Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Még is mit tegyek?

Még is mit tegyek?

Figyelt kérdés
Romaszármazású a feleségem, sajnos én nem az vagyok és az anyjáék teljesen kiközösítenek emiatt. Nagyon szeretjük egymást, de jó volna ha a családja elfogadna ahogy a lányukat az én családom. Szerintem nincs olyan, hogy paraszt vagy cigány csak ember. Ezt hiába mondtam nekik, akkor se értik meg azt mondják, hogy váljunk el mert ez a kapcsolat már akkor elhalt amikor létrejött. Volt már valaki hasonló helyzetben? Mit tegyek?

2020. febr. 9. 13:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Semmit, majd idővel elfogadják/beletörődnek.

Nem tudsz mit csinálni. Nem fogod megváltoztatni a nézeteiket.

2020. febr. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát nagyon remélem 😞
2020. febr. 9. 13:48
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Akkor most válaszoljunk úgy, mintha nem romákról lenne szó, hanem fehér emberekről:


Nem kell kaparnod az anyós-após kegyeiért, ha nem képesek elfogadni, szakíts meg velük minden kapcsolatot! A feleséged járkálhat hozzájuk, neked nem kötelező!

És ennyi!

Egyébként nyilván nem tegnap kezdődött, így lehetett az első perctől kezdve, te mégis bevállaltad a csajt. Hát ez bizony ezzel jár.

2020. febr. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 1112 ***** válasza:
100%
Ne hadakozz velük, és ne próbáld őket meggyőzni. :) Inkább élj boldogan a feleségeddel, és ne a szülei boldogságával foglalkozz, hanem építsd a sajátodat. :):) :) Ha folyton nekik próbálsz megfelelni ( ami ugye esélytelen, mert ezek a szülők rasszisták), akkor egy harc lesz az egész életed, ahelyett, hogy élveznéd az időt a pároddal eltöltött időt. :) :):) Tehát csak élvezd, azt kész. Ne bizonygass nekik semmit, ez "szélmalomharc"; semmi értelme. :) Tehát csak elviszi a saját energiáidat, hogyha velük hadakozol, és nem marad erőd élni, tehát ne tedd ezt veled, meg a feleségeddel; szeressétek egymást, ti legyetek boldogok, ne az anyóséknak való megfelelési kényszerrel töltsétek az időt. ! :) :)
2020. febr. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
93%

Sajnos ilyen szituációkban nem nagyon tudsz mit tenni.

Vagy önmaguktól elfogadják,vagy sehogy.

2020. febr. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy ilyen gyorsan kaptam hasznos válaszokat. Remélem elfogadnak egyszer, nagyon szeretjük egymást csak néha kicsit idegesít hogy ha náluk vagyunk, akkor mindig külön akarnak beszélni a feleségemmel. Meg az, hogy szerintük egy paraszt nem méltó a lányuk mellé. A feleségemet viszont tiszta szivemből szeretem.
2020. febr. 9. 19:39
 7/8 1112 ***** válasza:
100%
Hát akkor, ha te mellőzve érzed magad, akkor teneked nem kell az anyósékhoz menni, majd megy egyedül a párod, ozt kész. Ha veled úgy sem foglalkoznak, akkor minek mennél azért, hogy bosszantsd magad? Hát de én mondjuk olyan szülőket nem tudnék a szüleimnek elfogadni, a szüleim szerepében elfogadni, tehát szülőnek, akik az én páromat nem fogadnák el. Szóval én megszakítanám a párod helyében is a kapcsolatot a szüleivel. Mert ha őszerintük te, akit én választottam, szívemből, szeretetből, nem vagy méltó párja; akkor ők meg pl nem méltóak lenni a szüleimnek. Egyébként én voltam félig roma csávóba szerelmes, és anyámnak egyszer volt egy megjegyzése, de aztán sokat találkoztak, ozt akkor közben megkedvelte szerintem; még jobban is , mint engem:D Nem mintha mondjuk én adnék anyám véleményére:) Amint lesz elég keresetem, hogy el tudjak költözni, odébbállok innen. Azt nem mondom, hogy néha nem ugrom haza, de az nem anyám miatt lesz; hanem anyám ellenére; mert imádom azt a tök jó, nagy udvart, ahol felnőttem:) Tök jó zöld, meg vannak madarak, mókusok, többféle gyümölcs stb. :)
2020. febr. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőm van ilyen helyzetben. Igaz ott nem rasszizmus volt az ok, mind fehérek, hanem az előző menny túlzott imádata. Még az esküvő napján is felemlegették. 5 év telt el és már elfogadták, de ehhez a barátnőm végtelen türelme és talpraesettsége kellett.
2020. febr. 9. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!