Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyuci pici fiacskája, azt...

Anyuci pici fiacskája, azt mondta, hogy önző vagyok. Szerintetek is?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Van egy 7- éves gyermekem. Az apja szereti, és mindent meg ad neki, bicigli, puad stb..., DE sajnos anyósommal élünk. Eltudnánk költözni lenne rá pénz, de a férjem nem akar elmenni az anyjától. Az anyósom pánik beteg, és mire rá veszem a férjem, hogy költözzünk akkor anyósom rend szerint, épp meg akar halni, mikor meg tudja, hogy nem megyünk sehova, láss csodát, helyre jön.( Azért írtam, hogy pánik beteg, mert papírunk van róla) Ha meg kérem a férjemet, hogy segítsen akkor minimum 2 - órát várok rá, anyósom szól neki, kb 10 - perc és meg is van amit kért. Mikor hozzá mentem nem tudtam, hogy ennyire anyás. Mondtam neki, hogy szeresse, meg gondoskodjon az anyukájáról, de szerintem ez túlzás. Este 22- óráig mellette ül, rám szinte nincs ideje, ha anyósom alszik akkor csendben vagyunk, de ha én alszok, pihenek, akkor bögdös az újjával, hogy keljek fel. Ez már túl haladja a képességeim,és már a váló peren gondolkodom, nem szeretem a férjem, de ezt már nehezen bírom, a gyereket nem vitte el fagyizni, mert fáradt, de anyósomnak ment kapálni. Vagy tényleg önző vagyok?
2017. máj. 20. 18:41
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
18%

"

A férjed átvágott - a házasságkor ilyesmiket fogadnak, hogy jóban-rosszban... mindenfélék és VELED - mert te vagy a párja, ti volnátok a családja.

A gyereket lerendezi pénzzel, téged meg böködéssel.

Szóval kilépett ő a családból - ideje a válással ezt rendesen lezárni.

"


Sírok, a röhögéstől is. "jóban-rosszban" Most épp rosszban van. És ki akar elválni? Hát nem az apa, hanem az anya. Légyszíves, ha már a férfi ellen érvelsz, akkor ne így, mert röhögnöm kell. És még te is a házasság felbontására buzdítasz, taps!


Egyébként annyira nem kell mindent elhinni a kérdezőnek. 1 év múlva jön fel a GYK-ra az apa is sírni, hogy egy rohadt prostituált leperelte róla az egész lakást és tönkretette az életét, mert mert foglalkozni az anyjával és egyszer nem vitte el fagyizni a gyereket.

2017. máj. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
82%

#21, a válás most már csak formaság, apuka lelépett... ennyi.

(mindegy hova, a család az az apa-anya-gyerek)

2017. máj. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
12%

Akkor neked elég érdekes családod lehet. Protip: nem csak a legközelebbi hozzátartozók számítanak családnak, nem mintha az anyja nem lenne elég közeli hozzátartozó.


Szerintem meg csak belefantáziálod, hogy az apja elment a családból. Valójában élvezed, ha a családok tönkremennek, azért próbálod elhitetni a kérdezővel, hogy az apa milyen gonosz.

2017. máj. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
91%
Én még nem válnék a helyedben egyből, költözz el, mond meg férjednek, h vagy megy veletek, vagy nem, de te mész a gyerekkel. sajnállak titeket, párodat is, sz@r helyzetben van ő is, talán még rosszabban is, mert ő van két tűz között. én is hasonló helyzetben álltam, terhes lettem, még nem esküdtünk meg, én előkészítettem a házat, megbeszéltük, h megyünk, nagy pocakkal még a 8. hónapban is takarítottam, mikor mondtam, h oké, lakható, mehetünk, kitalálta párom, h mi lenne, ha mégis maradnánk...na én felkaptam a vizet, h hónapokig hülyére vett, végignézte, h terhesen egymagam kitakarítok egy egész házat, előkészítettem a gyereknek mindent, de ott aztán volt ablakcserétől kezdve festésen át minden, és most kezdjek elölről mindent 3 héttel a szülés előtt? megmondtam, h vagy jön vagy marad, engem nem érdekel. végül jött, másnap jött haza melóból, h nagy baj van, az anyja teljesen össze van törve, itt a vég stb... elmentünk megbeszélni a dolgot anyóssal, végig sírt, utána hetekig páromnak hisztizett, h ő nem akar így élni sem tovább, nem akart fűteni magára meg ilyenek... meg se nézte, hova jöttünk, milyen helyre került a kicsi fiacskája...nagyon nehéz volt, azóta fél év telt el, de még most sem jön el magától, csak ha elhozza párom, az unokáját is akkor látja, mikor elsétálunk, pedig őt aztán imádja. készülj fel, nem lesz könnyű menet, de muszáj megtenned magatokért, egy egészséges kapcsolatért. egy idő után meg úgyis beletörődik, mert muszáj lesz neki, ha tartani akarja veletek a kapcsolatot.
2017. máj. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
84%

