hogy be akarjon törni, és mind jobban meg akar alázni, hogy éreztesse, ő az úr.

Szóval próbálj nem balhézni, inkább egyik füleden be, a másikon ki.. Nem igazán szólhat bele, hogy hogyan éled az életedet, és szerintem nem zsarolhat a gyerektartással sem, hiszen azt nem az egymással való viszonyotok alapján kell fizetnie vagy nem fizetnie.

Ha annyira akarja, vidd el neki a bizonyítványodat. Mit tehet? Ha nem tetszik neki, majd magyaráz egy sort, amire te bólogathatsz, miközben gondolatban épp a kedvenc filmedet elemezgeted, vagy akármi. Tenni nem tehet semmit, kényszeríteni nem tud semmire. Ha együtt élnétek, talán ülhetne feletted napi 24 órát, hogy ellenőrizgesse, tanulsz-e, de az ő helyzetében nincs más, mint elfogadni a tényeket. Nem befolyásolhatja az életedet.

Gyerektartást nem vonhatja meg tőletek, ha legközelebb ezzel fenyeget, akkor mondd hogy tegye amit jónak lát.. Gondolom bíróság ítélte meg azt a pénzt, és ő nem szüntetheti meg hipp-hopp az utalását.

Mellesleg szerintem 17 évesen jogod van eldönteni azt is, hogy akarsz-e vele kapcsolatot tartani. Törvény viszont nem szabályozhatja, hogy szereted-e őt vagy a feleségét. Számomra is úgy tűnik, csak basáskodni akar feletted, de ne vedd át a stílusát, legyél te a felnőtt. Nincs miért idegesítened magad rajta! Ő csak biológiailag az apád, de különben nincs túl sok közötök egymáshoz..

2011. márc. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

kb én is ezt akartam megfogalmazni, csak nekem nem ment

az 1.

2011. márc. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Biztos hogy csak a mostani nője volt kurrva? Fogadd el felnőttek, neked semmi közöd az egészhez!
2011. márc. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Jogosan utálod, nem vagy gyerekes, és... Kitartás. Szúrj ki vele, szerezz érettségit, menj fősulira vagy szerezz szakmát, és aztán mikor sikeres leszel a szakmádban és megállsz a saját lábadon, akkor dörgöld az orra alá. :)


Próbálj meg lazítani, és nem figyelembe venni a dolgokat, ne görcsölj rajta annyit, van neked jobb dolgod is.

2011. márc. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Részben jogosan. De akár rosszabb is lehetne, eléggé felfújod a dolgot.
2011. márc. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Szerintem túlreagálod és feleslegesen idegesíted magad ezen.

Persze a félrelépés, családelhagyás miatt jogos a harag, de ilyen apróságok, hogy akar látni, érdekli, hogy mi van veled (még ha pont a rosszabbik végéről közelít is, hogy piszkál, ha nem úgy alakulnak a dolgok, ahogy szerinte jó), nem problémázik a gyerektartáson (azt leszámítva, hogy "megfenyegetett", hogy nem fizet, ha nem mész hozzá), megengedte öcsédnek, hogy odaköltözzön, meg biztos lehetne még keresni sok olyan apróságot, ami neked nem tűnik fel.


Én örültem volna, ha a válás után érdekeltem volna az apámat, sok ismerősöm meg örült volna, ha nem veri az apjuk valamelyik családtagot. Nézőpont kérdése.


Tágítsd kicsit a látóköröd, könnyebb elfogadni, ha valami nem jó, illetve értékelni benne a jót, ha látod, hogy másoknak még ennyi se jut.

2011. márc. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Téged megviselt a válás, és mivel miatta van, belédrögződött az ellenszenved iránta. Ő pedig sajnos nem tudja rendesen kezelni az ügyet. A feleségét, pedig szintén csak útálod, de majd ha megnőssz, megfogod érteni, hogy sajnos a szülők is csak emberek, és van az úgy, hogy elválnak, és mást megszeretnek, és az nem feltétlen elfogadadhatatlan. Túl lelkis vagy talán, szerintem ha nem is mind, de szinte minden testvér úgy érzi, hogy a másikat jobban szeretik a szülei, ezt felejtsd el. Egy apának ha vele él a gyereke, ha nem, nevelnie kell a gyerekét. Az ilyen szituban, mert közéjük állt az ellenszenv, amit az apa csinált. Mindkettőtöknek nehezebb emiatt. Le kellene ülnötök kettesben egy cukiban, vagy valahol, és nyugis körülmények közt megbeszélni a témát, megígérve egymásnak, hogy nincs vita, sértődés, de mondjuk ki, és kezdjük el kezelni normálisan a helyzetet, hiszen úgy tűnik Ő is akar az életedben lenni, és hidd el nem piszkálni akar, legfeljebb nem tudja, hogyan is szóljon, de ha elmondoanád neki tudná. És ő is elmondaná, és te elfogadnád amit ő mondd neked.

Megér egy próbát szerintem.

Ne gyűlölködj, bár ez a kor arról híres, főleg ha ici pici okocska is lehet rá.

Azzal csak jót akar, hogy akarja, hogy jól tanulj, nempedig eldugni kellene azt a félévit. Ő már tudja, mit jelent tanulni, sajnos nem tudja viszont, hogy tudna rád hatással lenni.

Beszéljetek !

2011. márc. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Én próbáltam már vele normálisan beszélgetni, de ő kijelentette, hogy minden csak rajtam múlik, mert ő semmibe nem hibás:S
2011. márc. 17. 20:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!