Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy álljak anyósékhoz? Nem...

Hogy álljak anyósékhoz? Nem utálom őket, és sokszor segítenek, tudom számíthatunk rájuk a bajban. Nem is akarok összeveszni. Viszont sokszor van kéretlen véleményük, kéretlen tanácsuk, és nehéz meghúzni a határt mert támadásnak vennék.

Figyelt kérdés

Nem fért ki, de vannak nem tetsző reakcióik is, amikre szintén nehéz megmondani hogy problémásnak találom őket, mert szintén kötekedésnek, szájalásnak vennék.


Én vagyok a nő, és a férjem is látja ezeket a problémákat, csak ő leszarja, nem veszi a lelkére, én meg igen.


jún. 26. 14:46
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
9%

14.

Hány évesek vagytok ti, hogy a "segítségükre szorultok"?

Milyen "szívességeket" tesznek?

Pénzelnek benneteket?

Mert erről nagyon hallgatsz.

Nekem élhetetlen mamlasznak tűntök, akiket terelgetni, babusgatni kell.

jún. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:

Segítség: pl. kölcsön. Visszaadtuk.

Szívesség: pl. vigyáznak a kutyára mikor utazunk, kivisznek a reptérre mikor utazunk.

28 és 27 évesek vagyunk.

jún. 27. 21:35
 23/31 anonim ***** válasza:
50%
Ez még mindig nem magyarázza meg, hogy miért hagyjátok, hogy beleugassanak az életetekbe, osztogassák a kéretlen jótanácsaikat, amikre a kutya nem kíváncsi és miért nem húzzátok meg a határaitokat, ha már majdnem 30 évesek vagytok.
jún. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
25%

22.

Te jó ég...

Gyerekek vagytok. Ennyi.

jún. 28. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
56%
Ettől nem vagytok gyerekek. Ilyen típusú szivességek teljesen normálisak egy családban. Főleg, ha oda-vissza működnek. Megköszönöd és biztosítod róla, hogy természetesen viszonozni fogod,ha nekik lesz rá szükségük. Vagy a durvább verzió- utalsz rá, hogy nem túl sokára rátok fog szorulni, mert ő is öregszik,és többet kell majd neki besegíteni .és azt nyilván ti fogjátok csinálni.
jún. 28. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:

Amúgy elsőre bunkó, ostoba beszólásnak éreztem a 24-est, hogy gyerekek vagyunk, mert miért ne lehetne pl. náluk a kutya? Hol legyen helyette, kutyaszitternél lehet csak, az miért jobb?

Vagy ha kivisznek a reptérre, nyilván örülünk az autónak, vonattal mennénk különben, mert itthon hagynánk a kocsit.

Még lehet irigység is van ilyenkor a kommentelőben, amiért nekünk van ilyen háttér amire számíthatunk, ha neki nincs.

DE aztán meg arra gondoltam, hogy valami igaza van... Mondjuk a stílusra ez nem mentség, lehetett volna építően fogalmazni. De igenis az lenne a jó, ha csak a legminimálisabb szívességeket vennék tőlük igénybe, semmi többet. És mások is megoldják a reptéri transzfert is, meg a kutyát is.

Továbbra is azt tudom mondani, köszönöm a válaszokat, többféle megközelítést is írtatok, többféleképpen látjátok ezt.

jún. 28. 09:50
 27/31 A kérdező kommentje:
El is határoztam, hogy beszélek erről a férjemről, mert most elkezdtem végiggondolni, és minden évben számos alkalommal veszünk igénybe tőlük szívességet. Ezt csökkenteni kell. Ugye írtam a reptéri transzfert, a kutyát. De van ott más is. Most náluk aludni a műtét után. Most kéne 2 napra kölcsönbringa. Mikor mi... Több is eszembe jutott ezeknél, csak nem akarom mindet ideírni. Ezeket határozottan csökkenteni kell a jövőben, és magunknak megoldani a dolgokat. 2-3 évente 1 szívességnek bőven elégnek kéne lennie, nem minden évben többször.
jún. 28. 09:59
 28/31 anonim ***** válasza:
26%

26.

Igazad van, nincs semmi segítségünk.

A reptérre SAJÁT autóval megyünk többszáz km-t és SAJÁT PÉNZÉZÜNKÖN beadjuk egy magánparkolóba.

A cicáinkat üdüléskor egy barátunk eteti, akinek hozunk ajándékokat.

Kölcsön soha nem kérünk, megoldjuk FELNŐTT módon a dolgot.

Mindig mindent egyedül oldunk meg 2 gyerekkel.

De nem is én pityogok itt, közel a harminhoz, hogy szájalós gyerek pozicóban kezelnek az anyósomék.

Erre miért kellene irigynek lenni.

Mit csináltok, ha nem lesznek az anyósék?

Középkorúan ott álltok majd, hogy ki fog segíteni?

Azért nem fogod fel, hogy te vagy a hunyó, mert ilyen kiszolgálás van mögöttetek.

Nem tudod milyen a teljesen önálló élet.

jún. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
30%

27.

Na, jövök akkor dicsekedni.

Nálunk mindenkinek van a családban bicaj. Is.

Amit magunknak vettünk. A gyerekeknek pedig ahogy nőttek évente/kétévente. :D

24 és 28 oltam.

Ne vedd a szívedre! ;)

jún. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
90%
Normális családban ennyi és ilyen segítséggel nem lenne baj. Normális családban magától értetődik, hogy kölcsönösen segítenek egymásnak, ha tudnak. Itt az a baj, hogy az anyós visszaél vele. A segítségnek és a kioktatásnak nem kéne együtt járnia.
jún. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!