Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért rossz gyakran az anyós-m...

Miért rossz gyakran az anyós-meny kapcsolat?

Figyelt kérdés

2014. júl. 29. 12:55
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
95%

1 anyós utálja hogy vki elvette a fiát

2 meny sokat képzel magáról

3 összeköltöznek

2014. júl. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
65%
Mert ugyanazt a ferfit szeretik es nem értik meg, higy a ket szeretet nem összehasonlítható, gy nem riválisok,
2014. júl. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

Mert két dudás egy csárdában...

Egyébként minden a két nő személyiségétől függ, akik ráadásul ugyanazt a férfit szeretik, még ha más minőségben is.

Anya úgy vélheti, az a dög elveszi az ő kis fiacskáját, asszonka meg úgy: anyóspajtás mindenbe beleugat. Hát ezért.

De persze az is lehet - sőt valószínű-, hogy ha másfajta kapcsolat lenne köztük, pl. kollegiális, akkor is utálnák egymást, mert összeférhetetlenek a személyiségjegyeik.

Én például remekül kijövök az anyósommal, mert nagyon jó természet, a sógornőmet viszont ki nem állhatom. És ha az anyám az anyósom lenne, szerintem őt is nehezen tudnám elviselni...

2014. júl. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem a legnagyobb gond, hogy a férfi nem képes egyik fél elé sem nyitottan állni és problémáról beszélni.

Vagy is szerintem a férfiak a legnagyobb ludasok benne.


ìgy kezdödik: elsö idöszakban ott a kedves mama, aki kicsit túlbuzgó, szeret mindent tudni... A meny nem igazán akar elfogadó lenni... Mikor mama túl sok a legtöbb meny szól a férjnek, hogy az anyukáddal kicsit problémáim vannak... ekkor a férj nem megoldani vagy megérteni akarja a párját, hanem egyszerüen: ah túl reagálod, ah tudom de hát... vagy is leppattintja a párját. Ekkor párja bedobja a duzzogit és mikor anyós megint közeledik egy negatív rossz képet mutat magáról. Anyuka nem nagyon mer a fia felé negatívat mondani, de ha ki is mondja akkor a fia: ah rosszul látod, vagy ah tudom... vagy is a férj az anyját is leppattintja. ezzel elmérgesedik a helyzet mindkét fél között és évek alatt csak erösödik az a picike elsö ellen szenv köztük.


Szerintem az anyós-meny problémák kb 5% ahol nem lenne megoldható ha a kcisi fiucska nem menekülne a problémák elöl.



Èn erre már rájöttem korán, hogy hiába mondom a férjemnek ha valami gond van, ö a problémák elöl inkább meglép. ìgy fogom magam és egyenesen akkor abban a pillanatban elmondom az anyósomnak, hogy mi a bajom. Ugyan úgy kezelem mint az anyámat. ìgy szinte barátnöi kapcsolat van köztünk, ö is megmondja ha nem tetzsik neki valami, és el van intézve. Van hogy morgok magamba pár napig.

2014. júl. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
92%

Az ok nagyrészt a két nö miatt van, legalább az egyik nem tudja elviselni a másikat.


A legtöbb anyós beleszól a magánügyekbe kérdezés nélkül, meg féltékeny arra, hogy a menye a fontosabb a fia életében, a legtöbb meny meg az anyós jószándékú segítségét is ellenségesen fogadja, és nem veszi tudomásul, hogy az anyós a férfi anyja, akihez érthetö módon mindig is kötödni fog.


Ha mindkét nöben megvan az, hogy megpróbál a másikkal kijönni és nem eleve ellenségnek tekinteni, akkor lehet igen jó is a kapcsolat, ha akár csak az egyik is erre nem hajlandó, akkor semmi esély erre.


Nálam az elsö anyósommalnagyon jól megvoltunk (jobban kijöttem vele, mint a saját édesanyámmal), a másodikat viszont eléggé be kellett korlátozni látogatás terén (is), mert elviselhetetlenül mindent jobban tudott.

