Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit csináljak, ha úgy érzem...

Mit csináljak, ha úgy érzem ki akar anyósom sajátítani?

Figyelt kérdés

Nincs bajom anyósommal,kedvelem és sokat szokott segiteni is,de nagyon zavar h úgy érzem ki akar sajátítani.


Ő a francia határ mellett él és dolgozik Németországba,ritkán jön haza. Várja az unokát,ezt is megértem.


De zavar h úgy csinál mint ha nekem nem lennének szüleim.

Karácsonykor is itthon volt nálunk két hetet. Az én szüleimet ez miatt csak januárba látogattam meg. Mert végül is anyós egy évben kétszer van itthon,én a szüleimet meg 2-3 havonta meg tudom látogatni.


Mivel a karácsonyt nem tudtuk együtt tölteni,ugy beszéltük meg hogy húsvétra szüleim,és a hugom jönnek hozzánk.

De anyós is bejelentkezett h ő bizony jön húsvétkor,már le szervezte egy magyar munkatársával az utat.

Párom örül neki mivel tényleg ritkán látja az anyukáját,de az én szüleim is várták volna h velünk tölthessék a húsvétot.


Ők 250km-re élnek,és keményen kellett spórolniuk h a vonatjegyre meglegyen a pénz.


Én értem a páromat is h szeretné ha az anyukája jönne,de én is szeretnék a szüleimmel lenni.

Anyósom mindkettőnkre kiváncsi,mindketten hiányzunk neki.


Az nem opció h jön mindenki,mert nem tudjuk őket el szállásolni(1,5 szobás lakásban lakunk). Párom meg nem akarja mondani anyukájának h vegyen ki vhol egy szobát.


2015. febr. 3. 19:53
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
100%
Azért azok, akik kérdezik, hogy miért nem lehet ott anyós és kérdező anyukája is, azért.. Szerintem érthető. Nem biztos, hogy a két anyós kijon egymással. Egyrészt. Másrészt meg belőlem kiindulva az én anyukám is szeret velünk és csak velünk lenni, nem lenne neki jó, ha feszt itt ugrálna körülöttünk vki, aki neki kvázi idegen. Ha meg az unoka meg születik, végképp gáz, semmi szükség arra, hogy egyszerre két nagymama ugraljon körülötte. Sok az, komolyan mondom, semmi jó nem sül ki az ilyesmiből.
2015. febr. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
Kérdező az meg végképp abszurd, hogy kiakadt azon, hogy szülés után először a párod marad, aztán anyukád, aztán ő. Mert mit akart?!? A szülés másnapján odakoltozni?!? Meg jó, hogy először a parodra, és anyukadra van szükséged!!!! Örülj neki, hogy messze lakik, különben ott lenne nálatok egyfolytában :-)
2015. febr. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:

Azért anyósod rohadt messze van, olyan messziről nem egyszerű leszervezni egy utat.


A szüleid 250 kilométere nem olyan nagy szám. Az én családom 300-ra lakik minimum 2 átszállás vonattal. Péntek délután felülünk a vonatra, vasárnap estére hazajövünk, mikor kedvünk tartja, még ünnep sem kell hozzá. Miért nem tudnak máskor jönni kizárólag húsvétkor? De ha azt olyan kevésnek érzitek, akkor egy hónappal később május elseje péntek lesz, tessék ott egy hosszú hétvége, mint húsvétkor.


Nem vagyok anyósvédő, nem szeretem nagyon a sajátomat sem, de azért tény, hogy a francia-német határtól hazamászkálni macerásabb és drágább mindenképpen, ráadásul neki tényleg ünnepek, meg hosszabb idő kell ahhoz, hogy olyan messziről értelme legyen hazalátogatnia, mert egy egésznap biztos rámegy az utazásra oda is meg vissza is, nem olyan, mint belföldön, hogy elég egy hétvége is bőven, mert 3-4- esetleg ha valami nagyon kacifántos út és nem jó vonat akkor 5 óra alatt ott vagy. (250 kilométerre képtelenség, hogy tovább tartson.)


A vonatjegy meg ugyanannyiba kerül mindig, ha már keményen összespórolták, akkor jöhetnek akármikor.


Ilyen helyzetben szerintem inkább ahhoz alkalmazkodik az ember, aki 1250 kilométerről jön, nem 250-ről..

