Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hogy kéne ezt elfogadnom?

Hogy kéne ezt elfogadnom?

Figyelt kérdés

Hihetetlen jól kijövök nagyszüleimmel, ezért a nyár javát náluk töltöttem.

Van egy nevelő apukám és tőle egy féltestverem, egyikőjükkel sem jövök ki egyáltalán. Öcsém(3eves)nincs el velem, ha en lennék vele akkor sírna, és ezt mind anyám, neveloapukam es a nagyszuleim is jól tudják.

Tegnap jöttem haza papáméktól, bejöttem az ajtón, és neveloapam szülei voltak itthon, mert édesanyám szülőin volt, neveloapukam pedig dolgozott ezért a kicsire ők vigyáztak bölcsőde után.

Köszöntem teljesen arányosan, hogy csókolom, erre az első szó amit kapok az anyjától, hogy hol a fszba voltam, es miért nem jöttem haza korábban.

Elmondtam neki, hogy hol voltam és miért (egyebkebt most nagyszuleimnek rettentő sokat kell segítenem)

aztan a fejemhez vágja, hogy nekem ennyi időben az lenne a dolgom, hogy a testveremre vigyázzak egész nap, meg, hogy visszakell szálljak magamhoz, mert neki nem tetszik amit csinálok.

Bementem szobamba, atoltoztem es ki is mentem hozzájuk.

Neveloapam apukájaval beszélgettem, kerdezgetett papamekrol stb.. persze szívből mesélek neki.

De akarhany rossz kifejezest használtam itt pattogott, hogy tanuljam már meg, hogy ez nem így van.

Nyeltem es tűrtem, hogy mitortent, aztán mikor hazaért nevelőapukam, megkerdeztemm tőle valamit, Anita erélyesebben válaszolt, nekem itt telt be a pohár és vegul bementem a szobamba, pár percre ra annyit hallok, hogy az öreg nő akihhez semmi közöm nincsen, a fiával ordibal, hogy ha nem tudom megfogni, hogy van egy családon, akkor költöttezzek el.

Mindezek után, mikor anyam hazaért a fejemhet vagta, hogy igaza van az anyósának!

Ezt meg mégis, hogy fogadjam el?!

15


2022. aug. 19. 06:19
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

9#



Van ovi ahol igen ilyenkor van egy szülői.

Nekem anno mikor nagyobbikom kezdte az ovit, ilyent jájt lehetett bevinni az ovis dolgokat, hogy ne első nap keljen beszoktatáskor, meg lehetett vinni ismerkedni előre a környezettel.

Szóval igen, van ilyen.

2022. aug. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

11! Köszi, nem tudtam, hogy ilyenkor beszélik meg.



Valamit tisztázzunk! A nevelőapád szüleinek nincs közük hozzád, ráadásul TE nem vagy köteles a testvéredre vigyázni. Maguknak szülték, oldják meg, ott vannak a nagyszülők, lehet bébiszittert fogadni stb. Anyád elég gáz, hogy így az anyós mellé áll. Legközelebb ne beszélgess velük. Nem bunkóságból, a magad védelme érdekében. Egy ilyen ember, mint az anyóspajtás, mérgező, szeret irányítani, pedig nem dolga a te nevelésed.

2022. aug. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

A nagyszüleid, akiknek segítesz, az apai nagyszüleid? Mert nem tudom elképzelni, hogy anyukád nehezményezné, hogy nekik segítesz, ha az ő szülei lennének, és a leírásod alapján még rendesek is.


Én a helyedben még egyszer megbeszélném édesanyáddal, amikor nyugodtabb, hogy mi merre mennyi. Tényleg nem a te dolgod naphosszat vigyázni a féltestvéredre, aki még kicsi és nem is bírsz jól vele. 15 éves gyerekre ilyen kicsi gyerek felügyeletét hosszabb távra nem szabad hagyni, mert ha neadjisten történik valami, akkor meg te leszel a hibás - holott az lenne igazából, aki rád hagyta. Oké, hogy egy-egy órát vigyázhatnál rá te is, annyit gondolom, még meg lehet oldani, ki lehet bírni, de ez elsősorban nem a te dolgod. Akkor sem, ha teljes édestestvér lenne.


A nevelőapád édesanyja úgy tűnik, vagy ingyencselédnek akarna, vagy meg akarna szabadulni tőled. Lehet, hogy annyira felidegesítette édesanyádat, hogy ő rajtad töltötte ki a mérgét, ezért is mondom, hogy adj még egy lehetőséget anyukádnak megbeszélni ezt a dolgot.

