Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Önző vagyok, vagy jogos a...

Önző vagyok, vagy jogos a hozzáállásom?

Figyelt kérdés

Anyósomék elváltak, mikor a férjem 12 éves volt. További 12 évig apósom nem kereste a fiát, gyerektartást se fizetett. Mikor megszületett az első gyerekünk, megkeresett minket, én teljesen semlegesen álltam hozzá, a férjem nagy nehezen végül megbocsátott neki. 1 éven keresztül jártunk hozzá látogatóba, holott úgy beszélt, és úgy bánt velem, mint egy kutyával.


Lassan megszületik a második gyerekünk, a férjem továbbra is vinni akarja hozzá a gyerekeket, de én ezt nem szeretném. Eddig mindenkinek csak csalódást és szenvedést okozott, a feleségének, a gyerekeinek, nekem is.


Én nem szeretném ennek kitenni a gyerekeket.


A férjemnek van egy húga, nekik is van egy lassan 1 éves gyerekük, ő egyetért velem, ő sem viszi a gyereket, csak a férjem ilyen vaskalapos, hogy a "Gyerekeknek szüksége van a családtagokra"


Mit gondoltok, én vagyok az önző, és megfosztom a gyerekeket a nagyapjuktól, vagy igazam van?


2020. júl. 1. 10:08
A kérdező szavazást indított:
Vinném a gyerekeket
Nem vinném a gyerekeket
Egyéb, hozzászólásba leírom.
136 szavazat
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
86%

Valami hasonló megfontolásból hordtak engem is anno anyám anyjához.

Soha nem éreztem igazán jól magam, nem is alakult ki semmilyen érzelmi kötődés. Felesleges a szxr rokonok kénye kedvének kitenni a gyereket azt hívén, hogy az jó neki. Nem az. Te gondolod jól. A párod pótoltatni akarja azt amit ő nem kapott meg, de az meg felesleges. Adja meg ő a gyerekeinek, a nagypapát meg kerülni kell. 28 vagyok, utoljára 14 évesen a ballagásomon láttam azt a nagyanyámat akihez néha elcipeltek. Néha eszembe jut él e még vajon, de igaziból nem tudom.

2020. júl. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Bár csak 2,5 éves a nagylány, de nála sincs meg az a nagy nagyapa iránti szeretet, ami miatt előnyére válna, hogy vigyük. Ha ott vagyunk elvannak egymással, de egyébként nem hiányolja.
2020. júl. 1. 10:28
 3/24 anonim ***** válasza:
91%
A mi családunkban sajnos mindkét nagypapa elhunyt időelőtt. A gyermekeink 4 és 6 évesek. Náluk nagybátyám tölti be a pótnagypapa szerepét. Szeretik és emlegetik őt. Várják a találkozást. Kedves Kérdező! Igazából a párodnak kéne helyretenni a kedves papát. Ha nem ért a szép szóból és nem változik a hozzáállása hanyagolni kell.
2020. júl. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
17%
Igen, mert a saját sérelmedet akarod így megtorolni a férfin.
2020. júl. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Félreértés. A férjem akkor megy amikor akar. Ez az ő dolga, szóval semmit nem torlok meg rajta. Egyszerűen csak a gyerek közös, és így szerintem vam beleszólás, hogy oda viszi-e a gyerekeket vagy sem. Viszont nem tudom mi a jó és kompromisszumos megoldás, ha én nem szeretném, ő pedig igen. Így valamelyikük döntési joga mindenképpen sérül...
2020. júl. 1. 11:42
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen ügyekben nem lehet igazságot tenni, mert alapvetően érzelmi, indulati szempontok dominálnak. Érthető, hogy a férjed (akinek életéből jórészt kimaradt az apa) a benne "apahiány" miatt fennálló feszültség miatt törekedne, hogy a gyerekeinek legalább nagyapja legyen. Másrészt, a gyerekek nagyapa nélkül is kiválóan felnőnek, különösen, ha a nagyapa képtelen pozitív emlékeket ráhagyni az unokáira.
2020. júl. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem a férjednek el kellene mennie teràpiára és megdolgozni ezt, mert addig nem tud objektív döntèst hozni. Másrészt kérdezzétek meg a gyereket. Szeretne menni, jól érzi magàt ott? Ha erre az a vàlasz, amit az első kommentelő is írt, a férjednek el kell gondolkodnia. Én is azt mondom, hogy nehéz igazsàgot tenni, viszont a fèrjed a saját érzelmei/sèrelmei alapjàn hoz olyan döntéseket, amibe alapvetően mindenkinek lenne beleszólàsa (igen a gyereknek is, akàrmilyen kicsi). A férjednek biztos, hogy be kellene látnia első körben, hogy nem megoldás a kompenzálás, ill azt hogy milyen lelkiállapottal áll a dologhoz. Utána lehetne szerintem közös döntést hozni. Esetleg az is megoldás lehetne, hogy limitáljátok a talàlkozást.
2020. júl. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
56%

És ha mindig, amikor megy a férjed, megkérdezitek a nagylányt, h akar-e menni? Fogja jelezni ha szeretne, és azt is, ha nem.

Nem kell szerintem se erőltetni egyébként

2020. júl. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha eddig vitted a gyereket, és azt is eltűrted, hogy úgy beszéljen veled, mint a kutyával (én az első ilyen alkalommal úgy elküldtem volna a k. anyjába, hogy még most is hápogna) akkor miért pont most jött rád az, hogy nem akarod vinni? Én eddig se vittem volna, és a férjem agyát is rendbe raktam volna!
2020. júl. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vinném. Mégis milyen példát mutatna? Azt hogy nyugodtan banjunk ugy a csaladtagokkal mint egy darab sz.rral? A férjed miért tűri hogy sértegessen?
2020. júl. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!