Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tennének a helyemben? (...

Mit tennének a helyemben? ( Hosszú történet! )

Figyelt kérdés
Anyóssal van a problémánk. Mindent leírni nagyon hosszú lenne, de megpróbálom a lényeget. A férjem anyja és apja nagyon korán elvált egymástól. Az apja újranősült, anyósom is újra férjhez ment többször is, fe elvált mert nagyon rossz természetű volt mindig. Ivott, játékgépezett, nem volt hű a férjeihez stb... Az egyetlen fiával az anyjánál élt. Sose dolgozott, a nagymama tartotta el. A fia később külföldre ment dolgozni, majd megismerkedtünk. Összehàzasodtu k lett egy gyerekünk. Külföldre költöztünk. Évekig küldtük az anyjának haza havonta a pénzt. 12 év után hazaköltöztünk, mert az anyja súlyos beteg lett, nem volt aki gondozza illetve az apjáéknak is szükségük volt ránk, megöregedtek. Magunkhoz vettük az anyját, ápoltuk, gondoztuk. Közben kiderült, hogy temérdek tartozást halmozott fel. Jelzálog, be nem fizetett közüzemi számlák stb... Segítettük kifizettük a tartozásait, hogy ha felépül tudjon boldogulni. Szépen rendbe jött, már nem volt szüksége ápolásra de nem akart elköltözni tőlünk, elviselni viszont nem lehetett a természete miatt, ezért mi elköltötünk, neki meg találtunk egy jó albérletet. Segítettünk eladni a telkét, kifizetni a jelzálogot. Semmi dolga nem lett volna csak a bérletet fizetni rendesen, a rezsibe is segítettük. Csakhogy nem akarta azt sem fizetni. A férjemnek elege lett belőle, nem segítette tovább. Erre az anyja beperelte, szülőtartást követelt. Megszakított minden kapcsolatot, nem akart hallani se a fiáról, se az unokájáról. Mindennek lehordott minket város szerte. Megszégyenítette a férjemet a munkahelyén stb... Egy éven keresztül ment a sárdobálás a bíróságon. A férjemnek azt kellett bizonygatni, hogy ő segítette az anyját amennyire csak tudta, bár érdemtelen volt rá, mert saját hibájából került rossz anyagi helyzetbe, és mert gyerek korában nem is ő nevelte hanem a nagyanyja mert az anyja több alkalommal is otthagyta hónapokra a nagyanyjánál az aktuális pasijai miatt. 2021. decemberben megbetegedtünk. Először a 16 éves fiam, majd én végül a férjem kapta el a covidot. A gyerekem és én is meggyógyultunk, de a férjem kórházba került és nem tudta legyőzni a vírust. Egyedül maradtam a fiammal. Apósomékkal mindig tartottuk a kapcsolatot, nagyon szeretjük egymást. Ők végig mellettem voltak. Ők nyomozták ki azt is, hogy hol van ez a boszorkány, hogy tudjunk neki szólni, hogy a fia beteg, kórházban van. Akkor még folyt a per. A kórházba nem jött be, nem látogatta meg a fiát és nem búcsúzott el. Nem értettem. Azt hittem még mindig haragszik. De mint kiderült a temetésen haragudott is, de mostmár csak rám. Gyilkosnak nevezett, azt mondta én öltem meg a fiát. Folyamatosan zaklat. Semmit nem segített a temetésben, mégis követelőzött, hogy mi legyen a halotti beszédben, ki hol állhat a ravatalozóban stb...Persze apósom nem engedte, hogy bármibe beleszóljon. Amit a temetésen művelt rémálom volt. Azt hittük, hogy a temetéssel vége lesz, de nem így lett. Arra nem volt képes, hogy a bíróságon jelentse a fia halálát, nekem kellett, pedig ő perelte be. Azóta is zaklat minket. Először engem zaklatott levelekkel meg telefonon. Számot cseréltem, engem nem tud már, most apósom feleségének írkál. A temetőbe minden alkalommal amikor kimegyek a páromhoz, ő is akkor megy. Kidobálja w virágokat amiket viszek neki. Most is én voltam pénteken reggel korán. Ő pedig délután kiment, és minden virágot amit vittem kidobált. Nem tudom honnan tudja, hogy mikor vagyok ott, nem is beszéltünk vagy találkoztunk a temetés óta. Borzasztó dolgokat híresztel rólunk. Mit lehet ezzel kezdeni? Nem bírom már elviselni. Nem állítja le magát, én meg már nem bírom a mocskolódó, vádaskodó dolgokat hazugságokat amiket rólam állít. Mit tennének a helyemben?