Első lépésként én is elköltöznék a gyerekkel, a férjem pedig jön velünk ha akar. Ha pedig nem, akkor maradjon az anyjával, de legalább egyértelművé válik, hogy mit is szeretne igazán. Az anyukáját pesztrálni, vagy a családjával lenni és a gyerekét nevelni, a feleségével foglalkozni.

A kommunikáció itt már nem elég, gyanítom jelezted már a férjednek, hogy neked ez így nem jó, akár tudatosan, akár nem, mert évekig szó nélkül senki sem bírná ezt. Tehát feltételezem tisztában van a férjed a dolgokkal, és nem lepődne meg, ha elmennétek anyóstól. Ha nem teszel konkrét előrelépéseket -> költözés, akkor nem fogja komolyan venni, mert eddig is mondogattad lehet, de még mindig ott vagy/vagytok a gyerekkel együtt és nyelsz. Nagyon sajnállak, mert el tudom képzelni, milyen nehéz lehet, az anyósom hasonló kaliberű, szerencsére mi egy percet sem éltünk együtt velük, de a kapcsolatunk elején ott is ment a lelki terror, és kb. 6 éve készül meghalni. Kitartás neked kérdező, és költözz amint tudsz.

2017. máj. 23. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
75%

#23, törzsi népeknél valóban 50-60 fő a "család" - Európában már vagy 150-200 éve ez nem így van.

Bár rémlik valami Bibliai történet is, de akárhogy is: az anyós az nem a család része. Attól még lehet szeretni, gondját viselni.


Nem fantáziálok én semmit, írta a kérdező (aki szerinted hazudik szóval miért is foglalkozol vele?)


" "gondoskodjon az anyukájáról, de szerintem ez túlzás. Este 22- óráig mellette ül, rám szinte nincs ideje



a gyereket nem vitte el fagyizni, mert fáradt, de anyósomnak ment kapálni. "


Mindegy, hogy fizikailag hol van, a családja életében nincs.

Tehát ő vált el szó nélkül, csak ebben a burkolt, sunyi formában.

2017. máj. 24. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
74%

Én meg sem mondanám az embernek h viszem a gyereket mert a végén erőszakkal ott tartaná a "mamikánál". Csak annyit h költözök ezért meg azért. Fognam magam es lelepnek, es napközben közölném h nem birom tovabb, fel is út le is út.

72%osnak annyi rálátása van a családi életre mint egy csokor újhagymának. Vagy ő is egy zsarnok? :)

2017. máj. 29. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
43%
Ezek alapján inkább a kérdező a zsarnok, nem az apa. Biztos nagyon nagy rálátásod van az Ő családi életükre, miután leírt 7 sort az családjáról, ami vagy igaz teljes mértékben, vagy nem.
2017. máj. 29. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Nem vagy önző, nem egészséges ez. Szüleim házasságuk első 9 évében apám szüleivel éltek együtt. A házasságuk majdnem ráment, mert anyám életébe folyton beleszóltak és számon kérték, mit csínál, hova megy (és mikor együtt voltak akkor sokszor kopogás nélkül rájuk nyitottak) ugyanakkor mikor mi 3-an gyerekek születtünk, akkor persze örült hogy nagyszüleim ott voltak, mert anyai nagyszüleim nem törődtek anyámmal.


Lényeg, hogy apám mindig is anyuci pici fia volt. A nagyanyám mindig mindenen megsértődött és akkor nem állt szóba napokig, nagyapám persze nem foglalkozott ezzel, ő jó fej is volt. De így is tarthatatlan volt a helyzet. Aztán az utca másik végébe költöztek, de apám munkából hazajövet mindig a nagyszüleimhez ment először és csak aztán hozzánk.

2018. febr. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!