Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Majdnem 42 évesen bevállalhato...

Majdnem 42 évesen bevállalhatok még egy szülést?

Figyelt kérdés
A férjemmel 16 éve vagyunk együtt. Jelenleg 4 gyermekünk van, ebből 2 nem közös (neki egy 19 éves fia, nekem egy 18 éves lányom), a közös gyerkőcök pedig 15 és 7 évesek. Úgy döntöttünk, szeretnénk még egy gyermeket, ami viszont visszatart minket, az a korom, nemsokára 42 éves leszek. Párom fél, hogy ebben a korban már több az esély az esetleges rendellenességekre. Ti belevágnátok, be mernétek vállalni?
2010. júl. 13. 16:01
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%

Mivel mind a ketten szeretnétek egy kisbabát,ezért vágjatok bele.Természetesen előtte érdemes titeket is kivizsgálni,elmenni orvoshoz,vele is megbeszélni.Nem mint ha a te már olyan idős lennél,de úgy tudom 40 éve kor fölött a nőknél rendkívül elővigyázatosnak kell lenni.De ha makk egészséges vagy és úgy érzed hogy szeretnél egy kisbabát akkor miért ne vállalnátok be?Az esetleges rendellenességek pedig hidd el mindig fennáll az esélye,akár mi közbejöhet,ki tudja mit rejtenek a génjeitek stb.h amár teherbe estél akkor is minden vizsgálatra el kell menni amit az orvos javasol,a betegségek elkerülése végett.Ha probléma van akkor úgy is fog szólni az orvos! Manapság már olyan dolgokat ki lehet szűrni...

Ezt onnan is tudom,hogy a szomszéd nő,aki most volt 45 éves,tavaly szült egy gyönyörű egészséges babát.Neki ráadásul ez volt az első szülése is.Rengeteg elővigyázatosság után egészséges babája lett,igaz a császármetszést kötelezővé tették a számára,de ennyi volt=)

Sok sikert és boldogságot majd!

2010. júl. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
68%
Ha csak a rendellenességtöl tartotok, akkor vállald be, nem lesz semmi baj. Én maximum azon gondolkodnék el, hogy nagy lesz a korkülönbség, és ami ezzel jár.
2010. júl. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%
Én 20 éves vagyok 4 bátyám van az ikrek 9 a középső 14 a nagy 17 évvel idősebb nálam. Apukám 62 anyum 60 de simán 20 évet letagadhatnak a barátnőim imádnak itt lenni mondván milyen jó fejek a szüleim. Apukám 14 éves korom óta rock koncertekre és fesztiválokra visz és nagyon nagyon jó fej. Sose cserélném le egy 40 éves apucira.
2010. júl. 18. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%
20 lány vagyok az utolsó az lemaradt hogy hajrá és boldog babázást:)
2010. júl. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%

Bevállalnám a kor miatt simán! Egy dolog miatt nem, ha nem tudom a megfelelő anyagi körülményeket biztosítani a gyerekeknek, de nyilván ti tudjátok, akkor hajrá. 42 évesen még semmi nem késő, ne vicceljetek már!!!!! Van aki az elsőt szüli ebben a korban. Több lesz a macera a vizsgálatokkal, nyilván kicsit nehezebben is viseled majd a korod miatt, de ezt nyilván belekalkuláltátok.

Hajrá, minden jót nektek!!!

2010. júl. 19. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

Én nem merném bevállalni. :( Nevezhettek gyávának nyugodtan, de számomra túl nagy a kockázat. Ebben az anyai korban született gyerekek közül minden 50. down kóros lesz. Ez pedig még csak egy, a lehetséges rendellenességek közül. Gyakorlatilag összességében minden 30. gyereknek lesz valami vele született rendellenessége. Lehet, hogy nem összeegyeztethetetlen az élettel, de attól még örök életében problémát jelent majd neki. Írtátok, hogy egy 25 évesnek is lehet down-os gyereke. Ez igaz, viszont ebben az anyai korban 1350 gyerekből egy lesz down-os, míg a kérdező korában 50 gyerekből egy. Azért nem mindegy szerintem.


Csak akkor szülj, ha betegen is vállalnátok a gyereket! Mert az esély ilyenkor már elég nagy a rendellenességekre.

2010. júl. 19. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Minek?

Mit mondsz majd neki ha megéred, hogy felnő és nem lesz munkája?

2010. júl. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!