Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért kell hisztériázni azon,...

Miért kell hisztériázni azon, hogy nem lesz templomi esküvő?

Figyelt kérdés

Ateista vagyok, párom sem gyakorolja a vallását. Az ő anyja hívő, minden héten ott van a templomban.


Jövőre lesz az esküvőnk, nemrég álltunk neki a szervezésnek, mire anyósjelölt egyik nap közli, hogy már megkérdezte a papot, és még szabad a templom aznap, amit kinéztünk.

Mondom neki, köszönöm, de nem lesz templomi, mi ketten ezt már a kapcsolatunk elején megbeszéltük.

Anyós majdnem elkezdett sírni, hogy de ez milyen már, meg így az unokákat ki fogja megkeresztelni. Mondom senki, nem lesznek megkeresztelve.

Erre elkezdett ordítani, hogy milyen ember vagyok, azt akarom, hogy pokolra jussanak a gyerekeim...


Higgadtan elmondtam neki, hogy ezen kár veszekedni, mindenki abban hisz, amiben akar.

Eddig is tudta, hogy ateista vagyok, nem tudom, min van ennyire meglepődve.


Azóta nem hajlandó velem beszélni.. sírva könyörög a páromnak, hogy legyen templomi, apósnak már az idegeire megy teljesen. Azzal fenyegetőzik, hogy akkor ő el se jön és apóst se engedi el.


Mit lehetne csinálni? 100%, hogy nem lesz templomi esküvő!

Vagy hagyjam hisztizni, majd abbahagyja?



2020. júl. 3. 09:18
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
80%

"6: legyen neki fontos, de ez nem az ő esküvője. Illetve van különbség a csalódottság normális kifejezése és az ordibálás meg fenyegetőzés között."


Valóban. De ha valaki elvakult a hitében, ezt a különbségét nem látja át.

2020. júl. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
95%

11!


Egy ateistának nem "hót mindegy". Az ateista tagadja, hogy van Isten.

2020. júl. 3. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
31%
#13. Ateista vagyok, isten nem létezik, de ha anyósom boldogabb a keresztelőtől, ám legyen, mindhárom gyerekem túlélte a dolgot. Az egy dolog, hogy tőlem aztán vallásos nevelést nem kapnak. Sógornőm néha osztja nekik a tudást. Majd eldöntik, vevők-e rá.
2020. júl. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
71%

14!


Ez esetben nem vagy ateista,csupan nem vagy hívő. Ég és föld a különbség.

2020. júl. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
100%

nálunk is volt cirkusz, hogy ez legyen meg az legyen


aztán közöltem mindenkivel, hogy csak az anyakönyvvezetőhöz megyünk, és csak ketten a két tanúval


így jártak

2020. júl. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
68%
Hát, ha az ateista foggal-körömmel tiltakozik isten léte ellen, és elvből nem jár templomba, én meg simán nem hiszek benne, tehát szerinted csak nem vagyok hívő, nos, akkor úgy érzem, én jobban nem hiszek benne, mint az, akinek harcos kiállással kell meggyőznie mindenkit és magát is az igazáról. ;)
2020. júl. 3. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
86%
Nem, a keresztelés nem csak annyi, hogy legyen boldog az anyós. Én is így lettem katolikusnak keresztelve, és meg kell mondjam, rohadtul zavar, hogy fent vagyok egy listán, ahol nem akarok fent lenni, nem értek egyet velük, de amikor azt kell virítani, hogy nekik mennyi "bárányulk" vagy mijük van, akkor abba én is bele vagyok számolva, holott egyáltalán nem vagyok vallásos, de ha lennék, se mennék a katolikusoknak a háza tájára se. Szóval nem, ez nem csak annyi, hogy anyós legyen boldog oszt csókolom. Ugyanez az esküvővel.
2020. júl. 3. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
30%

17!


Teljesen értelmetlen az irományod. A hívő hisz, a nem hívó nem hisz, az ateista meg tagad. Ennyi. Nem kell hozzá egyik felkeltse meggyőznie a másikat.

2020. júl. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
96%
Teljesen felesleges a szavak jelentésén vitatkozni. A Kérdező és a parja döntenek a saját esküvőjükről és gyerekeikről. Más lenne, ha ők nem értenének egyet, de így... Kit érdekel, hogy egyikük szülője mit akar!?
2020. júl. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
8%
Az anyós azért ragaszkodik a templomi esküvőhöz mert a polgári a katolikus hit szerint nem esküvő.Tehát az unokák házasságon kívül születettek lesznek szerinte,van erre egy csúnyább szó is.Ezért aggódik az unokák miatt is.Az ő szemszögéből a gyerekéből paráznát,unokáiból fattyakat csinálsz.Nem sértegetni akarlak azzal amit írtam.Kompromisszumos megoldást javaslok,mert ez örökre elronthatja a viszonyokat.
2020. júl. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!