Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Tehet valamit vagy csak fenyeget?

Tehet valamit vagy csak fenyeget?

Figyelt kérdés
Szóval elméletileg múlt hónapban lett volna az esküvőm. De végül nem bírtam magam rávenni, úgyhogy nem mentem el. Tudom nem szép dolog, de elég bonyolult a helyzet. Nem lett volna nagy esküvő, 46 fős csak. De azóta exapós-jelölt folyamatosan zaklat, telefonálgat, fenyeget, hogy fizessem ki az esküvőt. Úgy volt, hogy ő állja az egészet, nekem nincs is annyi pénzem. Na mindegy, az lenne a kérdés, hogy ténylegesen tehet ellenem valamit ez ügyben, vagy csak próbál megfélemlíteni?
2014. dec. 12. 11:38
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
0%

Normális emberek nem kezelik verekedéssel a pénzügyi követeléseiket, a becsületsértési párbaj is rég kiment a divatból. Mostanában inkább az interneten szokás rossz hírét kelteni az ilyen alakoknak mint a kérdező, de itt még ezzel sincs dolga se a menyasszonynak, se az apósnak, a kérdező maga megteszi helyettük.

És jogilag továbbra sem behajtható a kérdezőn a pénz, hiszen nem írtak szerződést, hogy akkor te elveszed a lányom, én meg fizetem a bulit (a pénzt fizetek, ha összeházasodtok kapcsolat ráadásul törvénytelen is így, az após ilyen feltételt meg se adhat, mert az olyan lenne, mintha megvenné az esküvőt, ami tilos). Az após különböző szolgáltatásokat vásárolt, azokat a kérdező jelenléte nélkül is felhasználhatta volna (kivéve az anyakönyvvezetői díjat). Az, hogy nem buliztak egy jót az esküvő nélkül, az jogilag nem a kérdező felelőssége. (Sőt, jobban tették volna, ha legalább a vacsit megeszik, ha már úgyis ott vannak a meghívottak, és közben szidják egy kicsit a kérdezőt :D )

2014. dec. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
90%

"Normális emberek nem kezelik verekedéssel a pénzügyi követeléseiket"


Nekem hasznosabb, ha viszontlátom a pénzemet, mintha normálisnak és rendesnek tartanak, de ki hogy van vele.

2014. dec. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
30%
Persze, csak teljesen mindegy, hogy milyen okból versz meg valakit (kivéve önvédelem), ha utána a rendőrség tudomására jut. (Persze, ha nincsenek tanúk, bizonyíték és sérülésnyomok, az kivétel, de akkor sem az van, hogy nem tettél törvénybe ütközőt, hanem az, hogy nem tudnak elkapni.)
2014. dec. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
87%
Belegondoltál egy percre is, hogy ez a menyasszonyodnak milyen érzés lehetett?
2014. dec. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%

kérdező, amellett, hogy tönkretetted egy család életét, még flegma is vagy, kötekedsz a válaszadókkal!

hogy volt ez az eset? egyik reggel felébredtél és észrevetted, hogy nincs meg a gerinced?!

ezután hogyan fogsz kimenni az utcára?! úgy, hogy folyton a földet nézed, meg kúszol, mint egy éti csiga?

2014. dec. 13. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
Ha nem kamu a kérdés akkor én azt mondom,h gusztustalan vagy.
2014. dec. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

Tehet. 45 tanúja van, hogy becsaptad őket, nem mondtad le időben az esküvőt, s vélhetően ez neki több százezer Ft-jába került.

De itt még nincs vége.

A vendégek, akik nászajándékot vettek nektek, s nem volt kinek átadniuk, fölösleges kiadásokba verték magukat miattad.

Ebbe beletartozhat egy új ruha is, amit máskülönben nem vettek volna meg, az útiköltségük is.


Szóval nem áll jól a szénád. Ha per lesz, fizetsz, mint a katonatiszt.


Hacsak nem tudod bebizonyítani, hogy a jegyesed valami olyan főbenjáró bűnt követett el veled szemben, hogy azért nem jelentél meg a saját esküvődön. Pl: kiderült, hogy megcsal, vagy megütött stb.

2014. dec. 15. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

Kérdező, azért ez elég meredek, hogy ilyen döntést egyedül hoztál meg. Miért nem dumáltatok erről rengeteget, amikor jöttek az első kételyek részedről? Húgomék is pont ezért (élni akarnak még, utazgatni) elhatározták, hogy esküvő után 3 évvel kezdenek el próbálkozni. Megbeszélték, mindkettejüknek megfelelt.

Egy kapcsolatban néma gyereknek apja kukiját, beszélni kell. Kifejezni az igényeket, kételyeket, törekedni a kompromisszumra. Nem magadban őrlődni, hogy "jaj mi lesz". Lehet a menyasszonyod belement volna, hogy várjatok pár évet a gyerekkel.

2014. dec. 15. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 Janka néni ***** válasza:
Nem tudom? Azzal, hogy nem csapok be senkit. Tőlem mindenki tudja, mit várhat, nem árulok zsákbamacskát és senkitől egy fillért nem fogadok el semmiért. Ennyi.
2014. dec. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!