Megőrülök! Miért turkál anyósom egyfolytában a zsebemben?
Karácsonyra vettem a szüleimnek egy autót. Azóta akárhányszor találkozom az anyósommal, mindig felhozza, hogy miért szórom a pénzt, na meg utalgat rá, hogy ők nem kaptak ilyen volumenű ajándékot.
Könyörgöm, van erre valami szabály, hogy egyenlően kell megajándékozni a nagyszülőket karácsonykor?!
Bocs, de már kiakadtam. Lehet, hogy hazudni kellett volna, hogy más úton lett az autó. De hazudni meg utálok.
Ez attól függ szerintem. Ha CSAK A TE PÉNZEDBŐL vetted anyukádéknak az autót, akkor semmi köze hozzá hogy mennyiért meg miből adtad.
Ha közös kasszából ment a férjeddel/feleségeddel, akkor így nekem is rosszul esne hogy a másik mama kap de én nem - de akkor se lenne szabad felrónia.
A körülményeket nem ismerem, lehet, enyhítik a dolgot. Pl ha szükségük volt rá valami miatt de nem engedhetik meg maguknak vagy valami, de nekem meg van autóm, akkor kevésbé esne rosszul szerintem.
Ha a fentiek egyike sem áll fenn, akkor nem értem, hogy mégis mi joga, mi köze van ahhoz, hogy TE a SAJÁT SZÜLEIDNEK mit veszel, és mégis mi jogon várja el, hogy te NEKI IS ilyen ajándékot vegyél, holott "csak" az anyósod.
A kocsit én vettem a saját megtakarításomból, mivel a szüleimé már-már életveszélyes volt, és nekik most nem lett volna pénzük lecserélni.
Anyósomék nincsenek rászorulva, van szép házuk, kocsijuk, igazából ha akarnánk se tudnánk nekik olyat venni amijük még nincs. Ettől függetlenül mindkét oldali nagyszülők kaptak tőlünk családilag tisztességes karácsonyi ajándékot, nem egy autó értékben, az igaz, de örültek neki.
A férjem csak legyint, hogy az anyja biztos csak viccelődik ilyenkor, de én ezt nem hiszem, gyakran odaszúr egy-egy megjegyzést.
Először megbeszélném velük, ahogy írták. ha nem segít, akkor "viccesen" vissza találnék szólni, hogy akkor esetleg lehetséges, hogy a szüleid téged jobban neveltek, ha te veszel nekik ilyen volumenű ajándékot, mint ők a fiukat, hogy neki eszébe se jut, és ezen gondolkozzanak, mielőtt legközelebb megemlítik.
Mindezt bűbájosan mosolyogva, hasonló hangsúllyal, ahogy ő vicceskedik.
Először is: házasságban nem szeretem az én pénzem - te pénzed megközelítést. Értem, hogy a te megtakarításod volt, de ezt alapesetben kettőtök közös céljára kellene költeni szerintem.
Másodszor: Nem ismerem a szüleid helyzetét. Az én szüleim el se fogadtak volna ekkora ajándékot, másrészt apránként ők spórolnának egy autóra, hogy mire a meglevő lerobban, addigra tudjanak egy másikat venni.
Harmadszor: Ettől függetlenül anyósodnak ehhez semmi köze. A férjednek van. Ha ő nem emelt kifogást, akkor anyósod se szóljon.
Negyedszer: Mi azért törekszünk arra, hogy nagyságrendileg hasonló értékben ajándékozzunk az én szüleimnek és a feleségeméknek, ill. az én testvérem családjának és az övének.
Szerintem nincs igazad utolsó!
Ha külön kasszán vannak, akkor semmi köze a férjének a megtakarításához, meg milyen dolog már, hogy az ember "csak" a házasság miatt nem vehet a szüleinek ajándákot, mert mindenről be kellene számolni! Félreértés ne essék, én nem a közös kassza ellen vagyok, csak részben támogatom. Persze, fizessenek közösen minden kiadásukat, stb, de hadd legyen már egy kis spórolt pénze az embernek ha van valami, vagy ilyen esetben ha szeretne a szüleinek ajándékot venni. Nehogy már minden fityingemről el kelljen számolnom meg mindent beadni a közösbe, és aztán semmire se költeni önállóan, függetlenül. Szerintem attól hogy megházasodunk, nem szűnik meg a függetlenségünk, és anyagilag sem kellene TELJESEN elveszíteni azt.
Szerintem a kérdező szülei se várták hogy a gyerekük vegyen nekik autót. Olyanról még nem hallottál, hogy baleset? És ha egy ilyenben ment tönkre az autó de nem volt elég spórolt pénzük? Vagy már annyira öreg, hogy bontóba kell vinni, de kevéske a fizetésük, és nem tudtak eddig összespórolni eleget az újra? Gondolkodj már, mielőtt ismeretlenül a saját szüleidhez hasonlítasz másokat! Honnan tudod, hogy ők nem spórolnak már x éve, csak kevés fizetés miatt lassan gyűlik össze a pénz vagy egy másik, hirtelen kiadás miatt elúszott a kis megtakarításuk?
Ha ilyen külön kasszán vannak, akkor még a férjnek sincs beleszólása, hogy a felesége mit kezd a SAJÁT megtakarításával.
A férjemmel félig-meddig vagyunk csak közös kasszán, minden hónapban a fizetésünk egy része megy a közös számlára, és mindkettőnknek marad külön pénze is.
A szüleim kocsija egyszerűen elhasználódott, öreg már, de mióta unokák vannak, ők inkább rájuk költik a pénzüket, így nem nagyon tudnak autóra spórolni. Én viszont szeretném, ha továbbra is biztonságban, de gyakran tudnának találkozni velünk, így egyértelmű volt, hogy kapnak egy kocsit. A férjem nem szól ebbe bele, ahogy én sem szólok bele abba, hogy mire költi a saját pénzét.
Pont úgy jött ki a lépés, hogy karácsony volt, mikor aktuálissá vált a dolog, de egyébként év közben is megvettem volna. A fa alá pedig mindkettőnk szülei ugyanazt kapták ajándékba a családtól.
Anyósoméknak sokkal jobb az anyagi helyzete, mint a szüleimnek, fel se merült volna senkiben, hogy ilyenekkel kisegítsük őket, mikor maguktól is néhány évente lecserélik a kocsijukat - csak azért, mert miért ne.
Ezért nem érzem jogosnak azt, hogy a pénztárcámban turkálnak, sosem látták még egyik unokájukat sem hogy hiányt szenvedne bármiben is, addig pedig szerintem semmi közük hozzá, hogy mire költök.
7. vagyok.
Házasságban külön kassza? Vagy részlegesen külön kassza?
Számomra ez eleve értelmezhetetlen.
Nekünk is külön bankszámlánk van a feleségemmel, de amink van, az közös. Közös, mert vagyonközösségben vagyunk. Ahol ez nincs így, azt én nem is tekintem házasságnak. Így innentől többet nem is ugatok bele ebbe a vitába. :-)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!