2022. aug. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy milyen jogon áll neked így az öregasszony. Semmi köze hozzád. Az zavarja, hogy nem az ő fiától vagy és nem férsz bele a kis családjába. Nevelőapád nem tudom, hogy mennyire ért egyet az anyjával, vagy veled olyan-e csak a viszonya, hogy megtűr, vagy valami. Anyád a hunyó ebben, mert igenis neki ki kellene állni érted és nem pedig szítani még a tüzet. Meg kellett kérni az anyósát, hogy vigyázzon a gyerekre, mert nem voltál otthon, hát szörnyű. Néha persze, egy szülői értekezlet idejére lehetne rá vigyázni, de állandóan felügyelni nem, mert 15 éves vagy és neked az a dolgod, hogy azt csináld, amit egy 15 éves. Az érem másik oldala nyilván az, hogy amikor kamasz az ember, akkor észre sem veszi néha, hogy nem csak ő van megsértve éppen, hanem esetleg ő is odamond, vagy éppen bunkó. Nem ismerlek, ezt csupán tapasztalatból mondom neked. Nyilván a vénasszonyt nem menti fel, sem anyádat az, hogy neked esetleg megvannak a kamaszos dolgaid. Anyai nagyszülőkkel erről nem tudsz beszélni? Lehet, hogy épp anyád sem veszi észre magát, vagy annyira hergeli az anyósa. Egy három éves gyerekkel alapból nem könnyű, ha erre jön mondjuk a munka meg a 15 éves, akkor most simán lehet, hogy a sok szr súlya alatt sárkányosodott be, és fel sem tűnik neki.
2022. aug. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Öcsém szeptemberbe kezdi az óvodát, oda ment be anyukám kicsit ismerkedni, lebeszélni a dolgokat stb..szülőire

A nagyszüleim pedig edesanyam felől vannak, nálluk szoktam lenni.

2022. aug. 20. 23:14
 16/18 A kérdező kommentje:

15-ös

Neveloapukammal nem szoktam beszelgetni, egyáltalan nem jovok ki jol vele, utal engem enis őt, asszem ennyivel eleget mondtam:D

anyukamrol pedig annyit, hogy igazából bármi történik mindig a másik mellett áll ki, mint, hogy mellettem.

Hogyha neveloapukam ordibal velem akkor ő is, Hogyha nevelő apukámnak elege van belőlem akkor neki is, ha neveloapukam kezetemel rám akkor ő is, stb..

Szerdán anyam visz be a pszichiátriára, azt állítja nem vagyok normális, nagyszüleimmel viszont rajta vagyunk, hogy leállítsuk ezzel edesanyamat.


Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

2022. aug. 20. 23:19
 17/18 NTBS ***** válasza:
Szólsz anyudnak. Nem kell elfogadnod.
2022. aug. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj a nagyszülőkkel erről. Lehet, hogy ők is örülnének, ha odaköltöznél, és neked is jobb lenne. Tapasztalat! Én is hozzájuk költöztem 4 éve, igaz, 19 éves voltam. Azóta is velük lakom, mondjuk nagy ház, bőven elférünk, nem kell kerülgetni egymást. De ha szeretitek egymást, akkor ez sem számít. Azóta született egy gyerekünk is. Nekem is könnyebb, mert ha nem vagyunk itthon, mama főz, vagy ha el szeretnénk menni valahova kettesben, akkor vigyáz a gyerekre, nekik is könnyebb, mert ha bármi van, akkor itt vagyunk, kertet rendbe tartjuk, kisebb nagyobb felújításokat végzünk. Feleségemmel közösen raknak be befőttet, tanítja mit hogy kell. És bár elég rossz a természete, szándékosan nem bánt meg senkit, ezért feleségem is el tudta fogadni. Papa szegény nagyon beteg, de még így is amiben tud, segít. Így most tudok egyetemre járni is. Sikerült venni egy saját házat, de nem fogunk elköltözni, ki van adva Mamáék rám hagyják a házat. Ha én ezt hamarabb meglépem, azóta már végzek az egyetemen, és most a kényelmes irodából dolgoznék havi millióért, és nem 300 ezerért kinlódnék. Na de az is el fog jönni. Hajrá, lépj, ne tedd tönkre magad!
2022. aug. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!