Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hogyan tegyem rendbe az életemet?

Hogyan tegyem rendbe az életemet?

Figyelt kérdés
19 éves koromban Sm betegséget diagnosztizáltak nálam,ekkor épp gimibe jártam. Nem tudttam elvégezni.:( Miután anyámék nem kapták utánnam a családit,kitettek otthonról,szerencsémre a páromnak volt egy kis szobája ahol meghúzhatjuk magunkat.9nm2. minimál bét keres a párom épp hogy megtudunk élni belőle,hitelt nem vehet fel,mert bár listán van.:( Nincs TB-m,nem jutok a gyógyszereimhez,már elég rossz állapotba vagyok.:( Képtelen vagyok fizikai munkát végezni,mert 8 elemivel nem lehetnék más.:( Iskolára nincs pénzünk,nem is tudnék már bejárni.:( Mostanába a kapcsolatom is megromlott,mert azt veszem észre,hogy uraskodik rajtam.:( Nem akarok másoktól függeni! Szerintetek mik a kiutak ebből? Rengeteg helyen voltam már és sok helyre írtam.:( Utolsó esélyem a saját kis képregényünk,amit szakértők évekkel ez előtt megnéztek és láttak benne jövőt.De nem volt pénzem az utazásra és erőm se.Most már lassan rajzolni sem tudok.:( Szerintetek,hogy kezdjem el összeszedni magam?
2010. júl. 20. 02:11
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
66%

Mi az az SM betegseg? Konkretabban? Bocsi de kulfoldon elek es nem mindig ertem a roviditeseket. h h nem jar a TB neked? Kozepiskolabol mennyit vegeztel el? tehat hany osztalyt?

azert kerdem mert lehetne vallalni diak melot ami nem fizikai es esetleg estin be lehetne fejezni a sulit fokepp ha nincs sok hatra.

Ilyen alapitvanyok, onkormanyzati segely etc nem mukodik?

2010. júl. 20. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
SM - szklerózis multiplex. A végtagok remegésével és részinti bénulásával járó idegrendszeri megbetegedés. Szerintem szerezz TB-t, vagy ha van olyan rokonod, aki segítene, kérj kölcsön! Intézd el, szerintem fiatal lehetsz, ne add fel! Ha kéred, segítenek.
2010. júl. 20. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Kezdd el az esti iskolát, közben vagy utána tudsz melózni utána egy okj már semmi.

Önkormányzatnál lehet, hogy tudnak segíteni valamit, mindenképpen kérdezz rá bent.

Regisztrálj a munkaügyi hivatalba, valamilyen segélyre hátha jogosult vagy, esetleg százalékoltasd le magad.

Ha nem akarsz mástól függeni, akkor meg kell keresned a rávalót, hogy el tudd magad tartani.

Vállalhatsz részmunkaidőt.

A tanulás a legfontosabb kezdd el az estit akkor kaphatsz diákhitelt is ami nem jó de jelen helyzetben nincs jobb választásod. Ha nem tanulsz, nem lesz végzettséged akár csak egy szakma vagy egy érettségi nyomorúságos életed lesz.

Gondolom nem erre vágysz.

2010. júl. 20. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy elírtam és diákhitelt csak felsőoktatásban kaphatsz.

De az iskolát minden áron be kell fejezned, ha szeretnél egy életképes jövőt.

