Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Elvileg majdnem minden ember...

Sysak kérdése:

Elvileg majdnem minden ember vérrokonom?

Figyelt kérdés

Ha több generációnyi őst felkutatunk, maj a legutolsótól, másik ágon vissza, lefelé kutatva rengeteg ma is élő vérrokont találhatunk. Ezek több százan is lehetnek?


Van ilyen kutetást végző oldal??


2010. nov. 6. 10:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Előfordulhat, lehet hogy legalább 100 olyan emberrel van egy közös ősöd. Unokatestvérek gyermekei,majd azok gyerekei és így tovább, így szóródik szét egy család, miközben az ember nem sejtené hogy több rokona is van mint hinné, de távoli.
2010. nov. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Amikor "divatba" jött az iwiw meg a myvip bejeleölt egy miskolci srác ismerősnek,mert tetszettem neki. Én győri vagyok,de apám Miskolcról származik és a nagyszülők ott élnek a mai napig. Szóval majd egy éven keresztül msn-eztünk a sráccal,aztán elhívott magához. Többször voltam nála,meg ő is jött hozzám,aztán egyszer együtt mentünk a miskolci mamáékhoz,beszélgettek a fiú családjáról,hát kiderült,hogy a srác nagymamája,meg az én mamám első unokatestvérek. Iszonyatosan ciki volt,mert hát így mi is,bár nagyon távoli,de rokonok vagyunk...
2010. nov. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Sőt, ha elég távolra mész vissza az időben, akkor minden ember rokon.
2010. nov. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%
A biblia szerint mindenképpen,mert ugye úgy kezdődik,hogy volt Ádám, meg Éva. És ősemberéknél is úgy kezdődik,hogy volt 2 ősember.....
2010. nov. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Találtam egy oldalt, ami állítása szerint felkutatja a ma is élő rokonaimat. Kíváncsi leszek?

rokonkereso.hu

2010. nov. 6. 11:29
 6/8 anonim ***** válasza:

Nagyon érdekes, amit a 11:07-es posztoló írt! Hasonló dolgokkal én is szembesültem a saját családomat illetően. A vércsoportok kialakulása, meg a genetika is bebizonyította már ezeket a dolgokat, szóval anyai és apai ágon is rengeteg "ismeretlen" rokona van az embernek.


Van ilyen kutatást végző oldal, ahol azonos vezetéknevű emberek y-kromoszómáját vizsgálják, majd hasonlítják össze másokéval. Aztán vannak ezek a csoportok, ahol az európában fellelhető markerek alapján van a csoportosítás:


[link]

(5. térképre gondolok)

2010. nov. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
51%

11:19-es!

Ha Ádám és Éva lett volna az első ember, akkor nem tudtak volna beszélni, mert ugye akkor ősemberek lettek volna (akik persze vadásznak), de ők nem azok voltak. Vagyis ez csak kitaláció. Majmokból lettek az ősemberek és így fejlődtünk ki mi...nem?

2010. nov. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Elvleg minden ember rokon. Mitokondriális Éva-elmélet.


[link]


[link]


[link]


Érdekes, olvasd el!

2010. nov. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!