Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogos a sértettségem, vagy...

Jogos a sértettségem, vagy túlreagálom édesanyám hozzáállását?

Figyelt kérdés

29 éves nő vagyok, és mindenekelőtt el kell mondanom, hogy fiatal szüleimmel mindig is példásan szoros, meghitt kapcsolatom volt, egykeként nőttem fel a legnagyobb szeretetben, a mai napig mindent megadnak nekem, imádják 5 hónapos unokájukat... A probléma a következő: Nemrég vettek egy házat a Balatonnál, amivel rengeteg munka volt, míg felújították. Végre lakható lett, épp 2 hetes nyaralásukból töltik az elsőt, egy baráti párral. Viszont múltkor, mikor megemlítettem, hogy a második héten lemennék a gyerkőccel (férjem úgyis estig dolgozik), az volt a válasz, hogy szeretnének egy kicsit kettesben, nyugiban lenni, és a Pici mellett azt nem lehet! Már akkor is rosszul esett, de nem mondtam semmit, mert valahol megértem, lehetünk máskor is együtt még (mint ahogy már voltunk is). De ma kiderült, a férjemnek külföldre kell mennie 2 hétre, és így teljesen egyedül maradnék a Kisfiammal itthon, mindenféle segítség nélkül, ami elég nehéz lenne, és különben is kánikulában inkább a Balatonra vinném, mintsem itthon a 29 fokos lakásban... Felhívtam Anyut, hogy mi lenne, ha mégis lemennék jövőhéten... Válasz: "hát most mit mondjak erre, erről már beszéltünk múltkor.." Mondom: "Én megértem, de ez egy új szitu, és megőrülnék itthon addig.." És elkezdtem alternatívákat sorolni: 1: csak hét közepén mennék utánuk vonattal, - "az nem jó, miféle hülyeség ez, 5 hós gyerekkel", 2: levitetem magam valakivel - "de jó, még csináljak nekik extra programot..", bármit mondtam, szerinte kavarás, és mikor már azt mondtam, jó, akkor nem megyek, én miért hisztizek (!), miért játszom a sértődöttet? Mondtam, hogy inkább az esik rosszul, ahogy ez a beszélgetés zajlik, nem maga a szitu, mert az alapból kellemetlen. De meg se hallotta, innentől már nem jöhettünk ki jól belőle. Nem értem, miért kellett rögtön lehurrogni, mikor megoldásokat próbáltam találni? Persze aztán később Apuval együtt visszahívtak, hogy menjünk akkor már most vasárnap.. Mikor megkérdeztem, mégis mi változott meg pár óra alatt, az volt a válasz, hogy ez van, még mindig nyugodtabbak lennének, ha a párom vinne le, mint utánuk vonatoznék.. Én meg tök hülyén érzem most magam, mert ilyen szájízzel már nem szívesen mennék.. Főleg, hogy tudom, esetleg párszor útban lennénk, mégha imádnak is minket, de ez tényleg nem olyan pihenés. Lehet, meg se kellett volna ezt pendítenem? Ti mit tennétek a helyemben? Ezek után már hogy érezném ott magam? Ha viszont itthon maradunk, nem akarok mártírszerepet játszani, sem lelkifurdalást generálni. Abszolút patt helyzet?

Bocsi, ha hosszú, de így teljes a sztori.


2010. júl. 6. 22:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
85%

Pihenni szeretnének, nélkületek. Ez olyan nagy kérés? Nekik is ciki volt ezt mondani, de mégis megtették. Összeszedték a bátorságukat, hogy megmondják neked. Mégse értetted meg. Erre direkt ismét nyomulsz, hogy de mégis, csakazértis.

Azért ne mondd, hogy a férjed nélkül nem lennél el a gyerekkel... Egy szem gyerekkel...

És olyan hosszú még a nyár, amikor mehettek együtt.