2010. júl. 20. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Százalékoltasd le magad, majd vállalj mellette részmunkaidőben otthoni munkát. Pl. ha jól tudsz rajzolni, készíthetsz otthon grafikákat, akár számítógépes grafikákat is (már ha értesz hozzá), vagy rajzolj le híres épületeket, és add el utcai árusoknak - ezeket a rajzokat itt pesten vagy nagyobb városokban a külföldiek veszik, mint a cukrot, de a vaterán is eladhatod őket. Ahhoz, hogy le tudd százalékoltatni magad, kell tébé. Szerintem menj be a sulidba, és kérdezd meg, hogy milyen lehetőséged van olyan hallgatói jogviszonyra, ami mellé jár a tébé. Figyelj, még csak 19 éves vagy, szerintem simán visszavesznek nappalira - jó az osztálytársaid pár évvel fiatalabbak lesznek, de nálunk is volt egy ilyen gyerek, és nem bántotta senkit. Jó lenne, ha nappali tagozatos lennél, mert akkor járna tébé (esti, levelező mellé úgy tudom nem jár) + diákigazolvány (olcsóbb utazás, stb.)... magántanuló is lehetsz, akkor nem kell mindig bejárni, megkapod a tananyagot, és csak vizsgázni kell bejárni, az nem olyan vészes. Tudsz járni rendesen?
2010. júl. 20. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Istenem, de gonosz családod van! Nem tudok segíteni, de ne add fel! Nekem is voltak gondjaim, de mentem, mentem, mentem, ameddig nem lett rá valami megoldás, akár átmeneti is! Hajrá és kitartás!!!
2010. júl. 20. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
A leszázalékoltatást nem kapom meg,mivel nincs egy éves munka viszonyom.:(( Már fordúltam az Igazságügyi hivatalhoz,a DD Nyugdíj biztosítási irodához,a Fejér Megyei közgyűléshez is.Minden honnan elutasítottak ezzel az ürüggyel.:(Az őket nem érdekli,hogy iskolás voltam mikor beteg lettem.:( És az a vicces,hogy 15 éves korom óta van Sm betegségem csak az ideggyógyászom félre kezelt!Egy védő oltás mellékhatása volt! 4 évig kezelt szérum mérgezéssel és egyszer csak lebénúlt a jobb oldalam,na ekkor küldött el alapos kivizsgálásra!:((De ekkor már késő volt,korai szakaszba gyógyítható lett volna!:( 24 éves vagyok és immár 3 éve nem kapom a gyógyszereimet.Nem igazán tudok járni és állandóan szédülök.:( Valami megbízható otthoni munkát nem tudttok ajánlani?A vaterás ötlet nagyon tetszett,bár remeg kicsit a kezem,de talán még tudnék rajzolni egy elfogadhatót. Főleg ha ez a kiút ebből a szánalomból! Akkor már lenne egy kis pénzem,fizetném a TB-m,és akkor lenen gyógyszerem is.Egy kettőre jobban lennék és akkor elkezdhetném a sulit.Lenne pénzem a könyvekre. Szerintetek nem vagyok túl "öreg" hogy olyan sulit végezzek,ami grafikusi szakmát ad? Azt szívesen csinálnám. Tényleg az egyetlen dolog amit most még csinálni tudok az a rajz még úgy ahogy. Köszönöm nagyon a válaszokat!! Még ha vannak ötletek akkor érdeklődve várom!Nagyon köszönöm!!!
2010. júl. 20. 08:14
 8/20 anonim ***** válasza:
Nagyon szomorú, hogy ilyen helyzetben vagy.Mindenképpen próbáld meg befejezni a sulit, már nem lehet sok hátra, ha másként nem, magántanulóként vagy levelezőn.Ha lesz értettségid, könnyebben találsz olyan munkát, amit el tudsz látni. Vedd fel a kapcsolatot SM-esekkel,nekik biztos van ötletük, mit lehet tenni ilyne esetben. Az önkormányzattól próbálj meg segitséget kérni.
2010. júl. 20. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Ja a rokonok.Nos anyámék nyakán 5 milla adóság van,apám tesójának a nyakán pedig durván egy milla és a felesége is beteg,rákos.:( Anyám tesója pedig munka nélküli,de az is marad mert ez így jó neki havi 30 E-ből élin. Úgyhogy nem tudok kitől kérni.Nagy szülők már nem élnek.:(Ja van bátyám aki szintén munka nélküli és van egy öcsém aki még iskolába jár. Rokonok kilőve.:(
2010. júl. 20. 08:19
 10/20 A kérdező kommentje:
Már tagja vagyok egy SM klubbnak és hát őszintén szóva nem hogy jobb lenen,de még plusz kiadással járt!Tagsági díjat kell fizetnem.Eddig onnan nem történt semmi hasznos számomra.:( Ők kapnak ilyen különleges kezeléseket ingyen,mert van rokkant igazolványuk vagy mi,nekem meg nincs csak egy záró jelentésem.:(
2010. júl. 20. 08:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!