Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Normális, hogy ezt érzem? Mi...

Normális, hogy ezt érzem? Mi lenne a jó megoldás?

Figyelt kérdés

Anyósom (65plusz éves) egy nárcisztikus némber, rettentő erőszakos. Mindent is jobban tud mindenkinél. Amúgy persze, hogy nem, csak ő ezt hiszi magáról, csak mert szült két gyereket 40 évvel ezelőtt, ezért màr mindenki más h**lye. Ő az ősanya, az atyaúristen is, a világ az ő kezében forog. Férjem már rászólt többször, de ezt nem lehet leállítani. Ignoráljuk jelenleg, én teljesen, férjem meg amennyire lehet. Mégis az anyja, de igazából nem veszi észre magát semmit se lehet tenni, ami vègleges vàltozàshoz vezet. Folyton írogat a fiának, egyik vasàrnap egész nap pittyeget a telefon. Nem foglalkozott vele a férjem, de akkor is folytatta. Nem lehet leállítani. A lényeg, hogy nem akarok gyereket addig, amég ez a nő él. Tudom nem lehet ezt befolyásolni, de én nekem ehhez nincs erőm, hogy harcoljak az életemért és a szabadságunkért. Sajnos előre tudom, hogy olyan lenne, aki szó nélkül jön, beállít, itt marad, mert ő majd megmutatja hogy kell a gyereket ellátni. Meg a halálom: “én csak segíteni akartam”. Rohadtul senki nem szorul rá semmilyen segítségre tőle. Látom, ahogy majd elhord minket mindennek, mert azt a gyereket nem úgy kell fogni, nem úgy kell etetni, elveszi a kezemből majd, mert ő jobban tudja stb. A magán és orvosi dolgaimba fog belemászni, pedig semmi köze hozzá, és nem is vagyunk olyan viszonyban. Bár ő ezt nem veszi észre, ugyanis folyton a p*ámban turkál. Ilyen volt eddig is, és ilyen is lenne, tudom mert most is minden más helyzetben is ilyen. Az esküvőnkön is ugyanez volt, meglett mondva neki, ha nem állítja le magàt, akkor nem lesz meghívva. Azután persze megsértődött és ugyanúgy elhordott mindennek. Elrontja csak az embernek a jó hangulatát, az örömét. Egyszerűen ezt az embert nem lehet lelőni. Nem akarom, hogy az életem része legyen. Azt akarom, hogy ne is létezzen. Tudom gáz valahol, mert mègis a férjem anyja, de esküszöm nem értem, hogy lett egy ilyen baromnak ilyen normális fia. Valószínűleg az apjára hasonlít inkább. Élni akarom az életemet a férjemmel, a saját kis családunkkal, amibe a vénasszony nem szólhat és màszhat bele. De sajnos ha csak egy pillanatra is eszembe jutnak ezek, egyből elmegy a kedvem, mert mindig az lesz, hogy ez nem a mi kis saját életünk és családunk a férjemmel, hanem a vénasszony “munkája”, mert ő bezzeg felnevelte a gyerekeit, minden belőle ered és én meg tönkreteszem az ő életét és elveszem a fiát tőle. Pedig ha normálisan tudna viselkedni, nem erőszakoskodna, nem lenne egy gyökér, akkor a másik ember is úgy állna ő hozzá, akkor még segítséget is kérnék tőle. De màr csak hányni tudok a nőtől.

Màr no kontaktot vezettem be, èn nem megyek hozzà, nem tud nekem írni stb., de ez nem gàtolja meg a kavaràsban meg a màrtírkodàsban.



okt. 9. 19:39
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
66%
20-as, te most szórakozol? Ilyen szinten nem vagy képben, hogy tudd, hogy ez a banya pontosan negyedóránként írogat, ha beszélnek vele, ha nem?
okt. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:

Nincs neki soha semmi fontos mondandója, màrtírkodni akar ès ezèrt zaklat mindenkit.

A semmiből is gyárt drámát és siránkozni való témát.

A nyaralásunk alatt is folyton írogatott a férjemnek, ő meg nem foglalkozott vele. Aztán este nekem esett, írt az öregasszony hogy reméli nem vettem el a fiától a telefont, mert ő egész nap kereste, de nem reagált neki.

Az ok az volt, unatkozott és nem tudta elviselni, hogy nem vele foglalkozik mindenki.

Sosincs semmi extra mondanivalója, csak a nagy szenvedő mártírt játsza el.

okt. 11. 13:48
 23/31 anonim ***** válasza:
43%

Szívem a férjed egy puha p..cs.

Én több mint 10 éve nem néztem az apám felé és nem is reagálok felé pedig pár megállóra lakik. Anyám is mártír mégis tudok nemet mondani neki.

Az hogy" de az anyám" annyit tesz nem vagy olyan fontos mint az anyja és soha nem is leszel hisz nem elég bátor elszakadni vagy nem is akar...

