Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tennének a helyemben? (...

Mit tennének a helyemben? ( Hosszú történet! )

Figyelt kérdés
Anyóssal van a problémánk. Mindent leírni nagyon hosszú lenne, de megpróbálom a lényeget. A férjem anyja és apja nagyon korán elvált egymástól. Az apja újranősült, anyósom is újra férjhez ment többször is, fe elvált mert nagyon rossz természetű volt mindig. Ivott, játékgépezett, nem volt hű a férjeihez stb... Az egyetlen fiával az anyjánál élt. Sose dolgozott, a nagymama tartotta el. A fia később külföldre ment dolgozni, majd megismerkedtünk. Összehàzasodtu k lett egy gyerekünk. Külföldre költöztünk. Évekig küldtük az anyjának haza havonta a pénzt. 12 év után hazaköltöztünk, mert az anyja súlyos beteg lett, nem volt aki gondozza illetve az apjáéknak is szükségük volt ránk, megöregedtek. Magunkhoz vettük az anyját, ápoltuk, gondoztuk. Közben kiderült, hogy temérdek tartozást halmozott fel. Jelzálog, be nem fizetett közüzemi számlák stb... Segítettük kifizettük a tartozásait, hogy ha felépül tudjon boldogulni. Szépen rendbe jött, már nem volt szüksége ápolásra de nem akart elköltözni tőlünk, elviselni viszont nem lehetett a természete miatt, ezért mi elköltötünk, neki meg találtunk egy jó albérletet. Segítettünk eladni a telkét, kifizetni a jelzálogot. Semmi dolga nem lett volna csak a bérletet fizetni rendesen, a rezsibe is segítettük. Csakhogy nem akarta azt sem fizetni. A férjemnek elege lett belőle, nem segítette tovább. Erre az anyja beperelte, szülőtartást követelt. Megszakított minden kapcsolatot, nem akart hallani se a fiáról, se az unokájáról. Mindennek lehordott minket város szerte. Megszégyenítette a férjemet a munkahelyén stb... Egy éven keresztül ment a sárdobálás a bíróságon. A férjemnek azt kellett bizonygatni, hogy ő segítette az anyját amennyire csak tudta, bár érdemtelen volt rá, mert saját hibájából került rossz anyagi helyzetbe, és mert gyerek korában nem is ő nevelte hanem a nagyanyja mert az anyja több alkalommal is otthagyta hónapokra a nagyanyjánál az aktuális pasijai miatt. 2021. decemberben megbetegedtünk. Először a 16 éves fiam, majd én végül a férjem kapta el a covidot. A gyerekem és én is meggyógyultunk, de a férjem kórházba került és nem tudta legyőzni a vírust. Egyedül maradtam a fiammal. Apósomékkal mindig tartottuk a kapcsolatot, nagyon szeretjük egymást. Ők végig mellettem voltak. Ők nyomozták ki azt is, hogy hol van ez a boszorkány, hogy tudjunk neki szólni, hogy a fia beteg, kórházban van. Akkor még folyt a per. A kórházba nem jött be, nem látogatta meg a fiát és nem búcsúzott el. Nem értettem. Azt hittem még mindig haragszik. De mint kiderült a temetésen haragudott is, de mostmár csak rám. Gyilkosnak nevezett, azt mondta én öltem meg a fiát. Folyamatosan zaklat. Semmit nem segített a temetésben, mégis követelőzött, hogy mi legyen a halotti beszédben, ki hol állhat a ravatalozóban stb...Persze apósom nem engedte, hogy bármibe beleszóljon. Amit a temetésen művelt rémálom volt. Azt hittük, hogy a temetéssel vége lesz, de nem így lett. Arra nem volt képes, hogy a bíróságon jelentse a fia halálát, nekem kellett, pedig ő perelte be. Azóta is zaklat minket. Először engem zaklatott levelekkel meg telefonon. Számot cseréltem, engem nem tud már, most apósom feleségének írkál. A temetőbe minden alkalommal amikor kimegyek a páromhoz, ő is akkor megy. Kidobálja w virágokat amiket viszek neki. Most is én voltam pénteken reggel korán. Ő pedig délután kiment, és minden virágot amit vittem kidobált. Nem tudom honnan tudja, hogy mikor vagyok ott, nem is beszéltünk vagy találkoztunk a temetés óta. Borzasztó dolgokat híresztel rólunk. Mit lehet ezzel kezdeni? Nem bírom már elviselni. Nem állítja le magát, én meg már nem bírom a mocskolódó, vádaskodó dolgokat hazugságokat amiket rólam állít. Mit tennének a helyemben?

