Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Tehet valamit vagy csak fenyeget?

Tehet valamit vagy csak fenyeget?

Figyelt kérdés
Szóval elméletileg múlt hónapban lett volna az esküvőm. De végül nem bírtam magam rávenni, úgyhogy nem mentem el. Tudom nem szép dolog, de elég bonyolult a helyzet. Nem lett volna nagy esküvő, 46 fős csak. De azóta exapós-jelölt folyamatosan zaklat, telefonálgat, fenyeget, hogy fizessem ki az esküvőt. Úgy volt, hogy ő állja az egészet, nekem nincs is annyi pénzem. Na mindegy, az lenne a kérdés, hogy ténylegesen tehet ellenem valamit ez ügyben, vagy csak próbál megfélemlíteni?
2014. dec. 12. 11:38
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
95%
Gratulálok h ilyen gerinces ember vagy.... legalább szóltál volna elölre... hát remélem behajtja rajtad...
2014. dec. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 Janka néni ***** válasza:
60%

Annyira kíváncsi lennék, hogy Te ffi vagy vagy nő? De ez vicc. Nyilván férfi vagy, illetve leszel majd egyszer, ha ki mersz állni magadért és vállalod a rossz döntésed minden következményét szemtől-szemben azokkal, akiket így vagy úgy érint.

Rossz hírem van, ha polgári peres eljárást indít, nyerhet is. Én magamtól fizetném ki azokat a költségeket, amiket megúszott volna, ha előre szólsz és azokat, amiknek a megfizetését még akkor sem kerülte volna el. Ez úgy az esküvői költségek 80% szerintem. Rajta, menekülj, úgy is ezt szoktad!

2014. dec. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
96%

Nem vagyok jogász, de szerintem polgári peres eljárásban kérheti, hogy kártalanítsd.

A magánvéleményem az, hogy igaza is van, hiszen miattad a semmire kiadott egy csom pénzt.

2014. dec. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
18%

Bonyolult helyzet ilyet szól :D

Jogilag nem tehet veled semmit, e attól még az utcán elkapathat valakivel.

2014. dec. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%
Valóban adhat fizetési meghagyást, vagy indíthat polgári peres eljárást. Az nem értem, ha már úgyis olyan kis esküvő, miért nincs benned annyi gerinc, hogy vállald a költségeket? Ha részletben, akkor is. Írj vele tartozáselismerő nyilatkozatot.
2014. dec. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 Janka néni ***** válasza:
89%
5#! Milyen gerinc? Hát a házasságkötés lemondásához sem volt neki!
2014. dec. 12. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
61%
Janka neni, pont te oktatod ki? Te mivel vagy kulonbb??
2014. dec. 12. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
92%

Gerinces dolog lenne kifizetni. Ha kicsit normáliabban áltál volna hozzá a dologhoz, most nem lennél ebben a hlyzetben, de mivel gondolom az exapósjelölted szeretné viszontlátni a pénzét, ezért talán meg tudod vele beszélni, hogy részletekben oda tudnád adni. (Inkább levélben komunikálj vele.)

Viszont szerintem hiába indítana polgári peres eljárást, nem vagy csak egy részét tudná vissaperelni a pénznek. Ettől függetlenül ez a te sarad, neked kéne kifizetned.

2014. dec. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
1%
Ha végül is az utolsó percben, de jól döntöttél, akkor szerencséd van. Apósnak meg csak a szája jár. Nem kötöttetek semmiféle előzetes szerződést, megállapodást. Ő a saját szakállára, úgymond előre, a medve bőréré szervezte meg az egészet, ezt mindenképpen ő elbukja. Tudatában kellett lennie annak, hogy ez az egész elhatározás bármely házasulandó fél részéről az utolsó pillanatig meggondolható, tehát semmi nem bizonyos. Ő maga vállalta ezt a kockázatot, most ne próbálja másra kenni saját balekságát.
2014. dec. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
91%

Kérdező! El kell ,hogy keserítselek, van rá törvény, hogy amennyivel megkárosítottad, perelheti tőled (itt azokat a foglalókra, előre megvásárolt ételekre, menyasszonyi-vőlegényi ruhákra költött pénz árát stb. ). Sőt, olyan is volt már a történelemben (Magyarországon is), hogy az erkölcsi károkra is kérhet kártérítést. Jobban járnál, ha kifizetnéd, mert ha perre viszi, nagy eséllyel többet fognak neki megítélni .

A te jellemtelenségedet itt nem kommentálom, erre már nem találok szavakat, bármi oka volt, legalább annyi tisztesség lehetett volna benned, hogy előtte szólsz, nem bolondítasz oda annyi embert. Most jut eszembe, nem lepne meg, ha a vendégek is kérnének kártalanítást az utazási költségek miatt :)

2014. dec. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!