Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit csináljak, ha úgy érzem...

Mit csináljak, ha úgy érzem ki akar anyósom sajátítani?

Figyelt kérdés

Nincs bajom anyósommal,kedvelem és sokat szokott segiteni is,de nagyon zavar h úgy érzem ki akar sajátítani.


Ő a francia határ mellett él és dolgozik Németországba,ritkán jön haza. Várja az unokát,ezt is megértem.


De zavar h úgy csinál mint ha nekem nem lennének szüleim.

Karácsonykor is itthon volt nálunk két hetet. Az én szüleimet ez miatt csak januárba látogattam meg. Mert végül is anyós egy évben kétszer van itthon,én a szüleimet meg 2-3 havonta meg tudom látogatni.


Mivel a karácsonyt nem tudtuk együtt tölteni,ugy beszéltük meg hogy húsvétra szüleim,és a hugom jönnek hozzánk.

De anyós is bejelentkezett h ő bizony jön húsvétkor,már le szervezte egy magyar munkatársával az utat.

Párom örül neki mivel tényleg ritkán látja az anyukáját,de az én szüleim is várták volna h velünk tölthessék a húsvétot.


Ők 250km-re élnek,és keményen kellett spórolniuk h a vonatjegyre meglegyen a pénz.


Én értem a páromat is h szeretné ha az anyukája jönne,de én is szeretnék a szüleimmel lenni.

Anyósom mindkettőnkre kiváncsi,mindketten hiányzunk neki.


Az nem opció h jön mindenki,mert nem tudjuk őket el szállásolni(1,5 szobás lakásban lakunk). Párom meg nem akarja mondani anyukájának h vegyen ki vhol egy szobát.


2015. febr. 3. 19:53
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
100%

Párodnak nincs testvére/nagyszülei stb...? Náluk is aludhatna anyós. Egy embernek könnyebb szállást szerezni mint háromnak.

Illetve anyukádék már kifizették az utat most párod komolyan elvárja h elveszítség az összeget? Ha nehezen szedték össze és most elvesztik akkor lehet csak Karácsonyra szedik megint össze és akkor te még kevesebbet látod őket mint a párod az anyját.

Ha anyósod tényleg olyan jól keres akkor miért okoz neki gondot máskor jönni? Németországból ezerféle módon lehet utazni, nem a világvégén van: vonat, busz vagy akár telekocsi ha mindenképp autóval akar jönni.

Ha hisztizik mond meg,h ez jó tanulság lesz a jövőre nézve, h titeket is kérdezzen meg mielőtt beállítana, hogy jó-e az időpont. Majd máskor a befizetett nyaralást/műtétidőpontot/tanfolyamot stb... mondjátok majd le pl. ha épp akkora jelentkezik be?

2015. febr. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 A kérdező kommentje:

Nincs senki rokon ebben a városban ahol mi lakunk. Se nekem,se páromnak.


Anyós jól keres,de a telekocsi(azzal szokott jönni) elég drága oda-visszs,most meg majdhogynem ingyen jönne a munkatársa által.


Anyukáméknak nehéz volt összesporolni a pénzt a jegyekre. Még így sincs megvteljesen kell még nekik gyüjteni hozzá.


Tényleg kezdem úgy érezni h anyóst nem érdekli h vannak nekem.is rokonaim.


Karácsonykor mikor itt volt kérdeztett szüleimről h miért nem jönnek hozzánk. Mondtam h mert nincs pénz,meg h hát hol aludnának. Meg márbakkor mondtam h húsvétra ök jönnek.

