Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Normális, hogy ezt érzem? Mi...

Normális, hogy ezt érzem? Mi lenne a jó megoldás?

Figyelt kérdés

Anyósom (65plusz éves) egy nárcisztikus némber, rettentő erőszakos. Mindent is jobban tud mindenkinél. Amúgy persze, hogy nem, csak ő ezt hiszi magáról, csak mert szült két gyereket 40 évvel ezelőtt, ezért màr mindenki más h**lye. Ő az ősanya, az atyaúristen is, a világ az ő kezében forog. Férjem már rászólt többször, de ezt nem lehet leállítani. Ignoráljuk jelenleg, én teljesen, férjem meg amennyire lehet. Mégis az anyja, de igazából nem veszi észre magát semmit se lehet tenni, ami vègleges vàltozàshoz vezet. Folyton írogat a fiának, egyik vasàrnap egész nap pittyeget a telefon. Nem foglalkozott vele a férjem, de akkor is folytatta. Nem lehet leállítani. A lényeg, hogy nem akarok gyereket addig, amég ez a nő él. Tudom nem lehet ezt befolyásolni, de én nekem ehhez nincs erőm, hogy harcoljak az életemért és a szabadságunkért. Sajnos előre tudom, hogy olyan lenne, aki szó nélkül jön, beállít, itt marad, mert ő majd megmutatja hogy kell a gyereket ellátni. Meg a halálom: “én csak segíteni akartam”. Rohadtul senki nem szorul rá semmilyen segítségre tőle. Látom, ahogy majd elhord minket mindennek, mert azt a gyereket nem úgy kell fogni, nem úgy kell etetni, elveszi a kezemből majd, mert ő jobban tudja stb. A magán és orvosi dolgaimba fog belemászni, pedig semmi köze hozzá, és nem is vagyunk olyan viszonyban. Bár ő ezt nem veszi észre, ugyanis folyton a p*ámban turkál. Ilyen volt eddig is, és ilyen is lenne, tudom mert most is minden más helyzetben is ilyen. Az esküvőnkön is ugyanez volt, meglett mondva neki, ha nem állítja le magàt, akkor nem lesz meghívva. Azután persze megsértődött és ugyanúgy elhordott mindennek. Elrontja csak az embernek a jó hangulatát, az örömét. Egyszerűen ezt az embert nem lehet lelőni. Nem akarom, hogy az életem része legyen. Azt akarom, hogy ne is létezzen. Tudom gáz valahol, mert mègis a férjem anyja, de esküszöm nem értem, hogy lett egy ilyen baromnak ilyen normális fia. Valószínűleg az apjára hasonlít inkább. Élni akarom az életemet a férjemmel, a saját kis családunkkal, amibe a vénasszony nem szólhat és màszhat bele. De sajnos ha csak egy pillanatra is eszembe jutnak ezek, egyből elmegy a kedvem, mert mindig az lesz, hogy ez nem a mi kis saját életünk és családunk a férjemmel, hanem a vénasszony “munkája”, mert ő bezzeg felnevelte a gyerekeit, minden belőle ered és én meg tönkreteszem az ő életét és elveszem a fiát tőle. Pedig ha normálisan tudna viselkedni, nem erőszakoskodna, nem lenne egy gyökér, akkor a másik ember is úgy állna ő hozzá, akkor még segítséget is kérnék tőle. De màr csak hányni tudok a nőtől.

Màr no kontaktot vezettem be, èn nem megyek hozzà, nem tud nekem írni stb., de ez nem gàtolja meg a kavaràsban meg a màrtírkodàsban.



okt. 9. 19:39
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
Kezet foghatunk, csak az enyémnek 3 gyereke van. Kapcsolat megszakítva, a fia néha látogatja. Ide nem jött eddig szerencsére, de nem is látnánk szívesen. Mi gyerekmentesek vagyunk, úgyhogy van min lovagolnia. Habár mostanában nem hallottam, hogy a méhemben turkálna, de lehet csak a párom nem mondja már el, mert mindig iszonyúan felmérgelt. Vannak, akikkel nincs mit kezdeni, csak leszarni. Páromnak is sokszor elege van belőle, de annyit tud mondani, hogy mégiscsak az anyja. De beleszólni a dolgokba már nem engedi.
okt. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
91%

Így a leírtak alapján normális hogy így érzel mára.

