Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Önző vagyok, vagy jogos a...

Önző vagyok, vagy jogos a hozzáállásom?

Figyelt kérdés

Anyósomék elváltak, mikor a férjem 12 éves volt. További 12 évig apósom nem kereste a fiát, gyerektartást se fizetett. Mikor megszületett az első gyerekünk, megkeresett minket, én teljesen semlegesen álltam hozzá, a férjem nagy nehezen végül megbocsátott neki. 1 éven keresztül jártunk hozzá látogatóba, holott úgy beszélt, és úgy bánt velem, mint egy kutyával.


Lassan megszületik a második gyerekünk, a férjem továbbra is vinni akarja hozzá a gyerekeket, de én ezt nem szeretném. Eddig mindenkinek csak csalódást és szenvedést okozott, a feleségének, a gyerekeinek, nekem is.


Én nem szeretném ennek kitenni a gyerekeket.


A férjemnek van egy húga, nekik is van egy lassan 1 éves gyerekük, ő egyetért velem, ő sem viszi a gyereket, csak a férjem ilyen vaskalapos, hogy a "Gyerekeknek szüksége van a családtagokra"


Mit gondoltok, én vagyok az önző, és megfosztom a gyerekeket a nagyapjuktól, vagy igazam van?


2020. júl. 1. 10:08
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
10-el is egyetértek amúgy(7-es voltam)
2020. júl. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgy bánik veled, mint egy kutyával, akkor én már régen beszűntettem volna ezeket a látogatásokat! Mit képzel? És mit képzel a kedves férjed? Nyilvánvalóan van valami feldolgozatlan traumája, ezért pedálozik ennyire az öregének, és ha neki ez jólesik, tegye, de te nem vagy köteles ehhez asszisztálni, mikor te meg pont ettől szerzel sérelmeket. Ha akarja, tartsa vele a kapcsolatot, vigye a gyereket, amíg az nem tiltakozik, d etéged hagyjon ki belőle!
2020. júl. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

Azért szerintem mindenkinél van egy pont, amíg tűrnek a családtagoktól sokmindent, a jó viszony érdekében.


Én eddig tűrtem, a férjemre meg a gyerekre való tekintettel.


A férjem úgy van vele, hogy az apja ilyen, az anyjával is így viselkedett, már nem fogjuk tudni megváltoztatni.


Ebben igaza is van, de tudja jól, mennyi szenvedést okozott ezzel neki, miért akarja ennek kitenni a gyerekeit is?


A lányom még kicsi, ő még persze, hogy menni akar hozzá, mert kicsi naív, szeretetteljes kislány, de majd amikor nem megy el az ovis ballagására, nem köszönti fel a születésnapján, nem viszi el a megígért állatkertbe, akkor fog a férjem is elgondolkozni rajta, hogy miért nem kerültük el az előre látható csalódás sorozatokat?


Na én ezt akarom megelőzni. Lehet, hogy rosszindulatú vagyok, de ahogy a férjem is mondta, apósom már nem fog változni. Akkor nem jobb egy nem létező nagypapa, mint egy olyan aki állandóan csak fájdalmat és csalódást okozott neki?

2020. júl. 1. 14:03
 14/24 A kérdező kommentje:
Egyértelmű, hogy én nem megyek, ez nem is kérdés. Itt a kérdés csak annyi, hogy önzőség lenne-e a gyerekeket is eltiltani tőle? Ezt még most kell eldönteni, mert most még a nagylány is kicsi, hamar elfelejti a ritkán látott rokonokat, a Kistesó meg még megsem született.
2020. júl. 1. 14:06
 15/24 A kérdező kommentje:

A sógornőm pl teljesen azt teszi, mint amit én tennék, bűntudat nélkül. Sose látta apósom az ő gyereküket. Ő is úgy van vele, hogy jobb egy nincs nagyapa, mint egy ilyen nagyapa.


De ő könnyebben teszi ezt bűntudat nélkül, mert neki azért 10 év alatt kicsit több sérelmet okozott, mint nekem, jobban ismeri, mint én, és ami a legfontosabb, hogy nincs ott a bátyja férjként, aki azt súlykolná, hogy mekkora egy szar ember, ha el akarja tiltani egymástól a nagypapát és unokát....