2015. febr. 9. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 A kérdező kommentje:

Párom is ezt mondogatta h az ő anyja olyan ritkán,szüleim meg jöhetnének máskor is.


Mondtam neki,h de amig az ő anyja nem jön,játszva kispórolja az utiköltséget. Míg az én szüleimnek ez nem megy olyan könnyedén,amellett h szabadságot kell összeegyeztetniük,és a hugom még iskolába jár.


Nem érzem fairnek hogy azért mert az ő anyukája messze lakik mindig őt kell előnyben részesíteni. Húsvét után kb egy hónap múlva meg úgyis jönni fog 3 teljes hétre. Párom azzal védekezik h az én anyám is jön majd közvetlen zsülés után egy hétre. Az ő anyja akkor látja elösször a kicsit,mikor már majdnem 3 hetes lesz.

MOndtam neki igen,jön anyám,de se apám,se hugom nem jön. Haza kitudja mikor tudunk menni. Náluk is meló van ezerrel(júniusig munka idő keret van,minden szombaton bent kell lennie. Ha nem jönne a baba és nem lenne kötelező kiadni a szabit ki tudja mikor vehetne ki ),egyedül pici babával nem akarok annyit vonatozni majd.


Párom csak azt nézi h az ő anyja milyen messze él. Azt nem h az enyémek országon belül élnek,de nem keresnek olyan jól. Napról napra élnek.

2015. febr. 9. 11:45
 25/34 anonim ***** válasza:
69%
Hát a párod nem semmi! Eléggé elfogult az anyukájával szemben - persze, ez így van jól EGY DARABIG. Ez tényleg nem fair már. Ha ennyire csökönyös, akkor jöjjenek a TE szüleid, és a mama majd alszik a földön, ha ennyire nem értik meg, főleg hogy az anyós HÁROM HÉTRE megy majd hozzátok, ehhez képest mi az, amit anyukád nagy nehezen ott tud nálatok tölteni. És ha a férjed ennyire szívtelen, hogy azt a nehezen összespórolt pénzt hagyná elveszni a szüleidnek, hát én esküszöm hogy hozzá se szólnék napokig.
2015. febr. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 A kérdező kommentje:
Húsvétra mindenképp a szüleim és a hugom jön. Mondtm páromnak ha karja mondja meg az anyjának h jöjjön de vegyen ki szobát és foglalkozzon vele ő amig itt lesz,mert én anyámékkal szeretnék időt tölteni,nem akarom megosztani a figyelmem és az energiám
2015. febr. 9. 16:59
 27/34 anonim ***** válasza:
78%
Nagyon helyes!! Egy párkapcsolatban mind a két félnek egyformán kell áldozatokat hozni, kompromisszumot kötni, olyan nincs, hogy mindig az ő anyja részesül előnyben csak mert messze él!
2015. febr. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
52%
Jól döntöttél. Ebben benne van hogy ha jön , alkalmazkodnia kell a helyzethez. A te családod már sokkal hamarabb jelezte , és anyósod csak egymaga van, míg a te részedről több főnek az utazását kellett összeszervezni. Az egy későn jelentkező miatt ne kerüljenek kellemetlen helyzetbe azok akik többen vannak és időben szóltak.
2015. febr. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
0%

"A te családod már sokkal hamarabb jelezte , és anyósod csak egymaga van, míg a te részedről több főnek az utazását kellett összeszervezni."


Ó istenem, hova szarjunk már, három egy háztartásban élő ember, akik felülnek a vonatra és pár órán belül ott vannak. Micsoda szervezés... Ennyi erővel úgy is nézhetjük, hogy igaz, hogy többen vannak, de közelebb és olcsóbban jönnek. Amennyivel anyósod többet keres, annyivel több is az útiköltség.

2015. febr. 10. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
0%
Ja és ugye ingyen tudna jönni akkor anyós, mert beülne más mellé. Fordítsuk meg a kérdést, ha anyósod bejelentkezett volna, hogy telekocsival pénzért jön, de a te szüleid be tudnának ülni INGYEN valaki mellé a kocsiba, mert pont akkor jön felétek, anyós meg pénzért máskor is tudna jönni végül is, akkor nem csapnál le te is azonnal az alkalomra, hogy akkor anyós jöjjön pénzért máskor, ha pont akkor és csakis akkor adódna alkalom arra, hogy a szüleidet igyen elhozza valaki?
2015. febr. 10. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!