Az lenne a legjobb ha a párod sem tartaná a kapcsolatot.

Neki milyen a viszonya az anyjával?

Mi a helyzet anyósod másik gyerekével? Ő mennyire van jelen a ti vagy anyósod életében?

okt. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
84%
Pontosan mért is tudsz hányni tőle, amikor no contactod van? Én nem akarok hányni attól az ételtől, amit nem eszek meg! Pontosan honnan is tudod, hogy kavar meg mártírkodik? A férjedtől? Akkor most valójában ki kavar?
okt. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
86%
Nem igazán értem. Ezeket csak akkor tudja megtenni, ha a két ember aki abban a házban él (TI!) hagyjátok! Ne csinálj úgy, mintha a kezeteken kívül esne a sorsotok és ezért már gyereket se vállalnál! A férjed kiállhat érted, a kapcsolatért és nagyon leredukálhatja a kapcsolattartást, és megteheti, hogy nem engedi be az anyját és szigorú határokat szab. De ne, erre ne is merj gondolni, inkább ne szülj! (Tévúton jársz)
okt. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
81%
Én simán szülnék max elköltöznék,nagyanyám 90 felé megy,szóval ez a nem szülök míg él nem biztos hogy jó ötlet ha netán nem vagy fiatal vagy fiatalon akarsz szülni. Ki tudja lehet 100 éves koráig is el él és makk egészséges lesz.
okt. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 Metionin ***** válasza:
86%

Az a baj, hogy az ilyeneket az ördög se viszi el, mire végre feldobná a talpát, rég késő lenne gyereket vállalnotok. Amúgy átérzem de a mi helyzetünk az 1-es válaszolóéhoz hasonló, nincs és nem is lesz gyerek, így abba legalább nem pofázik bele, minden másba igen, még úgy is, hogy én 4 éve nem állok szóba vele és a fia is korlátozottan. Ettől ő még simán dumál rólam a hátam mögött, mivel valós infói nincsenek, így hazugságokat terjeszt (bár ezt anno valós infók birtokában is csinálta).

Szóval nálatok az a megoldás, hogy kizárjátok az életetekből, ha gyerek lesz, nem beengedni, ugyanígy no kontakt, no találkozás, akkor nem látja, mit hogyan csináltok a gyerekkel és nem tud belepofázni.

okt. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem szülni, mert ő létezik elég nagy hülyeség szerintem... Max nem engeditek be, meg ti se viszitek oda a gyereket, és nem engeditek semmibe beleszólni, aztán le van tudva a dolog. Nem értem ezt miért ne lehetne kivitelezni.
okt. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
62%

Elhiszem,hogy brutál anyósod van,az enyém se volt piskóta.(Tavaly meghalt).

De ahogy írsz róla,az részben téged is minősít. Ideges vagy miatta,oké. Nem akarod látni,oké. De te szinte a halálát kívánod,és csak szidod. Szóval szerintem benned is van hasonló mennyiségű gonoszság,mint anyósodban állítólag. És ugye két dudás egy csárdában...

okt. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire xar ember, a kedves férjed miért nem szakította meg vele a kapcsolatot? És nem ér a "mégiscsak az anyám" adu. Itt a párod is nyakig benne van, hogy ő kavarni tud.
okt. 9. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

Aki azt írta, hogy költözzünk el. Hova? Màsik bolygóra? Màsik települèsen èlünk, kb 1 óràra. Sajnos ez sem gàtolja meg benne, hogy idegesítsen mindenkit a hülyesègeivel. Mondom, mùltkor egèsz nap pittyeget a telefon, mert egèsz nap zaklatta ès írogatott a felnőtt közel negyvenes fiának. Nem olvasta el a férjem, nem foglalkozott vele, hétvége volt, kettesben voltunk, de akkor is bosszantó, hogy nem veszi észre magát.

Bennem nincs gonoszság, sokkal jobb ember vagyok, ő az aki kihozza belőlem az őrültet a viselkedésével és erőszakoskodásával.

No kontakt a részemről, de nem vagyok se süket, se vak, se hülye. A férjem amennyire lehet igyekszik határt húzni, de mégis csak az anyja. Ha más nem, akkor is vissza vissza hallom a dolgait az öregasszonynak.

okt. 9. 23:05
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!