Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » MIt tennétek a helyemben/helyü...

MIt tennétek a helyemben/helyünkben? (Érdekes történet)

Figyelt kérdés

Párommal 2 éve együtt vagyunk,szinte első pillanatban össze is költöztünk.Jelenleg albérletben vagyunk és itt a gond.Nagyon úgy tűnik,hogy sajátunk sosem lesz.

Apukája meghalt,anyukájától bátyja "elcsalta" a családi meg az árvasági stb miatt 8 éves korában.Párom is belátta,hogy így volt,de bátyja nagyon tudta befolyásolni.És itt jön a fő probléma.Mikor párom betöltötte a 18-at volt lehetősége az árvaság miatt hitelt felvenni és házat venni.Bátyja rávette,hogy tegye meg.még nagymamája házát is beterhelték ez miatt.Most az van,hogy párom nevén van a hitel,meg a ház,de nem mi lakunk benne,hanem bátyja,mert lényegében magának vetette.A sok csúszás miatt miatt még mindig 25 évig van hitel a házon.Amiért gyakran késtek a törlesztéssel párom KHR listás lett,ráadásul úgy volt anno,hogy tesójáék fizetik ki az illetéket,de mivel ezt nem tették,ezért párom fizetéséből vonja az apeh,meg valami elmaradt kommunális is hozzáment.A villanyórát is levették a házban a tartozás miatt,feltöltőst raktak fel.

Ezen okok miatt házat/lakász sosem fogunk tudni venni,ráadásul csak hátrányunk van belőle.Mondtam páromnak,hogy annyit fizetünk lakbérre,amennyi a hitel lenne....miért nem költözünk be mi?De nem akarja kitenni 3 unokahugát,meg bátyja azt mondta,hogy inkább felgyújtja,de ő nem költözik ki belőle.

Múltkor akartam felvenni egy kisebb összeget,hogy tudjunk venni egy olcsó kocsit,de én sem kaptam semmit,mert közös a számlánk és párom ugye KHR-es :(

Ti mit tennétek ebben a helyzetben?

Tesójának az egész családja állandóra van oda bejelentve.A legújabb amit kitalált az az,hogy a házat írassa rá párom az ő nevére,a hitelt meg majd lerendezik....Teljesen kiakadtam.



2012. máj. 7. 14:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
ha a párod nem fizetné a hitelt akkor a házat elárvereznék és a hiteltől megszabadulnátok
2012. máj. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én ha már ilyen buta volt a párod a következőt tenném.

Nem fizetnék egy forintot sem hitelbe.

Úgysem laktok ott,és ahogy írtad,sosem lesz a tiétek.

Majd jönni fognak a felszólító levelek amikre úgy reagálnék,hogy jelezném a bank felé,hogy a tartozás fejében vegyék el a lakást tőle. Ha kell írnék a behajtó cégeknek,hogy engedélyt adok arra,hogy a hitellel sújtott lakást a behajtó cég eladhassa,hogy a pénzükhöz hozzáférjenek.Innentől kezdve nem érdekelne a báty sorsa.Ha ott érdekelné akkor fizetné a hiteleket ő maga.

Ja és még valamit.

Addig még véletlenül sem íratnám rá a báty nevére a házat amíg NULLA forintra nem egyenlítődik a hitel keret..Ha minden tartozást előre kifizet akkor lehet szó arról,hogy a báty nevére menjen a ház..

2012. máj. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Szerencsére a hitelt nem mi fizetjük,hanem tesója...legalábbis néha fizeti....Sajnos a ház értéke nem fedezi a felvett összeget és mamája háza is elúszna.....eladni se tudjuk,meg tesója nem is engedi
2012. máj. 7. 15:01
 4/11 A kérdező kommentje:
A hitelhez csak a nevét adta,ha fizetnie is kéne,szerintem kinyírnám tesóját.Már így is kiakaszt,mert mi öcsimékkel nagyon összetartóak vagyunk ez a szemét meg tönkreteszi páromat.Szegénykém néha úgy kiakad,hogy őt nem szereti a családja,nem bírom néha vígasztalni....A fizetéséből,csak az elmaradt kommunális adót meg az illetéket vonják....csak..... :(
2012. máj. 7. 15:04
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Először is, nem akarlak megbántani de azt sztem tudjátok,hogy egy életre elintéztétek ezzel magatokat. A másik kérdésem,hogy házasok vagytok e? tehát te viseled e a nevét? mert ha nem,akkor nyiss egy külön számlát magadnak,ahova a jövedelmedet is kéred utalni. Amennyiben te ez által rendben vagy (tehát nem vagy fent khr-en),akkor kaphatsz hitelt. 1.000.000ft fölött csak ingatlan fedezetre adnak hitel a bankok,ami nektek,ha jól értelmezem nincs,tehát nagyon hitelt nem is fogtok kapni,csak személyi kölcsönt.

