Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Majdnem 42 évesen bevállalhato...

Majdnem 42 évesen bevállalhatok még egy szülést?

Figyelt kérdés
A férjemmel 16 éve vagyunk együtt. Jelenleg 4 gyermekünk van, ebből 2 nem közös (neki egy 19 éves fia, nekem egy 18 éves lányom), a közös gyerkőcök pedig 15 és 7 évesek. Úgy döntöttünk, szeretnénk még egy gyermeket, ami viszont visszatart minket, az a korom, nemsokára 42 éves leszek. Párom fél, hogy ebben a korban már több az esély az esetleges rendellenességekre. Ti belevágnátok, be mernétek vállalni?
2010. júl. 13. 16:01
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
82%

akinek 35 éves keresztanyjának dawn koros lett volna a baba...annak üzenem hogy esélytelen hogy a 35 évers anya miatt.

na,hogy a kérdezőnek is írjak:

Ha az apuka 50en túl van,akkor bizony nagyobb esély van rá hogy valamilyen rendelleneség forduljon elő...idős anyuka esetében beszélhetünk inkább nagyobb esélyű down kórrol..DE ezek csak statisztikák...vannak már úgynevezett génvizsgálatok,amiken ki lehet szűrni az esetleges problémákat...még egy baba épp belefér,szerintem...tervezés elött,elején tisztitsd meg kicsit a szervezetedet a káros anyagoktól..és szedj terhesvitamint...feltétlenül járj sűrűn orvoshoz,és olvass sokat a témában..bár már van gyereked,szóval enm ismeretlen neked a dolog...és az egyik legfontosabb:ne görcsölj rá!!!

Soks ikert és boldog gyermekáldást kívánok!

2010. júl. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%
én is bevállalnám
2010. júl. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim válasza:
100%

Ha a rendellenességek tartanának vissza akkor szerintem vágjatok bele. Ma már ki lehet szűrni egyszerű vérvétellel is sok betegséget és az a magzatra sem káros. Októberben született a kisfiam és akkor már 37 voltam és nem volt semmi probléma. Szedtem vitaminokat, elvégeztünk minden vizsgálatot és született egy gyönyörű, egészséges kisfiunk :-)

Édesanyám pedig 43 volt amikor én születtem és nem volt akkor sem probléma.

2010. júl. 13. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
49%
szerintem se a rendellenességek miatt ne vágjatok bele, hanem inkább amiatt, hogy mikor a gyerek 15 lesz, te már majdnem 60, és ha segítségre lesz szüksége, nem biztos hogy meg tudod adni neki, annyira különbözni fog a 2 generáció..
2010. júl. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
30%
Nem vállalnám be. Főleg úgy hogy már van 4. Minek egy ötödik? Unatkozol, nem dolgozol? Még őket is most kezditek taníttatni.
2010. júl. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
79%

most bocsi többiek,de ez hülyeség hogy mikor te 60 leszel,ő ennyi és ennyi...és akkor mi van????????? Ez is nyugatról jött majmolás,hogy egy 60 éves ember már öreg..NEM,egy 60 éves még nem öreg...nem az a lényeg hogy sok a korkülönbség..hanem az,ahogyan felneveli azt a gyermeket...jól jöhet egy 42 éves anya élettapasztalata,szerintem...írták páran,hogy unatkozik..miért kell becsmérelni ezt az asszonyt?szeretne egy babát...ezzel nincs is semmi gond...megvan az anyagi és családi háttér is...

irigykedtek mi,hogy sokatoknak nincs ez meg?...röhej...

az sem gond,hogy van egy 19 meg 18 éves gyerek,szerintem...mert ők is tudnak vigyázni majd a kisgyerekre,meg tanítani az életre,hiszen ők is most fiatalok...szóval,minden adott egy kisbabához..

kedves kérdező...ne foglalkozz azzal,hogy ki mit mond...ha úgy érzitek,vágjatok bele,mert megbánhatjátok,ha nem teszitek...

(egyébként én voltam az aki többek között azt irta,szedj terhesvitaamint)

19/L

2010. júl. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%

Simán bevállalható szerintem,viszont valóban nem árt egy komolyabb vizsgálat...


Én 19 éves vagyok,édesanyám,58,van egy húgom aki 18 éves,és egy nővérem aki 39 éves :) És jól kijövünk, és egészségesek is vagyunk :)

2010. júl. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%
Én 21 vagyok, de én is csak azt tudom mondani, hogy beszéld meg az orvosoddal, főleg a nőgyógyásszal, jól vizsgáljon ki! Ha el tudod tartani szülhetsz 5-öt is! :-)))
2010. júl. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem bátran vállaljátok a babát! Az valószínű, hogy minden rendben van a családotokban, másként fel sem merülne a kérdés. A korod távolról sem sok, hidd el! Ez ne tartson vissza, sokkal többen szülnek ilyen korban, mint hinnéd.

Én 47 éves vagyok, nekünk 6 gyerekünk van, ebből 4 közös, de mindet mi neveltük fel. Néhány éve bennünk is felmerült, hogy még egy babát vállaljunk-e...nevetni fogsz, a gyerekeink hihetetlenül akarták. Szinte könyörögtek egy testvérkéért. Végül nem vállaltuk, de nem az én, hanem a párom kora miatt. Ő 19 évvel idősebb, mint én.

Ha vállaltuk volna, tudom, biztonságban, szeretetben nőtt volna fel a kicsi. Ha velünk bármi történt volna, a testvérei gondoskodtak volna róla. Ez Nálatok sem lenne másként, azt hiszem, és ez biztonságot ad.

Amúgy a párom 45 éves volt, amikor a legfiatalabb gyerekünk megszületett, és hidd el, semmi gond nincs a korkülönbségből. Hihetetlenül jó a kapcsolatuk. Meg merem kockáztatni, ha nem is jobb, de talán bensőségesebb, mint a többi gyerekkel. Tehát a korod ne tartson vissza, mert az még nem jelent semmit, csak egy szám.

Sok szerencsét Nektek, bárhogyan döntötök is!

2010. júl. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
0%

Azért elég rizikós dolog, én nem tenném.

Őrökbefogadáson nem gondolkoztatok?

2010. júl. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!