2022. aug. 28. 16:46
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
Hetente egyszer. De van, hogy csak kéthetente. Attól függően, hogy dolgozom.
2022. aug. 28. 17:52
 12/27 anonim ***** válasza:
100%
A te családod is helybéli? Biztos vagy benne, hogy jó az neked, ha egy kisvárosban éltek? Én lehet, bevállalnám az újrakezdést máshol, ha jól értem, van saját ház, eladni, máshol venni valamit az árából..? Anyósnak már rég nem tartozol semmivel.
2022. aug. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%
Részvétem,a helyedben figyelmeztetnek ha nem hagya abba akkor feljelentés becsületsértésért és rágalmazásért mégis csak türhetetlen hogy amennyit segítettek neki ez a hála,az ilyen emberekre mondják kutyából nem lessz szalonna,ki tartást ès sok erőt kívánok
2022. aug. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%
Jó nagy tahónak kell lenni, ha a saját gyerek sírjával ezt műveli, akármilyen is volt a kapcsolatuk. Nem lehetne ezzel már rendőrséghez fordulni? Telefonon zaklat, rongálja a sírt és mindenki előtt be akar téged/titeket mocskolni.
2022. aug. 28. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
89%
Úgy elverném a temetőben hogy befosna. Aztán távoltartási végzés.
2022. aug. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 qkker1 ***** válasza:
27%

"Haldoklóhoz be lehetett menni elbúcsúzni, úgy tudom."


Csak egy családtagnak! Párom sem mehetett be az apjához, csak anyós.

2022. aug. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:
Rendőrségen voltam. Azt mondták rá kellene bizonyítani, hogy megrongálta a sírt amikor tönkretette a kiültetett virágokat. De ahoz kellett volna a kamera felvétele. Csak onnan tudom, hogy nem látta a kamera mi történt, mert nem olyan szögben áll, hogy van ismerős a temető dolgozók között és megnézte nekem. Egyébként azt a felvételt nekem nem is adhatták volna ki, csak a rendőrségnek. Szóval semmit nem értem el. Apósom feleségének küldött már vagy 300 mocskolódó sms üzenetet, de ő meg nem akarja feljelenteni. Azt mondta, hogy ő nem fog ilyen alpári ügyben bíróságra mászkálni. Őket mindenki ismeri, álltalános iskolai igazgatónő volt, meg panziójuk van. Nem akarja lejáratni magát. De azokban az üzenetekben is engem mocskol főleg, nem őket.
2022. aug. 28. 18:46
 18/27 anonim ***** válasza:
78%
Rajta kellene kapni,és le videózni,
2022. aug. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
76%
Panaszkodj a temetőnek, ha dolgozik ott ismerősöd és rendes is, akkor segíteni fog. Ha kimész, fotózd le a sírt, majd legközelebb ha szétbarmolt állapotban találod, azt is fotózd le. Szólj, hogy szereljenek fel egy másik kamerát vagy fordítsák el ami már ott van.
2022. aug. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
81%

17-es Hidd el apósod feleségének igaza van.

Nekem hónapok óta van problémám a szomszédommal, nem tudom a diagnózisát, de van. Tudom, hogy jár pszichiáterhez, és gyerekkora óta állandóan szed gyógyszert. Az évek alatt több szomszéddal került konfliktusba, volt amiből rendőrségi ügy is lett, mert szándékosan rongálta a tulajdonukat.

Most éppen rám haragszik, fogalmam sincs miért, egyszer szóltam, csak rosszabb lett... Kénytelen vagyok kivárásra játszani, idővel megunja, ha nem akarom tovább fokozni a helyzetet.

2022. aug. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!