ilyen provident féle borzalmakkal ne is foglalkozzatok, ezek a tipikus "cigányhitelek" ,nagy lehúzás az egész.

Én azért ezt nem hinném el,hogy felgyújtja a házat,az ilyen fajta ember mulyább ennél, de a férjed sem piskóta,ha így hagyja magát átvágni a palánkon...

2012. máj. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

előző vagyok.

az a baj ezzel,hogy szép szép elgondolás,hogy "nem fizetek a hitelbe oszt vigye a bank", de a rendszer ennél okosabban lett kitalálva. Amikor Te mint hitelt felvevő egy munkáltatói igazolást viszel a banknak ahhoz,hogy felvedd a hitelt (márpedig ilyet komoly pénzintézet mind kér), akkor a biztosíték abban a szent pillanatban a fizetésed lett. Tehát: ha nem fizeted,a bank közvetlenül a munkáltatódhoz nyújt be egy papírt,mely alapján a tiltható részt (jövedelem 33%-a) már a munkabéred kifizetésekor levonják és utalják a banknak,szóval esélyed sincs ilyen spekulációra.

2012. máj. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Bence_ ***** válasza:
100%

Pedig a tesót ki kéne rakni.

Mert ha nem fizettek, akkor úszik ez a ház is meg a nagyi háza is.

Ha beköltöztök akkor a nagyi háza marad.

Kilépni nem tudtok, mert hiába árverezi el a bank az ingatlanokat ha az nem fedezi a felvett hitelt, akkor még mindig tartozni fogtok a banknak. Adósok börtöne ugyan nincs de a párodtól hosszú évekig vonni fogják a megmaradt összeget. Már ha marad.

2012. máj. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
79%

mindenféleképpen tegyétek ki őket a házból, egy ilyen szemét ember ne nevezze magát testvérnek, ne sajnálja se őt se annak a gyerekeit, oldja meg a kedves tesó a sajt gyerekei lakhatást, ha meg felgyújtsa akkor pedig jelentsétek fel, és tudod mit én visszamenőleg ég lakbért is perelnék tőlük, ha most nem léptek akkor soha az életben nem lesz normális életetek.


A házat nem tudja a tesója nevére íratni, mivel hitel van rajta


Győzd meg a párod és tegyétek őket ki a házból, ti meg költözzetek be, akkor talán még van esélyetek helyre jönni anyagilag.

2012. máj. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Hát én simán megtenném de a dilis férjem a gyerekeket nézi.Én alapból utálom tesóját,mert lépten-nyomon azt hangoztatja,hogy èn csak a pénzért vagyok párommal,mert hát annyi van szegénykémnek...Múltkor közölték,hogy fizessük rendesen az elmaradt illetéket,mèg adót,mert ha párom börtönbe kerül az nagyon ciki lesz a családnak,ès ők biztos megtagadják,hogy ismerik.Hogy mondhat ilyet egy testvér?
2012. máj. 7. 15:18
 10/11 anonim ***** válasza:
91%

Ha az árvasági miatt, alanyi jogon vehette fel a hitelt a párod, akkor biztos hogy a lakás az ő nevén van.


Innentől nem értem, mi a gond. Odamentek rendőrökkel és kirakatjátok őket, ti meg beköltöztök.

Ha ez nem megy, eladjátok a fejük fölül. A vevő nem lesz olyan türelmes, mint ti.

2012. máj. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!