Ne sértődj meg, ne játszd a sértődöttet, ne menj, ne zavarj. Mondd nekik, hogy hosszú még a nyár, mész máskor, most pihenjenek, töltődjenek fel kettesben.

Minden joguk megvan hozzá, pláne hogy egész évben segitenek téged.

2010. júl. 6. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
94%
Hát, öt hónapos gyerekkel simán elvagy otthon, mindenféle segítség nélkül.Azért egy gyerekkel el lehet boldogulni, sok anyuka megcsinálja. Anyukádék meg lehet hogy tényleg pihenni szeretnének, nem egy öt hónapos baba üvöltését hallgatni, akármennyire imádnak téged, ezt megértheted. Legalább egy évben két hetet adj nekik. Mellesleg a másik meg, hogy valahol igazat adok neked, nekem is rosszul esne, ha anyukám virágnyelven közölné, hogy útban vagyok..de túltenném magam rajta. Szerintem csak nyugodtan akarnak pihenni, és azért azt ismerd be, hogy egy öt hónapos gyerek igencsak tud zavaró tényező lenni.
2010. júl. 6. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem te reagálod túl. Megmondták őszintén éás óvatosan is a véleményük és joguk van a házukban kettesben lenni, nem tudom miért kell ezen megsértődni? Rájuk nem gondolsz? Szeretnek, unokát is, akkor miért nem lehetnek kicsit egyedül?
2010. júl. 6. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem te voltál túl erőszakos :S Tudom, hogy nehéz egyedül figyelni a gyermekedre, de a szüleid nyíltan megmondták neked, hogy szeretnének egyedül lenni, és pihenni. Szóval úgy gondolom ezek után erőszakoskodás, hogy mindenféle megoldással állsz elő :/ És persze hogy hülye kifogásokat mondanak neked, mivel már egyszer mondták, hogy egyedül akarnak lenni; most szajkózzák azt? :S

Szóval a fő kérdésre a válaszom: kicsit túlreagáltad, de szüleid is lehettek volna előzékenyebbek kicsit, mondjuk ha pár napot engednek a két hetükből.

2010. júl. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Hajajj, 5 hónapos gyerekkel, mindenféle segítség nélkül. Igazán boldogulhatnál egyedül! És szerintem is Te reagálod túl.
2010. júl. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Igazatok van, a sértődésen már túlvagyok, csak most mit csináljak? Ha ezek után mem megyek le, ők fogják rosszul érezni magukat, ismerem őket.. Olyan kellemetlen helyzet!
2010. júl. 6. 22:54
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

szerintem értsd meg a szüleidet. pihenni akarnak , egyedül.

én a helyedben nem mennék, meg lehet oldani azt a két hetet egyedül is. mondd hogy közben találtál valami jó kis programot és így ők sem fogják rosszul érezni magukat, hogy miattuk nem mentél.

2010. júl. 6. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
87%

Már leirtam: nyugtasd meg őket, hogy TE SZERETNÉD, hogy pihenjenek nyugodtan és ezért nem mész. Majd legközelebb együtt mentek és tök jó lesz mindenkinek.

Ha mindezt ŐSZINTÉN adod elő, akkor örülni fognak. annak is, hogy nem zavarsz és annak is, hogy milyen jó fej vagy...

2010. júl. 6. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek az őszinte választ! Remélem, megoldódik a helyzet, úgy, hogy mindenkinek jó legyen..
2010. júl. 6. 23:14
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Mondd meg nekik, hogy átgondoltad a dolgot, és szerinted hülyén viselkedtél, nem mész le, nem vagy megsértődve, ők se legyenek, jó nyaralást.

Az én férjem most vitte el a két nagyobb gyereket táborozni, ő meg konferencián van. Én meg itthon két kisgyerekkel. Élvezem hogy nyugodtabb így az élet mint a néggyel, meg hogy nyár lévén kevesebb a munkám, amit itthon végzek (könyvelő vagyok.)

Te is vedd lazára. Egy gyerek szinte nem gyerek.

2010. júl. 6. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!