Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért kell hisztériázni azon,...

Miért kell hisztériázni azon, hogy nem lesz templomi esküvő?

Figyelt kérdés

Ateista vagyok, párom sem gyakorolja a vallását. Az ő anyja hívő, minden héten ott van a templomban.


Jövőre lesz az esküvőnk, nemrég álltunk neki a szervezésnek, mire anyósjelölt egyik nap közli, hogy már megkérdezte a papot, és még szabad a templom aznap, amit kinéztünk.

Mondom neki, köszönöm, de nem lesz templomi, mi ketten ezt már a kapcsolatunk elején megbeszéltük.

Anyós majdnem elkezdett sírni, hogy de ez milyen már, meg így az unokákat ki fogja megkeresztelni. Mondom senki, nem lesznek megkeresztelve.

Erre elkezdett ordítani, hogy milyen ember vagyok, azt akarom, hogy pokolra jussanak a gyerekeim...


Higgadtan elmondtam neki, hogy ezen kár veszekedni, mindenki abban hisz, amiben akar.

Eddig is tudta, hogy ateista vagyok, nem tudom, min van ennyire meglepődve.


Azóta nem hajlandó velem beszélni.. sírva könyörög a páromnak, hogy legyen templomi, apósnak már az idegeire megy teljesen. Azzal fenyegetőzik, hogy akkor ő el se jön és apóst se engedi el.


Mit lehetne csinálni? 100%, hogy nem lesz templomi esküvő!

Vagy hagyjam hisztizni, majd abbahagyja?



2020. júl. 3. 09:18
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
96%
Hagyd.
2020. júl. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
95%
Hagyd hisztizni. Ez egy ki-fog-engedni erőpróba, ha most engedtek, akkor egész életetekben alkalnazkodhattok az elvárásaihoz.
2020. júl. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
97%
Vőlegényed állítsa le az anyját.
2020. júl. 3. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 A kérdező kommentje:
Köszi, engedni biztos nem fogok. De annyira nem értem, hogy miért jó ez a hiszti neki..
2020. júl. 3. 09:26
 5/44 anonim ***** válasza:
15%
Nézd kérdező, egy hívőnek fontos a templomi eskuvo, ezert "hisztizik". Neked meg ateistakent eszedbe nem jut, igy az o szemszogebol meg te vagy az, aki hisztizel.
2020. júl. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
83%
Anyós buta és korlátolt. Ignoráljátok. Gondolom, senkinek nem fog hiányozni, ha nem megy el.
2020. júl. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
67%
Ugye tudod, hogy anyósod el fogja lopni megkereszteltetni a gyerekeidet egy vasárnapi fagyizás álcája alatt? :) Csaxólok.
2020. júl. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 A kérdező kommentje:
6: legyen neki fontos, de ez nem az ő esküvője. Illetve van különbség a csalódottság normális kifejezése és az ordibálás meg fenyegetőzés között.
2020. júl. 3. 09:32
 9/44 A kérdező kommentje:
8: én úgy tudom, hogy szülő beleegyezése nélkül nem keresztelnek 😅
2020. júl. 3. 09:32
 10/44 anonim ***** válasza:
15%
Azért némi empátiával próbáld beleélni magad, hogy neki nem az esküvőd a fontos, hanem az unokái lelki üdvét félti, ami számára egy valós és súlyos fenyegetés. Mivel neked meg hót mindegy, akár meg is kereszteltetheted őket a kedvéért. A templomi esküvő hiányába meg bele fog nyugodni, ugyanis a papok nagy része a keresztelőt nem utasítja el, hanem alanyi jogon járónak tekinti, még ha a szülők nem is házasok.
2020. júl. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!