Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósom a megkerdezésem...

Anyósom a megkerdezésem nélkül elosztogatja a többi unokájának a mi gyerekeink szerinte megunt játékait. Erről hogyan nevelhetném le?

Figyelt kérdés

Már feltűnt párszor, hogy néhány játékot nem találok, de azt hittem csak elkeveredett, mert tényleg sok van. Egyszer viszont kifejezetten egyet kerestem, mert az egyik osztálytársnak kellett volna a formabedobó. Már feltúrtam mindent, mire a sógornőm kibökte, hogy azt anyósom nekik adta de már eltörött és kidobták. Na innen derült ki, hogy szerinte ami már nekik nem kell, abból adogat a többi unokának. Azt hittem, felrobbanok a dühtől. Akkor úgy tűnt megértette, hogy ilyet többet nem csinálhat.

Tegnap előbb értünk haza és anyósom nagyon zavarba jött, próbált gyorsan elindulni, hogy megy a barátnőjéhez. Csak az volt a furcsa, hogy egy nagy szatyorral indult volna, amiben megláttam a gyerekek egyik társasjátékát, majd még néhány másik jaték is előkerült.

Mégis, hogyan értessem meg vele, hogy ne csinálja ezt? Nem azért veszem és rakosgatom el ezeket, hogy ő elajándékozgassa!

Együtt élünk. Az sajnos nem opció, hogy zárjam ki a házból és ne legyen itthon egyedül.


2023. ápr. 28. 13:30
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
98%
Aztak..rva... nem tudom, hogy jön ő ahhoz, hogy a te gyerekeid cuccait másnak adja a megkérdezésed nélkül. Pofám leszakad, hogy mer ilyet megtenni. Más pénzén vett ajándékot ő csak ne osztogasson el!
2023. ápr. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
99%

Mit mondott, miért csinálja?

Ha a költözés nem opció (nem tudom, kié a ház), akkor legalábbis zárjátok a helyiséget, ahol ti vagytok, illetve tároljátok a cuccokat.

2023. ápr. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
97%
Feleségeddel beszélj ő tárgyalja le vele , aztan gyerekszoba zarva kulcsok nektek meg csak az utódnak .
2023. ápr. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
98%
Osztogasd el te is az ő cuccait.
2023. ápr. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 A kérdező kommentje:

Azt mondta, azért, mert nekünk már úgysem kell, a többieknek meg jól jönne, mert így nem kell rá pénzt költeniük.

Sajnos maximum úgy tudnám elzárni a cuccainktól, ha a szobájaba zárnám, de ez persze nem megoldható.

2023. ápr. 28. 13:48
 6/51 anonim ***** válasza:
97%
A gyerekének kellene szembesítenie, hogy amit csinál az lopás. Amíg nem éltek külön, nehezebb lesz felfogni, hogy mi közös és mi nem közös tulajdon a közös háztartásban...
2023. ápr. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
88%

A gyerek játékai nem a gyerekszobában vannak?

Ha igen, akkor az nagyon durva, hogy onnan szedi ki őket és viszi el. Ha nem, akkor találj neki helyet a gyereked szobájában.

Ha a gyereked szobájából viszi el őket, akkor menj be te is az ő szobájába, és vidd el némelyik ruháját a használtruha-gyűjtőbe. Majd akkor észbe kap.


Természetesen a normális megoldás az lenne, hogy nem laktok vele együtt. Föl nem foghatom, miért nem gondol erre az a sok feleség, aki odaköltözik, majd gyereket is szül az anyósa/apósa (vagy akár a saját szülei) házába.

2023. ápr. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 A kérdező kommentje:
A közös játékok a nappaliban vannak, mert ott közösen játszunk, ha valaki magányra vágyik, kibukik akkor vissza tud vonulni a saját birodalmába, a külön játékok a szobájukban vannak, így az enyém-tiéd nézeteltérések jobban kordában tarthatóak. Anyósom a közösekböl szemezget.
2023. ápr. 28. 13:54
 9/51 anonim ***** válasza:
97%
Anyósod egy tolvaj, ezen nincs mit szépíteni. Lehet kleptomániás? Vagy csak simán baj van a fejével.
2023. ápr. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
90%

Egyrészt tényleg nem neked kéne az anyósoddal beszélni, hanem a házastársadnak. Te esetleg a másik oldalról tudod intézni a dolgot: kérd meg a sógornőt, hogy vagy ne fogadják el ezeket az ajándékokat, agy adják nektek vissza, mert ezek tulajdonképpen lopott holmik.

Tudom, hogy nem ez a kérdés, de lehet esetleg hogy azért csinálja, mert sógorék rosszabb anyagi helyzetben vannak és irigyli tőletek a sok játékot? Csak mert ha van valami ilyen mögöttes indok, akkor lehet azt kéne átbeszélni.

2023. ápr. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!