Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A régi azonos nevű családok...

A régi azonos nevű családok között létezhetett valamilyen kapcsolat?

Figyelt kérdés

Ha mondjuk az ország különböző részein élt három azonos nevű nemesi család, akkor azok állhattak egymással rokonságban, vagy nem feltétlenül?

A XVIII. század végétől mostanáig pontosan tudom kik az őseim, azon túl pedig egy foszlány alapján az 1632-es dátum szerepel, amikor is II. Ferdinándtól kapott címeres levelet a valószínűsíthető legtávolabbi felmenő. Magamtól ennyire voltam képes, távolabb nem sikerült jutnom. Viszont ugyancsak az 1700-as években több családról is vannak feljegyzések az országban. Ilyen esetben ők is lehetnek rokonok, vagy a név önmagában nem mindig kapocs a nemesek között sem?



szept. 11. 14:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát... mi a név?


Mert bizonyos nevek foglalkozást vagy írnak le, ez pl egy gyakori dolog.

Ha egy ilyen család valami oknál fogva rangot kapott, még nem jelenti azt, hogy rokonságban áll egy másik családdal.


Viszont bizonyos szint felett a rang-ranggal házasodott, szóval szegől-végről mindenki rokon, mert annyi nemesi család azért nincs.

szept. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kizárt, de nem is feltétlen igaz
szept. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 kürtőskalácska ***** válasza:
100%

Hát sokat mondana a név is mert ha mondjuk egy megyéről városról stb kapta a nevét,akkor gondolom én egyeznek hisz ugyanaz a megye.

De az is lehet hogy a név valami rangot vagy tettet jelöl.

szept. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nemesi családnál nagy rá az esély.
szept. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A mi családfánk elég jól visszavezethető, mindenki "ilyen" nevű onnan származik.

De van egy ilyen nevű nem nemesi családfa is, nincs kapocs.

Addig, ahol még dokumentálni lehetett valahogy.

De ki tudja, előtte mi történt, több száz éve. A térképen sincs túl messze az eredeti család és az új eredete, szóval simán.

szept. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Senior Séf ***** válasza:
100%
Ha ritka névről van szó, elképzelhető.
szept. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen, főleg a nagyon általános neveknél (Molnár, stb.). Ritkábbaknál már feltételezhető, de amíg nincsen rá bizonyítékod, nem lehetsz biztos benne.

Azért én a helyedben utánanéznék, mert simán lehet, hogy van, nemesi családok gyakran szakadtak részekre.

szept. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!