2015. febr. 3. 22:25
 13/34 anonim ***** válasza:
100%
Figyi te ezek szerint már karácsonykor mondtad neki, hogy húsvétkor a te szüleid jönnek. Tehát amikor ő mondta, hogy,, akkor ne is jöjjek? '', akkor ott, válaszolni kellett volna, hogy NE! Szinte minden családban, ahol nagyok a távolságok, úgy működik, hogy egyeztetünk, melyik ünnepet melyik nagyszülővel töltjük. Nálunk is így megy, és tartjuk is magunkat hozzá.
2015. febr. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
78%
Már ne is haragudj, de a férjed részéről ez nem fair! Nehogy már mindkét "nagy ünnepet" midnig az anyóssal kelljen töltened, mert keveset jön haza. Haza tud ő máskor is jönni, nem csak ünnepekkor. Attól, hogy van egy új kis családod, a régi még megmarad és velük is szeretnél lenni, ünnepelni. A férjed is hozhatna áldozatokat - a mama ne húsvétkor, hanem máskor jöjjön, főleg ha előre szóltatok neki, hogy most a te szüleid jönnek.
2015. febr. 3. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt nem is értem most. Az én meg a férjem szülei közelebb élnek hozzánk mint itt, de mi megbeszéltük a férjemmel, hogy ha náluk voltunk karácsonykor vagy más ünnepen akkor meg anyukámékhoz megyünk a másikon, vagy fordítva. Nem hiszem hogy ezen nem lehet megegyezni.

Kommunikáljatok már egymással. Abba sem fog anyós belehalni ha nem nálatok alszik hanem kivesz egy szobát ...

2015. febr. 4. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:

Nem értem, miért ne lehetnének mindkettötök szülei ott húsvétkor? Még soha nem jutott eszembe, hogy csak az egyik oldal lehet velünk egy-egy ünnep alkalmával.


Ha a szállás probléma, akkor pár napra ki lehet egy szobát venni, és meg van oldva.

2015. febr. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 A kérdező kommentje:

Felőlem jöhetne anyós is,de párom rém bunkó dolognak ha azt mondanánk nekih de vegyél ki magadnak vhol egy szobát.


Csak irkálja anyós a szomorú fejeket facebookra,meg mindenhova oda irja h hiányoztok,kár húsvétkor nem látjuk egymást.


Én meg irtam neki h most az én szüleim jönnek meg a hugom,és ne szomorkodjon mert húsvét után egy hónap mulva ugyis találkozunk. Akkor fogok szülni,és mondta még decemberben h akkor hosszabb időre jön,3 hétre.


Mondtam páromnak is este,h ezentúl minden ünnepet anyóssal kell tölteni vagy mi? Meg már most mondtam neki h nem érdekel h jön e idén karácsonykor az anyja,én 24-25.

-n itt leszek vele,és ha jön velem ha nem 26-ra hazamegyek a szüleimhez,mert ők is kiváncsiak az unokájukra. Aztán majd 29-30.-a fele visszajövök.


Kicsit össze is vesztünk rajta. Pedig mondtamh mondja meg az anyukájának h jöjjön,de akkor vegyen ki vhol egy szobát. De párom nem akarja neki ezt mondani mert h ilyen bunkók nem lehetünk. Mindig segit tényleg az anyukája,szokott hozni mosóport,mosogatószert,kávét nekünk mikor jön haza.

2015. febr. 4. 12:29
 18/34 anonim ***** válasza:
100%
Jesszus, nincs az a mennyiségű mosópor, amiért kibirnam, hogy anyósom ide költözzön három hétre.. Biztos jó ötlet ez? Szülés után kell a babával összehangolodnotok. Szerintem a hátad közepére nem fogod öt kívánni szülés után .. Nekem jó anyósom van, de egy hétre jött ide szülés után, és nagyon rossz volt. Nem tudtam a jelenlétében nyugodtan, kiterulve, felszabadultan pihenni két etetés között, elkényeztette a babát, mert egész nap kapkodta ki az ágyból.. Áh, nem biztos, hogy ez a három hét pont szülés után jó ötlet, már nem azért..
2015. febr. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 A kérdező kommentje:

Karácsonyig nem jön ugyh vhogy muzsáj esz kibirni... :9 amugy tényleg nincs bajom vele,kedvelem,de néha olyan soknak érzem azt amit csinál.


Az se tetszett neki mondjuk mikor mondtuk nekih szülés után párom kiveszi az 5 nap apa szabit,aztán egy hétre jön anyukám,ás utánna jöhet ő csak.

2015. febr. 4. 13:05
 20/34 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire érthetetlen , akkor mondjátok el neki hogy mivel a szüleiddel már meg van beszélve ők nálatok lesznek húsvétkor. Ha gondolja letesztek neki egy matracot ahol aludhat , de sajnos mint írtátok a családoddal meg kell osztani a szobát. Ez van. Ebből kell kiindulni.
2015. febr. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!