Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy állnál ezek után az...

Hogy állnál ezek után az anyósodhoz?

Figyelt kérdés
Az anyósom a feleségemnek minden ostobának elmondott. A feleségem egy ideig titkolta, aztán elmondta a dolgot, amit sikeresen magamra is vettem. Eddig sem jártam az anyósomékhoz túl gyakran, de ezek után még annyihoz sincs kedvem. Viszont nyilván a feleségem anyja, így valamennyire meg kéne őrizni a normális viszonyt is. Gondoltam rá, hogy szembesítem és megmondom neki, hogy legyen annyi benne, ha ez a véleménye rólam, akkor azt a szemembe mondja vagy ha ennyire nem bírja a képemet, akkor mondja meg azt és nem megyek többet hozzájuk. Ti mit tennétek?

szept. 7. 20:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
31%
Analizálnám (viszonylag tárgyilagosan) magamat is, hátha igaza van az anyósomnak. Ha egyértelműen arra jutnék, hogy nincs igaza, akkor annyiban hagynám (buta, szenilis vénasszony), ha meg mégis igaza lenne, akkor elfogadnám, hogy hát ilyen vagyok, neki ilyen vő jutott.
szept. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, nálunk ez volt, csak én a nő vagyok, és a férjem anyja hordott el mindennek, kezdve azzal, hogy szerinte fogyatékos vagyok és hagyjon el, mert tőlem sosem lesz normális gyereke, mindezt arra alapozva, hogy endometriózisom van. Egyrészt a férjem kiosztotta keményen, másrészt azért mondta el nekem, hogy tudjam, miért nem fogunk az anyjával találkozni egy darabig. Neki sem volt gyomra látni ilyen után az anyját, nekem meg pláne nem. Aztán terhes lettem, megszületett a gyönyörű, egészséges gyerekünk, addigra enyhült a harag az anyja felé, aki mikor meglátogatott minket, első szava volt azt mondani, hogy ő nem tudja, hogy lehetne "egy ilyen nőnek" normális gyereke. Azóta két éves a gyerek, egyszer látta ezen kívül.


Szóval, teljesen érthető, hogy nem akarod látni a boszorkát. Viszont a feleségednek ki kellett volna kérnie, ha már téged szapul az anyja.

szept. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
100%
Biztos nem beszélnék vele. Nem is találkoznék vele sokat.
szept. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
#2 a feleségem ki állt értem. Úgy derül ki a dolog, hogy egy ideje kerüli az anyját és mikor felmerült a közös családi program, ő mondta hogy nem akar találkozni az anyjával. Akkor kezdtem el kérdezősködni, hogy mi történt, ekkor mondta el, hogy ez miatt jól összeveszett az anyjával...
szept. 7. 21:43
 5/14 A kérdező kommentje:
#1-nek védelmére kelnék. Mindenki lepontozza, pedig eddig ő volt az egyedüli aki objektíven állt a kérdéshez. Nyiván én is lehetek a h@lye és nem csak az anyós, annak ellenére, hogy a tapasztalatok szerint sokszor az anyós az. Így szerintem jogos a válasz és nincs vele semmi probléma, sőt!
szept. 7. 22:09
 6/14 anonim ***** válasza:
54%
#1 En az anyost analizalnam. Megkapna melto bunteteset hatulrol... :)
szept. 8. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
A feleséged jól reagálta le, téged sem idegesített vele. Ő ismeri az anyját, hallgass rá és szerintem folytasd azt, ahogy ő rendezte az ügyet, ritkán találkozzatok és ne foglalkozz vele. Aki számít, az melletted áll.
szept. 8. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell megőrizni a normális viszonyt. A feleséged mit szól erre? Mert hasonló helyzetben én megszakítottam a beszólogató toxic csalágtagjaimmal a kapcsolatot.


Bunkókkal nem szívesen szívok egy levegőt, akkor sem, ha az anyám az.

szept. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
#8 Soha nem volt az igazi a kapcsolata az anyjával, eddig sem voltak túl jóban. Viszont azóta még inkább próbálja minimalizálni a vele töltött időt.
szept. 8. 12:26
 10/14 anonim ***** válasza:
Lassan 9 eve vagyok a parommal.. apukaja es a felesege egy ido utan annyira nem vettek eszre magukat hogy vegul a karacsonyi ebedre se mentem el.. es a ferjemmel is volt egy oltari nagy vitajuk. Ez csitul szemtol szembe. De ok mindenki mogott askalodnak.. ok a tokeletesek pedig romokba az eletuk. De rajottek ha a fiaval jo viszont szeretnenek es mostmar az unoka is uton igy visszabb kell.venniuk. Egyebkent ha nem megy nem kell jonni ;) en mar nem csinalok ebbol nagy problemat
szept. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!