Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Normális az, hogy majdnem 18...

Normális az, hogy majdnem 18 éves létemre még az anyám szabja meg az életemet?

Figyelt kérdés

Nyáron leszek 18. Nem vagyok az a bulizós típus, nem sűrűn járok el itthonról hétvégén, néha 1-1 barátnőmmel bemegyünk kicsit a városba. Anyám úgy enged el, ha kijöhet elém egy darabon mikor hazajövök. Ha netán egy bulira kerülne a sor évente egyszer, maximum éjfélig enged el úgy, hogy értem jön.

Ezen kívül még mindig azt csinálja mint 10 éves koromban: bejön a szobámba, és elkezd ordítani hogy hogy néz itt ki minden és mi mindent pakoljak össze, mert ha nem, ő majd kidobál mindent.

Ha a suliban kapok 1-1 rosszabb jegyet, elkezdi mondani hogy ez szégyen és néha azon is töri a fejét, hogy hogyan kéne megbüntetnie érte.

A barátommal való kapcsolatomban is állandóan kioktat. Nem tud rólunk semmit, mert nem mondok el neki semmit, ezért mikor mondjuk 1 hétig nem látja nálunk a barátomat, osztja az észt, hogy tegyek valamit a kapcsolatomért, én úgyse teszek meg semmit a barátom kedvéért és hogy én vagyok a nő, csempésszek romantikát a kapcsolatomba. Nem tudom egyébként, hogy honnan veszi hogy ezekkel gondjaink lennének, de már eléggé idegesítenek a hozzászólásai.

Velem van a baj, vagy ennek tényleg nem így kellene lennie?


2010. máj. 24. 09:56
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
68%
ez már túl megy azért az aggódáson,törődésen.ez az anya nem úgy törődik a lányával,ahogy kéne.nem így kellene viselkednie.az jogos,hogy a jegyeid miatt aggódik,és aggódik,hogy már van kapcsolatod,de ha normálisan viselkedne veled és bizalmas viszonyban lennétek,akkor nem kéne feleslegesen aggódnia,mert meg tudnátok beszélni mindent.18 évesen már nem vagy kislány ,gondolom bízhat benned annyira,hogy egy buliból nem hótt részegen fogsz hazacsámborogni valamerre
2010. máj. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Félt.

Másrészt míg ő tart el, van beleszólása a dolgaidba.

Amiket leírtál, nem annyira durvák. Sok-sok őszinte beszélgetést nektek!


Engem is nagyon fogtak, míg be nem jutottam az egyetemre, aztán k.b. mindent szabad volt. De a mai napig megmondja az anyám, ha nem tetszik neki valami, meg én is, persze finoman, tisztelettel.

2010. máj. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Én nem mondtam és hiszem, hogy megváltom a világot, nem tudom, hogy ezt miből gondolja az utolsó előtti válaszoló. Én ezt azért kérdezem, mert pl. édesapám teljesen más. Ha neki mondom, hogy este bemennénk valahova, megkérdezi hogy kivel és mikorra várjon haza, vagy esetleg értem jöjjön-e. Ha ő rendetlenséget lát a szobámban, azt mondja hogy mennyi olyan dolog van ebben a szobában, amit már nem is használok, és hogy valamikor kiselejtezhetnénk őket, a többit meg rendberakhatnánk. Amikor azt látja rajtam, hogy rossz kedvem van, nem kezd el papolni a jó kapcsolatok titkáról, hanem megkérdezi hogy segíthet-e valamiben, vagy adhat-e tanácsot. Ha azt mondom igen, meghallgat és elmondja a véleményét, ha azt mondom nem, nem faggatózik. Szerintem ez lenne a normális hozzállás.
2010. máj. 24. 10:39
 14/20 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem ez tök normális.. Tulajdonképen minden normális, gyerekét szerető anyának ilyennek kéne lennie. Főleg h még nem vagy 18. Mostanában a fiatalok azt hiszik h ha 18 közelében vannnak vagy épp 18 évesek akkor már nem szólhat bele senki az életükbe stb. De amig ő tart el és nála laksz igenis beleszólhat. Így legalább nem fogsz elkallodni, hogy szigorubban fog. AZ enyém is ilyen volt és énse szerettem mikor 17évesen csak éjfélig mehettem el buliba mig többi barátnőm 3ig maradhatott de mostmár köszönöm neki, mert akik anno 3-ig elmentek mind nagy semmirekellő lett. Ezt később még megfogod neki köszönni. 21/l
2010. máj. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Az rendben van, hogy egy anya félti és mindenáron óvni akarja a gyerekét, de ez már durva. Nem azért, mert 18 leszel, ahol a kulcsszó a LESZEL, hanem mert az anyád nem veszi figyelembe az intim dolgaidat. Buliba már igazán elengedhetne díszkíséret nélkül, a szobádba berontani és ott ordibálni tabu (persze, csak ha nem csinálsz ólat belőle), a barátoddal való kapcsolatba beleszólni meg már egyenesen sértés. Az én szüleim elég megértőek, de ha a helyedben lennék, ilyen anyával, a következő akcióját higgadtan hallgatnám és miután elmenne onnan, összepakolnék, és egy napot biztosan nem töltenék otthon. Mert milyen jogon beszélne így velem? Igen, az anyám, ezért lehetnek felettem ítéletei, de ilyen korban a személyes életed és a vele való kapcsolatod elhatárolódik, amit még ő is szétfeszít...
2010. máj. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Én egy anya vagyok, 24 éves lánygyerekkel. Én azt tanácsolnám, addig örülj, amíg félt az anyukád, törődik veled és nem hagyja, hogy rossz útra tévedj.

