Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Önző vagyok, vagy jogos a...

Önző vagyok, vagy jogos a hozzáállásom?

Figyelt kérdés

Anyósomék elváltak, mikor a férjem 12 éves volt. További 12 évig apósom nem kereste a fiát, gyerektartást se fizetett. Mikor megszületett az első gyerekünk, megkeresett minket, én teljesen semlegesen álltam hozzá, a férjem nagy nehezen végül megbocsátott neki. 1 éven keresztül jártunk hozzá látogatóba, holott úgy beszélt, és úgy bánt velem, mint egy kutyával.


Lassan megszületik a második gyerekünk, a férjem továbbra is vinni akarja hozzá a gyerekeket, de én ezt nem szeretném. Eddig mindenkinek csak csalódást és szenvedést okozott, a feleségének, a gyerekeinek, nekem is.


Én nem szeretném ennek kitenni a gyerekeket.


A férjemnek van egy húga, nekik is van egy lassan 1 éves gyerekük, ő egyetért velem, ő sem viszi a gyereket, csak a férjem ilyen vaskalapos, hogy a "Gyerekeknek szüksége van a családtagokra"


Mit gondoltok, én vagyok az önző, és megfosztom a gyerekeket a nagyapjuktól, vagy igazam van?


2020. júl. 1. 10:08
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%
Igen erre próbáltam utalni, amikor kihangsulyoztam hogy anya, feleseg, gyerekkel is igy beszel, hogy a nőkkel lehet valami baja. Érthető hogy kell a férjednek a szeretet de nem olyan áron hogy mindenkivel bunkozzon az öreg. Tok jó hogy az anyja egyedül küszködött, a 2 gyereknek örök sérülései lettek, o meg most jatsza a nagyapát, es ki tudja hova fajul. És még ő tuskózik. Ja es ne lepődj meg ha egy idő után pénzt kéreget majd, bár valószínű most nem hinnétek el hogy az lesz. Elhinnem hogy kepes valtozni, ha tudna normalisan viselkedni, de így nem. Nem lesz jó vége, párod is csalódni fog.
2020. júl. 1. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:

Igen, csúnya dolog, de van bennem egy egészséges önzőség, hogy nem érdemli meg, hogy nagyapa legyen. Nem tisztelte a nőt, aki gyerekeket szült neki, nem tisztel engem, aki unokákat szült neki. Az ilyen nem érdemli meg se a gyerekeit, se az unokáit.


Kár, hogy ezt a férjem nem látja be, rá nem tudok hatni, de a gyerekeimre még igen.


Anyósom egyébként egy tiszteletre méltó asszony, 2 csodálatos embert nevelt fel, minden segítség nélkül, sajnálom, hogy ilyen férjet szánt neki a sors, sokkal jobbat érdemelt volna.


Először hozzá fordultam tanácsért, de azt mondta nem tudna releváns tanácsot adni, mert túl sok benne a sérelem a volt férje iránt, ezért jöttem végül idegenekhez.

2020. júl. 1. 18:52
 23/24 anonim ***** válasza:
46%
Kérdező igazából te ide se fordulták tanácsért csak panaszkodsz és ugyanazt ismétled.
2020. júl. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Nekem még az is eszembe jutott, hogy a vén mocsok pedo...
2020. júl. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!