Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Kibéküljek a nővéremmel, aki...

Kibéküljek a nővéremmel, aki lenyúlta a nekem járó 2 milliós örökséget?

Figyelt kérdés
2010. okt. 31. 12:25
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
29%
És akkor a nővéredé lett a 2 millió?
2010. okt. 31. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
34%
Nem a szomszéd lóé!
2010. okt. 31. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:

Fú nehéz ügy...a mi családunkban mindkét oldalról hasonló szitu van, a férjem megbocsájott a nővéreinek pedig mindkettő lehúzós, lenyúlós és ők is persze a férjeikre fogják a dolgot...

De egy bizonyos határt megtart velük (nem tömi őket pénzzel meg ilyesmi) de azért tartja a kapcsolatot velük, pár dologban segít nekik stb. (mert mégiscsak a testvérei a szülők elég gázak más rokon nincs.)

Én is így vagyok, nekem az öcsém ilyen ingyenélő típus, mégse vagyok képes belerúgni...és eltaszítani magunktól.

Rengeteg szívfájdalmat okoznak az ilyen emberek (testvérek) sajnos, szóval nem ajánlom hogy kövesd a példánkat, de megértelek ha nem tudsz úgy csinálni mintha a világon se lenne, leszámítva hogy milyen ember.

2010. okt. 31. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 A kérdező kommentje:
Pontosan ez a helyzet van amit leírtál.nem tudok úgy tenni mintha nem létezne,de azért megtartom a tisztes távolságot tőlük.
2010. okt. 31. 16:07
 35/42 anonim ***** válasza:
28%
És akkor a nővéred örökölte a 2 milliót?
2010. okt. 31. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:

Azt azért ne felejtsük el, hogy az anyád adta oda azt a pénzt...


Elvileg ha az ő háza volt, életében azt csinál vele, amit akar. Az már persze más kérdés, hogy ekkora különbséget tesz a két gyereke között.


Ami a tesódat illeti, ha változott volna, ő teperne. Nem hív, még látogatni is te menj. Önző és nem hiszem, hogy ez változhat.

2010. okt. 31. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:

Ha az én testvérem elvenné az örökségemet, az volna az első hogy jogi útra terelem a dolgot.


Nekem ilyen testvér nem kellene, aki elveszi azt az enyém. Más, ha szüksége van rá, és én adom neki.

2010. nov. 1. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 A kérdező kommentje:
Igen az anyám is hibás ebben sőt még sok mindenben a tesómat támogatta én mehettem a francba.Most próbál jó pofizni nekem de annyira undorító.Az ügyvéd nem tudott semmit tenni.
2010. nov. 1. 13:09
 39/42 anonim válasza:

Sajnos vannak ilyen emberek, akiknek a pénz többet ér mint a család, csak abba nem gondolnak bele, hogy a családon kívül másra nem lehet számítani a legnehezebb helyzetekben.

Ha félre tudod rakni a büszkeségedet, akkor békülj ki vele.

2010. nov. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim válasza:

Ha visszaadja a két millát, akkor igen (persze kamatokkal együtt...). De nagyon ne reménykedj, az emberek ennyire nemigen változnak meg...


Mellesleg nekem sincs testvérem, mégis "eléldegélek" valahogyan. Pl, vannak jó barátaim, akikre tényleg számíthatok...

2010. nov. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!