2014. júl. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
76%

Én úgy látom, hogy nem két nővel van a probléma, meg nem azzal, hogy mindketten szeretik a férfit, hanem szerintem többnyire nagyon egyszerű a baj forrása. Az anyós. Mégpedig azért, mert nem felnőtt, mellérendelt viszonyban lévő emberekként kezeli a két fiatalt, hanem maga alá besorolt gyerekekként. Ez pedig 20-30 éves fiatal nő számára, akit már a saját szülei is felnőttként kezelnek jogosan bosszantó.


A legtöbb meny semmivel nem vár többet az anyósától, mint hogy úgy kezelje őket, mint bármelyik kolléganőjét, ismerősét, a szomszédot. Ne pedig az alárendelt gyerekeként.

2014. júl. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem sok nő annyit tűrne az anyósától mint a saját anyjától vagy az anyósok annyira nyitott lenne mintha lányáról lenne szó, már semmi gond nem lenne sok esetben.
2014. júl. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem meg felnőtt nő nem viseli el, hogy egy nő, akiről az élete addigi 25-30 évében azt se tudta kicsoda hirtelen kölyökként kezeli és jobban tudja hogy kell főzni, mosni, vásárolni, olyan kérdéséket tesz fel, amit más vele egy korú nőnek nem merne, de persze neki a gyerekkén besoroltnak felmeri, sőt felháborodik, ha nem kap választ stb.
2014. júl. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:

Szerintem az lehet az oka, hogy vannak olyan nők akik nem képesek elfogadni, hogy a pici fiacskájuknak már egy másik nő van az életében...Anyós féltékeny a menyére.


Aztán persze van amikor az ifjú feleségnek van vaj a fején.


Csak találgatok, nekem nem rossz anyósommal a viszonyom. Inkább semmilyen:D tartja tőlem a távolságot, de szerencsére nem tiszteletlen. Én ezt elfogadom, és örülök neki hogy nem a sárkány fajtából való. (A férjem amúgy a kedvenc gyereke). Nincs köztünk konfliktus.

2014. júl. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem az a baj, hogy az anyák zöme nagyon önállótlannak neveli a fiát, és teljes mértékben kiszolgálja őt, míg együtt élnek. Utána jön egy házasság, és nem képesek az anyósok elfogadni, hogy nem nyári táborba küldik a fiukat, ahol a tanító meg a konyhás nénire rá kell pirítani, ha nincs a kisfiú jól kiszolgálva, hanem a fiuk felnőtt férfi lesz, családdal. Megmagyarázom: szinte az összes meny ismeri azt, amikor anyós ki van borulva, hogy jesszusom, szegény fiam, hazajön a munkából,és még a fürdetésben is segítenie kell, atyaúristen. Vagy amikor anyós megkérdezi, hogy ugye csomagolsz szendvicset a fiamnak, mert tudom, jól esik neki az uzsonna a munkahelyén (megtörtént, eset, a barátnőmmel). Vagy amikor sóhajtozik, hogy jajj, miért szegény fiam takarítja a kocsit, nincs más megoldás? (megtörtént velem), Jajj, de sovány szegény fiam, főzöl rá rendesen? (megtörtént szintén velem. De itt gyk-n is volt egy kérdés, most nem linkelem be,ahol az történt, hogy a férj, meg feleség együtt dolgoztak nagyon sokat egy közös vállalkozásban, és anyós leszúrta a menyét, hogy jajj, szegény fiam ilyen koszban kell élnie, mert nem volt idő port törölni a gürizés mellett. Ezek nagyon tipikusak. Leplezve, vagy leplezetlenül, szinte az összes anyós azt szeretné, ha a fia a házasságban amolyan öreg patriarchális módon ki lenne szolgálva a maximálisan. És az ilyen megjegyzések nagyon idegesítőek.
2014. júl. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!