Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Normális az, hogy majdnem 18...

Normális az, hogy majdnem 18 éves létemre még az anyám szabja meg az életemet?

Figyelt kérdés

Nyáron leszek 18. Nem vagyok az a bulizós típus, nem sűrűn járok el itthonról hétvégén, néha 1-1 barátnőmmel bemegyünk kicsit a városba. Anyám úgy enged el, ha kijöhet elém egy darabon mikor hazajövök. Ha netán egy bulira kerülne a sor évente egyszer, maximum éjfélig enged el úgy, hogy értem jön.

Ezen kívül még mindig azt csinálja mint 10 éves koromban: bejön a szobámba, és elkezd ordítani hogy hogy néz itt ki minden és mi mindent pakoljak össze, mert ha nem, ő majd kidobál mindent.

Ha a suliban kapok 1-1 rosszabb jegyet, elkezdi mondani hogy ez szégyen és néha azon is töri a fejét, hogy hogyan kéne megbüntetnie érte.

A barátommal való kapcsolatomban is állandóan kioktat. Nem tud rólunk semmit, mert nem mondok el neki semmit, ezért mikor mondjuk 1 hétig nem látja nálunk a barátomat, osztja az észt, hogy tegyek valamit a kapcsolatomért, én úgyse teszek meg semmit a barátom kedvéért és hogy én vagyok a nő, csempésszek romantikát a kapcsolatomba. Nem tudom egyébként, hogy honnan veszi hogy ezekkel gondjaink lennének, de már eléggé idegesítenek a hozzászólásai.

Velem van a baj, vagy ennek tényleg nem így kellene lennie?


2010. máj. 24. 09:56
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
87%

Nem így kéne lennie, de ne aggódj, hagyd rá, meg fog változni. Anyukám is ilyen volt, úgy kezelt, mint egy dedóst, aztán egyszer csak egyik pillanatról a másikra megváltozott, valamivel 18 éves korom után. Szerintem akkor tudatosult benne, hogy megnőttem :)

Lehet, hogy nálatok is ugyanez a helyzet, nem?

2010. máj. 24. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
16%
Csúnya szavakkal illetve zavard ki a szobádból, más útvonalon menj haza a buliból stb. És ahogy betöltöd a 18-at, lehetőség szerint azonnal költözz el.
2010. máj. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
45%

Már bocs de igaza van!majd hogy ha neked lesz gyermeked te is igy fogsz vele viselkedni!Örülj inkább hogy törödik veled és félt!!


(egy anya)

2010. máj. 24. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
31%
pff. majdnem 18 évesen nehogymár ennyire a kicsike lányának tartson, már bocsánat. én lassan 17 vagyok és így idegesít, pedig nekem még valamivel enyhébb is.
2010. máj. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 jamesbond válasza:
62%
Amíg nála laksz és az ő kenyerét eszed, addig joga van hozzá, és lehet hogy igaza is van. Az más kérdés, hogy nem is leszel addig felnőtt, amíg annak nem tekint. Bizonyítsd be hogy tudsz önállóan dönteni, és vállalni a felelősséget is érte.
2010. máj. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
77%

bocsi, véletlen elküldtem, de még ez is hozzátartozna:

szerintem mond meg neki hogy neked ez nagyon zavaró és mondjuk próbálj rájönni hogy miért ilyen, van oka?

2010. máj. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
88%
Ezen én is átestem.23 évesen mentem férjhez,addig otthon laktam.Szerintem úgy gondolják,hogy még megnevelhetnek.Idegesítő állapot,tudom,még a mai napig megvan bennem,miket éreztem akkor.Volt úgy,hogy el is költöztem kis időre.Így felnőtt fejjel,azt tudom tanácsolni,próbálj ráhagyni mindent.Ne hisztizz!Ne ellenkezz!Adj neki mindenben igazat,lényegtelen,hogy másként gondolod.Néhány hétig biztosan eltart,de ha nem adsz rá okot,hogy piszkálódjon,el fog múlni!A korlátok meg gondolom azért vannak,mert félt téged.Én a 8 éves lányomat nem engedem le egyedül a sarki üzletbe.Ha lesz komoly barátod,akire rábízhat,szerintem ez is megszűnik.Mindenképpen az a lényeg,hogy megnyerd a bizalmát,hogy tudsz te vigyázni magadra!
2010. máj. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
64%

Akiktől a választ kaptad, még biztos nem szülők! Majd később, ha szülő leszel megérted a dolgokat. Bizony az én fiam már 19 múlt, de még középiskolás, és hasonló dolgokat mondok én is, bár jobban elengedem, illetve oda megy ahová akar, de addig idegeskedek míg meg nem jön. (egy lányt sokkal jobban féltenék én is!!!)Azt én is utálom, ha kupis a szobája,azt gondolom, ha már minden kényelmet és szép szobát megteremtettünk neki, legalább tartsa azt renben, tisztán, szerintem ez nem egy olyan nagy elvárás. Én természetes, hogy mindent megadok amit csaktudok, de azért fordítva is működnie kellene egy kicsit, legalább minimálisan!

Nem ismerem anyud, lehet, hogy neki is vannak hibái (senki nem tökéletes), de megint csak azt tudom mondani, hogy majd megérted őt egyszer, addig is tisztelt, és szeresd!

2010. máj. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
10:24-es vagyok, közben jött egy csomó válasz!
2010. máj. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
73%
az a baj hogy ebben a korban lázadtok,és azt hiszitek meg tudjátok váltani a világot.de sebaj,én is igy gondoltam,csak aztán rájöttem hogy egy vagyok a sok közül.5 év múlva már másképp fogsz gondolkodni.Becsüld meg inkább az anyukád,ha nem aggódna érted az lenne a bajod.
2010. máj. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!