Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » MIt tennétek a helyemben/helyü...

MIt tennétek a helyemben/helyünkben? (Érdekes történet)

Figyelt kérdés

Párommal 2 éve együtt vagyunk,szinte első pillanatban össze is költöztünk.Jelenleg albérletben vagyunk és itt a gond.Nagyon úgy tűnik,hogy sajátunk sosem lesz.

Apukája meghalt,anyukájától bátyja "elcsalta" a családi meg az árvasági stb miatt 8 éves korában.Párom is belátta,hogy így volt,de bátyja nagyon tudta befolyásolni.És itt jön a fő probléma.Mikor párom betöltötte a 18-at volt lehetősége az árvaság miatt hitelt felvenni és házat venni.Bátyja rávette,hogy tegye meg.még nagymamája házát is beterhelték ez miatt.Most az van,hogy párom nevén van a hitel,meg a ház,de nem mi lakunk benne,hanem bátyja,mert lényegében magának vetette.A sok csúszás miatt miatt még mindig 25 évig van hitel a házon.Amiért gyakran késtek a törlesztéssel párom KHR listás lett,ráadásul úgy volt anno,hogy tesójáék fizetik ki az illetéket,de mivel ezt nem tették,ezért párom fizetéséből vonja az apeh,meg valami elmaradt kommunális is hozzáment.A villanyórát is levették a házban a tartozás miatt,feltöltőst raktak fel.

Ezen okok miatt házat/lakász sosem fogunk tudni venni,ráadásul csak hátrányunk van belőle.Mondtam páromnak,hogy annyit fizetünk lakbérre,amennyi a hitel lenne....miért nem költözünk be mi?De nem akarja kitenni 3 unokahugát,meg bátyja azt mondta,hogy inkább felgyújtja,de ő nem költözik ki belőle.

Múltkor akartam felvenni egy kisebb összeget,hogy tudjunk venni egy olcsó kocsit,de én sem kaptam semmit,mert közös a számlánk és párom ugye KHR-es :(

Ti mit tennétek ebben a helyzetben?

Tesójának az egész családja állandóra van oda bejelentve.A legújabb amit kitalált az az,hogy a házat írassa rá párom az ő nevére,a hitelt meg majd lerendezik....Teljesen kiakadtam.



2012. máj. 7. 14:52
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
87%
igen, ha a párod nevén van a ház akkor csak el kell adni, a tesója hiába pampog "semmi" köze hozzá
2012. máj. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!