2022. aug. 28. 16:46
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
15%
Rövidebben fogalmaznék, ezt kevesen fogják elolvasni.
2022. aug. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 Darius- ***** válasza:
92%

Mit tennék ? Megtettem, és leléptünk. Az anyám sem tudta elviselni a feleségemet, de máshogy alakult, mert meghalt a felségem. Azóta így jobb a viszonyunk, mert a kislányomat, vagyis az unokáját szereti. Hiába mondtam akkor, hogy legyen vége, nem hagyta abba és megsebezte magát, aztán feljelentette a rendőrségen a feleségemet.

Szedjed össze a cuccokat, ne hagyjad, hogy elfajuljon a dolog. Lehet a tied is mentális beteg. Nem kell megmondani hova mentek. Hajrá.

2022. aug. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
32%
Egy covidos beteget hogyan látogatott volna meg a kórházban?
2022. aug. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Úgy ahogyan én is. Kedves utolsó. Minden nap benn voltam nála. Már nem élünk együtt. Benne van a szövegben.
2022. aug. 28. 17:06
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

Részvétem a párod miatt!

Én a helyedben nem járnék ki a temetőbe. Beszélj apósoddal, szállj bele anyagilag a rendbentartásba, ilyesmi, hogy ne az legyen, hogy elhanyagolod. De gyászolni nem csak a sírnál lehet. Annak semmi értelme, hogy anyósod csak meggyalázza a megemlékezést. Gyújts otthon gyertyát, tarts virágot a képe mellett.

2022. aug. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
83%

"Egy covidos beteget hogyan látogatott volna meg a kórházban?"

Haldoklóhoz be lehetett menni elbúcsúzni, úgy tudom.

2022. aug. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne foglalkozz azzal, hogy miket híresztel. Gondolom nem tévedek, ha azt mondom vannak mentális problémái, hidd el a környezete is látja ezt, és nem vonnak le a mondandójából messzemenő következtetéseket, elég, ha elkerülöd, amilyen messzire csak lehet.

5-ös ötlete teljesen jó, én nem mondom, hogy ne menj ki, de nem kell, hogy ott mindig friss virág legyen, ültethetsz ki az évszaknak megfelelően pár tő virágot, plusz 1-2 kúszónövény, máris rendezett lesz, pár havonta elég kimenned. Úgyis a szívedben gyászolsz, nem a temetőben. Sajnálom, ami veletek történt!

2022. aug. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
96%

Kitől jut vissza az információ hozzáad hogy ő pár órával később kidobálja a virágokat és hogy miket mond rólad? Legközelebb mondd meg neki, nem vagy rá kíváncsi, szegény mentális beteg.

A temetőbe máskor menj mint eddig.

2022. aug. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
82%

"A temetőbe minden alkalommal amikor kimegyek a páromhoz, ő is akkor megy. Kidobálja w virágokat amiket viszek neki. Most is én voltam pénteken reggel korán. Ő pedig délután kiment, és minden virágot amit vittem kidobált."

Hetente többször is jársz a temetőbe?

2022. aug. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Mindenben teljesen igazatok van. Kisvárosban élünk, sajnos akarva akaratlanul mindig visszajut hozzám amiket mond. Pedig már minden csekket online fizetek, még postára se járok nehogy találkozzunk. Minden ügyemet a lehető legkorábban reggel, vagy késő délután próbálok intézni, hogy véletlenül se fussak vele össze sehol. Próbáltam ritkábban menni, de hetente max. két hetente egyszer ki kellett mennem a temetőbe, mert ha nem megyek folyton a fejemben van, nyugtalan vagyok, depressziós. Ha kimegyek megnyugszom kicsit. Csináltattunk a sírhoz virágládát, teleraktuk tavasszal virágokkal. Mire legközelebb mentünk, kiásta mindet és kidobta a kukába. Apósom akkor felhívta, nagyon leszidta. Újra ültettem, ahoz azóta nem nyúlt. De a többi virágomat rendszeresen kidobálja.
2022. aug. 28. 17:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!