Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy álljak anyósékhoz? Nem...

Hogy álljak anyósékhoz? Nem utálom őket, és sokszor segítenek, tudom számíthatunk rájuk a bajban. Nem is akarok összeveszni. Viszont sokszor van kéretlen véleményük, kéretlen tanácsuk, és nehéz meghúzni a határt mert támadásnak vennék.

Figyelt kérdés

Nem fért ki, de vannak nem tetsző reakcióik is, amikre szintén nehéz megmondani hogy problémásnak találom őket, mert szintén kötekedésnek, szájalásnak vennék.


Én vagyok a nő, és a férjem is látja ezeket a problémákat, csak ő leszarja, nem veszi a lelkére, én meg igen.


jún. 26. 14:46
1 2 3
 1/30 A kérdező kommentje:
Komolyan érdekelnek a válaszok, ha valaki meg tud győzni, vagy többen ugyanazt írják, akkor megfogadom.
jún. 26. 14:47
 2/30 anonim ***** válasza:
84%

Ez a mértéktől függ.


Nézd, kéretlen megszólalásai, véleménnyilvánításai mindenkinek vannak, pláne a gyereke felé. A te szüleidnek is, max. az nem tűnik fel, mert már megszoktad. Neked is lesz a gyereked felé.


Ilyen az emberi természet, hogy néha még akaratlanul is belekotyogunk az ember dolgába. Épp ezért én azt mondom, minimálisat el lehet, söt el kell viselni, egyik füleden be, másikon ki.


Ém nagyon szeretem anyósomat, amolyan anyám helyett anyám, számíthatunk is rájuk és ők amúgy igyekeznek is tidatosan nem véleményt nyilvánítani, de megesik, hogy mégis sikerül akár a házumk, kertünk, gyerekünk, bármi kapcsán.


Na most, én ezeket elengedem, mert csak néha esik meg és én sem vagyok hibátlan.


De nyilván, ha folyamatos, mindennapos belemagyarázás lenne mindenne, arra nem így reagálnék esetleg. Szóval nem mindehy.

jún. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
59%

Szájalásnak vennék? Így egy lenézett gyerekről beszélnek.

Gyerek szerepben vagytok, mert még mindig dajkálnak benneteket, ti pedig hagyjátok.

Akkor lesztek önállóak, ha nem veszitek igénybe a segítséget.

Amúgy milyen "bajba" kerülhettek, amiből ők húznak ki benneteket?

És bizony lehet nem utálod őket most, de lassan eljön az idő amikor már igen (amit megértek undorító ez a típus) és akkorra teljesen ki fogsz készülni.

jún. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
70%

Nekem működik hogy határozottan meghúzom a határt és utána le kell tojni hogy mit pattog utána, ki kell tartni, máshogy nem szokik le. Nálunk is probléma volt ebből, férjem nem tudta megvédeni a határainkat mert csak a szájával mondja de utána mégis úgy cselekszik ahogy anyja mondja, kéri. Ami csak engem érint ott mindenhol 1x próbálta meg, utána nem.

Pl.:

-"ne így csináld hanem úgy"

-"köszönöm a tanácsot, de én akkor is így csinálom"

-"de úgy nem jó, blabla"

-oké/vagy nem válaszolsz és ugyanúgy csinálod ahogy neked jó

És akkor erre jön az érzelmi zsarolás, hiszti amit le kell tojni.

Mérgező anyósok és apósok könyvet ajánlom mindenkinek aki hasonlóval küzd.

jún. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
85%
Hát pedig ne érdekeljen, ha megsértődnek,csak mert nem ugráltok úgy, ahogy akarják. Különben a nyakatokban lesznek mindig.
jún. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%
Mondj egy pèldát, hogy jobban értsük.
jún. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
67%

Ha ők valamiről elmondhatják a véleményüket,illetve kijelenthetik,hogy nem egyezik a tiétekkel,akkor te fordított esetben ezt miért nem teheted meg? Azért mert idősebbek? Vagy náluk laktok?

A szájalás nálam azt jelenti,hogy sértő dolgokat vágsz a fejéhez. De ha te csak a véleményedet mondod el nyogodt hangnemben,akkor ő nem tisztel téged.

A pároddal meg beszélgess el,hogy álljon ki melletted,mert neked nincs kedved örökké pitizni.

jún. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%
Ha azt akarod hogy komolyan vegyenek nem kell a segítséget elfogadni, egy felnőtt megoldja a dolgait.
jún. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
81%
Vagy-vagy. Nincs kecske-káposzta. Vagy élvezitek a segítségük kényelmét, vagy nem bírjátok elviselni, ha kioktatnak (valójában pont a segítséggel vásárolják meg az ehhez való vélt jogukat), és nem veszitek igénybe a segítségüket. Az én habitusomhoz az utóbbi illik, de választhatjátok az elsőt is, szerintem az a kellemetlenebb, mert lelkileg agyontapos. Szerintem valójában nem szeretnek, hanem uralnak.
jún. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
26%
A ferjed csinalja jol. Tojd le te is ne foglalkozz ezekkel a tanacsokkal
jún. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!