Hogyan értessük meg anyósommal, hogy nem kell helyettünk titokban szelektálni a gyerekek játékait?
Sajnos anyagiak miatt együtt élünk. Nem ideális de, máshogy nem tudjuk segíteni.
Valami állandó kényszert érez arra, hogy a gyerekeink játékai között pakolásszon és kiselejtezze a már nem megfelelőeket, tanárnő volt és 4 gyereket felnevelt, szóval ő aztán mindent is jobban tud alapon.
Egyszerűen képtelen elfogadni, hogy nálunk az egyik fiunk miatt soha nem mennek ki bizonyos játékok a divatból. Próbáltuk megbeszélni, szépen és csúnyán elmagyarázni, próbaltuk kérni, kérlelni, volt, hogy már rábiztam a játékát kereső, őrjöngő gyereket, de semmi nem használ, mert ő csak segíteni akart és mintha nem is emlékezne az előzőekre.
A férjem elmondasa alapján amikor ők kicsik voltak, akkor is szeretett mindent kidobalni a megkerdezésük nélkül, szóval ez nem újkeletű dolog. Erre persze anyósom egyáltalán nem emlékszik...
Hogyan lehetne erről leszoktatni?
Ez egy kontrollmániás pszichopata, aki szeret másoknak fájdalmat okozni.
Az egyik legundorítóbb aljasságnak számít, ha valaki váratlanul eltünteti a másik személyes tárgyait!
Ultimátumszerűen be kell tiltani, hogy a gyerek holmijához nyúljon. Ha a gyerek véletlenül útban felejti a cuccait, akkor maximum csak arrébb helyezheti azt a gyerek, vagy a szülei személyes területére.
Az ilyenekkel viszont az szokott lenni a probléma, hogy övé az egész ház, és ezért mindenki csak egy megtűrt vendégként van kezelve. Még társtulajdonosi jogviszony esetén is előfordul, hogy direkt nem engedi a lakóterek megfelelő különrendezését, hogy mindig belebarmolhasson mások személyes szférájába.
Az ilyesféle sátánkvrváknak az a mesterfokozata, amikor ezt az életfelfogást a lányukra is átörökítik, aki még a házasságkötés idején teljesen normálisnak tűnt. A feltörekvő családot már súlyosan megroppantja egy átköltözéssel járó eladósodás vagy egy új ház elhúzódó építése, mert a férj nem képes a karrierére koncentrálni, és nem életkönnyítő aktívumok megszerzésébe van verve a család jövedelme.
Az elköltözés utáni ugyanez a folyamat elölről kezdődik - csakhogy ez miatt már a gyerekek élete teljesen széthullik, hisz az ő szocializációjukat már teljesen meggátolta a zsebpénzhiány, rokonságtól való teljes elidegenedés és az állandó családi konfliktushelyzetek.
Ha jól értem,ő van nálatok,mert ti segítitek anyagilag? Ha igen,akkor húzd meg a határokat. Én is kiszelektálnám az ő dolgait.
Írtad,hogy gyermeked ragaszkodik néhány dolgához. Autista esetleg?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!