Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hogy mondjam el a szüleimnek?

Hogy mondjam el a szüleimnek?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok és teherbe estem a barátomtól felelőtlenség volt védekezés nélkül lefeküdni vele de mostmár nem tudom vissza forgatni az idő:( 1 hónapos terhes vagyok de megire megszületne a baba betölteném a 18 at. de hogy mondja el a szüleimnek?
2010. okt. 26. 14:26
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%
úgy ahogy itt leírtad
2010. okt. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
89%

Szia!

Kérdés, szeretnéd e megtartani a babát?

2010. okt. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
23%
Bocs, de 1 hónapos terhességről honnan tudsz?
2010. okt. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:
igenn szeretném
2010. okt. 26. 14:34
 5/34 A kérdező kommentje:
ugyhogy 1 hónap + 2 hét
2010. okt. 26. 14:35
 6/34 anonim ***** válasza:
100%

Onnan tudhat, hogy tesztet csinált... nekem is kimutatta, hogy terhes vagyok, és még csak 3. hétben voltam!


Nem tudom milyen viszonyban vagy a szüleiddel, de egész egyszerűen üljetek le, és beszéljétek meg. Fontos szerintem, hogy ott legyen a párod is veled, hogy a szüleid lássák, ő melletted áll, és ugyanazt szeretné, mint te.

Fontos tudni azt, hogy milyen anyagi helyzetben vagytok, a párod dolgozik e már. Ez a baba szempontjából is fontos, mert mindannyian tudjuk, a gyereknek nemcsak szeretet kell.

2010. okt. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
100%

Huu...

Azt tanacsolom, amit egy 15 eves sorstarsadnak tanacsoltam. Ulj le veluk, s mondd meg, hogy oszinten szeretnel beszelgetni nehany dologrol. Kerd meg, hogy ne vagjanak a szavaidba...

S kezdj el szepen mindent az elejerol. Onnan, hogy elvesztetted mar a szuzesseged(feltetelezem, meg nem tudjak). Mondd el, hogy fel vagy vilagositva mindenrol(gondolom ez igy is van), de hibat kovettel el, es a felelotlenseged kovetkezmenye egy kisbaba...

Beszelj kicsit a parodrol is... erzeseidrol...

Aztan kezdd el mondani, hogy szeretned megtartani...

A lenyeg, hogy maradj nyugodt, s amennyire csak lehet oket is nyugtatgasd...

Kesobb meg irok nehany tanacsot, most mennem kell a dokihoz :)

33 hetes, 20 eves kismama vagyok.

2010. okt. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
100%

Tehát 6 hetes terhes vagy. ezt így számolják. 1 hónapja történt a megtermékenyítés és ehhez hozzá kell számolni a menstruáció óta eltelt időt.

Van mire megtartanotok a babát? Szüleitek támogatnának ebben? Le kell velük ülnötök átbeszélni a dolgokat. Ketten a pároddal, mert a felelősség is kettőtöké.

2010. okt. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%
Először mindenképp a barátoddal beszéld meg a dolgot. Ha ti dűlőre jutottatok egymással és a babával, akkor álljatok a szüleid elé. Velük meg csak őszintén. Ők is be fogják látni, hogy már nem tudnak mit tenni, ezzel a dologgal mindenképpen foglalkozniuk kell.
2010. okt. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
62%
Mult héten szűlt egy szomszédom 18 évesen. Kicsi kora óta ismerem, soha nem gondoltam volna hogy "megesik". Barátja sincs, egy nős pasassal bulizott. Mikor megtudták a szülei nagyon kiakadtak. Persze megvolt a pletyka is az ismerősök között, és a szülők igyekeztek kerülni a témát. Mikor megszületett a baba, olyan boldogan ujságolták a nagyszülők mindenkinek a kisunokát. És a csaj is büszkén mondogatja, hogy ő már anyuka. És ő egyedül maradt a szüleinél. Neked ott as barátod. ha vállalja a felelősséget, akkor már jobban állsz. A szüleidnek minél előbb mond el, hogy megtudjátok beszélni hogyan tovább. Egy baba nem akadály továbbtanuláshoz, ha a szüleid segitenek. Én imádtam terhes lenni, bár biztosan megijedtem volna 17 évesen. Kitartás és fel a fejjel. Bárhogy is döntesz, a bab egy csoda és ő nem tehet semmiről. Vannak családok ahol bár minden megvan, baba nincs. Te szerencsés vagy!
2010. okt. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!