Ha nem törődne veled, csak ételt, tiszta ruhát, ingyen lakást adna, akkor az csak egy szállodai szolgáltatás lenne. És SZERETET sehol! A SZERETET egyenlő a törődéssel ugyanis!

Inkább egyszer kérd meg, hogy beszéljétek meg, hogy mik a problémáid és ezt ő hogy látja. Lehet, hogy ekkor magyarázatot kapnál a viselkedésére azonnal. A KOMMUNIKÁCIÓ a legfontosabb! Nem magunkban duzzogunk és utálkozunk anyukánkra!

Én már csak tudom, mindezt végigéltem a lányommal.

2010. máj. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

anya vagyok a 24 éves lánygyerekkel megint.

Meg kell értened azt is, hogy amíg a szüleid tartanak el, joguk van mindenbe beleszólni. Ha akarod, ha nem. Ugyanis ők felelősek mindenért, amit te csinálsz.

Ha ennyire bánt az anyai gondoskodás, törekedj arra, hogy legyen munkád minél előbb és költözz el otthonról. Másként nem fog menni az önálló élet ugyanis. Nemcsak a kényelmet és a kiszolgálást kell a szülőtől elvárni, tudod a számlának mindig van egy tartozik oldala és egy követel oldala is. Neked is kell alkalmazkodnod, és elsősorban neked kell a szülődhöz, mivel nem bírsz egyedül megélni és rájuk vagy szorulva egyenlőre mindenben.

2010. máj. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Te írtad: "Nem tud rólunk semmit, mert nem mondok el neki semmit" - anyukádnak hosszú éveken keresztül köze volt az életedhez és most úgy érzi, egyre jobban távolodsz, egyre inkább elzárkózol. Mesélj neki magatokról valamit (nem kell percre pontosan beszámolnod, csak megnyugtatni, hogy minden OK). Aztán, ha a rendetlenséggel zaklat, mondd neki, hogy igen, már te is gondoltál arra, hogy selejtezz, nyugodjon meg, hamarosan meg is teszed, de most órára kell készülnöd. Amúgy szerintem nem nagy túlzás, amit anyukád művel. Beszélj apukáddal, hogy csináljon több közös programot anyuddal, s addig sem veled lesz elfoglalva. Lehet, hogy anyukádat az is bántja, hogy apukáddal mennyivel jobb a viszonyod, s ezért ilyen agresszív. Hidd el, a szülők, s főleg az anyák nincsenek erre igazán felkészülve, hogy a gyerekek felnőnek.
2010. máj. 31. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:

Tök normális :)


Ha elmész bulizni és van barátod akkor mond meg anyudnak, hogy majd ő haza kísér és vigyáz rád a buliban.

Ha elmész valahova, egyez meg vele, hogy 2 óránként hívod, hogy minden ok anyu. Idő kel neki míg megszokja, hogy a pici lánya nagy lány lett.

A rendrakás meg rászoktat téged arra mikor te leszel egy lakás/ház úrnője és neked kell majd ott rendet tartani.

Mit mondasz majd a vendégeknek, ha kupi van?? Bocs csak túl sok a kacat a napaiban ezrét nem jöhetek be.


Egyébként őrülj ennek, még nem volt abortuszod, nem kelsz fel idegen ágyban egy buli után, nem tudod meg, hogy 6 srác is rádmászot. Míg kivoltál ütve (ismerek személyesen ilyen csajokat, ő értük nem mennek el a szülők).

2010. jún. 1. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Szerintem az ilyen nem azon múlik, hogy eljönnek-e érte vagy sem. Értem ha nem jönnének el sem innám le úgy magam, hogy idegenek ágyában kössek ki reggel.
2010. jún. 1. 18:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!