Én ultimátumot adnék és ha ekkor sem szakít anyucival nem hogy nem szülnék neki hanem válnék.

okt. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
8%

Ez az! Adj ultimátumot a férjednek, zsarold meg! Amíg az anyjával nem szakít, nem szülsz neki gyereket! Szerintem ne is feküdj le addig vele, úgy még jobb lesz.

Az anyós nárcisztikus öregasszony, vénasszony, banya stb.

Normálisak vagytok?!

20-25 év múlva ti is vén banya anyósok lesztek, akkor is ez lesz a véleményetek? Ja nem, ti lesztek a tökéletes anyósok. Az még nem zárja ki, hogy a menyetek elmarja tóletek a férjeteket, ahogy most ti tesztek. Gondolkozzatok már egy kicsit, rendben van ez így?

okt. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
Ahol anyós azt hiszi én zárom el a férjét tőle és konkrétan zaklat az nem jó anyós és nem normális. Senki sem köteles ezt tűrni utolsó,csak azért mert család.
okt. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:

Utolsó előtti, senki se marta el a fiát az anyjától. Egy 35 éves felnőtt férfiról, aki éli az életét velem, a feleségével. És anyós az aki nem bírja ezt elviselni, ezért próbálja megkeseríteni az életünket.


Amúgy úgy ámblokk, igen le lehet halkítani a telefont, ki lehet zárni és nem beengedni, ha úgy dönt szó nélkül beállít stb. Csak maga a stressz, amit okoz állandóan azon van a hangsúly. Hogy folyton idegeli az embert, és elrontja a hangulatát a napnak/eseménynek mindegy miről van szó.

Erre irányult a kérdés. Hogy majd ott lesz a gyerekem néhány hetesen, vagy épp haza se jöttünk mèg a kórházból, de már árasztja a rosszindulatát a vénasszony, hogy azt nem úgy kell csinálni, sz@r anya vagy, majd én megmutatom inkább, vagy ha elzárjuk magunktól, hogy hagyjon békén akkor elhord mindennek is majd, meg mártírkodik és rezeg a telefon non-stop a pittyegés helyett stb. Egyszerűen tönkreteszi az ember életét, mert egy megkeseredett nulla életcéllal rendelkező öregasszony, aki nem képes elfogadni hogy felette már eljárt az idő, most másnak van itt az esélye hogy élje a legszebb éveit, és egyszerűen ezt megakarja akadályozni. Én amúgy biztos vagyok benne, hogy kezelésre szorulna. Teljesen kattant a nő.

És az a legdurvább hogy nem képes belàtni és elnézést kérni sem. Folyton veszekedést generál, amiben ő az áldozat. Nem baj, hogy ő bántott meg engem és én ezért reagáltam úgy, ahogy. 1 hét múlva is még siránkozik a fiának, hogy én vagyok a mocskos g*ci láda, aki őt megbántotta pedig ő csak segíteni akart. Sorolhatnám napestig a dolgait. Mentálisan nincs rendben a nő, és tényleg elment a kedvem már egy ideje mindentől is miatta. Nem vágyok erre a jövőre, amiben ő ezt csinálja folyton mindennél is.

okt. 12. 12:25
 27/31 anonim ***** válasza:
0%

Nehéz elképzelni, hogy anyósod ilyen szavakat haszálna:"én vagyok a mocskos g*ci láda" de mindegy. Az tény, hogy nem kedveled, és valszeg ő sem téged. Ezzel 1:1.

Ha hozzám jött az anyósom -sajnos már nem él- bejelentés nélkül, én örömmel fogadtam, otthon érezhette magát nálunk, és én is nála. Ja, és eszembe sem jutott volna, vénasszonynak nevezni, még a háta mögött sem.

okt. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:

Ha normálisan viselkedne akkor nekem se jutna eszembe se vénasszonyozni, de elküldeni és nem is lennék vele ellenséges. De úgy látom lemaradtál az előzményekről, nem normálisan viselkedik az öregasszony. Tessék elolvasni az előzményeket meg a sztorit, úgy majd megérted miért is érzek úgy ahogy az irányába.

Örülök, ha te szerencsés vagy és normális az anyósod, nem mindenki ilyen szerencsés.

okt. 12. 13:00
 29/31 anonim ***** válasza:
60%
Ez nem lesz jobb. Ha gyereket akarsz vagy elkoltoztok más országba vagy válsz és keresel egy olyan pasit akinek normális a családja. Ez van amíg férjed nem húz határt nem lesz jobb.
okt. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
100%
Hogy mondana el mindennek meg mártírkodna, ha te nem hallod? NO CONTACT! Nem engeditek be, ha otthon vagy. Nem beszélsz vele telefonon. A férjed ha ritkán beszél vele, nem keveri a szart. Azért ez annyira nem bonyolult!
okt. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!