2020. júl. 1. 14:12
 16/24 anonim ***** válasza:
0%
Ha aposod nem kozveszelyes a gyerekre azaz nem reszegen akar vele jatszani vagy hasonlok, akkor a ferjed3t igenis elengedheted a gyerekeddel. Most hogy szuletik a teso legalabb hivatkozhatsz arra, te szoptatsz, tapit keszitesz, hulla faradt vagy az ejszakazastol es igy nincs kedved erod menni. Aztan meg majd alakul. Te ne menj sokat csak a mi imalis udvariassagi koroket fusd le. Ha meg ugy beszel veled mi t egy kutyaval mindig ott es akkor finoman szolj de ez most rosszul esett en nem bantottam magat. Es lehet akkor eszbe kap elibb vagy utobb.
2020. júl. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj de a férjed nagyon gáz. Igen a nagypapa valószínű nem fog valtozni. Es ha a kislannyal is ugy kezd el beszélni mint egy kutyával akkor elgondolkodik a férjed? Vagy az is ok neki? Na ez a nem mindegy. A helyében en nem tudnek olyan embert megtűrni magam körül aki az anyammal meg a felesegemmel is bunkó, es valószínű az unokakkal is az lesz.
2020. júl. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

Én a férjemet is megértem, mert hiányzik neki az apai szeretet, és azt hiszi a gyereknek is hiányozni fog a nagyapai szeretet. De amit nem ismer az nem fog neki hiányozni. Most még oké, úgy néz ki, szereti az unokáját, de 10 évig úgy nézett ki hogy a gyerekeit is szerette, szóval én erre nem alapoznék semmit.


Elítélendő, hogy nem bízok benne, hogy nem fog fájdalmat okozni a gyerekeimnek, azok után hogy az egész családjának fájdalmat okozott?


És van egy olyan érzésem, hogy a nőkre van kiélezve a bunkósága, hiszen a sógornőmben valamiért nagyobb fájdalom lehet, mert sosem beszélt róla, és a férjemmel ellentétbe ő nem tud megbocsátani neki.


Szóval így mégjobban féltem a gyereket, hogy lánygyermek.

2020. júl. 1. 15:02
 19/24 anonim ***** válasza:
A férjednek nem lenne szabad elvakultan akarni bepótolni, amit sosem fog tudni. Nem fogja sosem megkapni azt amire vár. Ha ezt tudatosítaná magában, akkor igazából a helyére kerülnének a dolgok. Az a baj, hogy azt is hagyja h veled úgy beszéljen mint a kutyával. Ezzel sem akar szembesülni, semmivel nem akar szembesülni, csak vissza akarja kapni, ami igazából sosem lesz az övé, olyannyira, hogy a saját családját is kvázi feláldozza ennek oltárán. Nem lát reàlisan, mert normál esetben nem kéne hagynia, hogy a feleségével bárki úgy beszéljen mint a kutyával. És itt a gyerek még nincs is igazán a történetben, ahogy te is írod. De hogy veled így beszél és neki ez sem ok arra, hogy felnyissa a szemét ott gondok vannak. Nem kicsik. Ezt mihamarabb meg kéne oldania akár egy terapeutával (sőt szerintem már csak azzal tudná) mert ez így nem normális és neki is rossz. Nagyon kíváncsi lennék tényleg mi játszódik le benne, mikor hagyja h veled, a feleségével, a gyerekei anyjával úgy beszéljenek mint a kutyával....
2020. júl. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
“Én a férjemet is megértem, mert hiányzik neki az apai szeretet, és azt hiszi a gyereknek is hiányozni fog a nagyapai szeretet.“ - nem itt azt kell megérteni lélektanilag, hogy a férjednek csakis az apai meg nem élt szeretet hiányzik, amit most már család lévén lehet bújtatni akár a gyerek mögé is (nagyapai szeretet). Nem itt nincs szó erről. Lehet ezt mondja, de ez csak és kizárólag egyelőre róla szól, semmi másról.
2020. júl. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!