Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Veszélyben a jövőnk/jövőm...

Veszélyben a jövőnk/jövőm párommal! Mit tegyek, hogy megoldódjanak a dolgok?

Figyelt kérdés
Párommal úgy beszéltük meg, hogy januárban akkor most már tényleg albérletbe költözünk. Mindketten még szülőknél lakunk ő családi házban én társasházban. Nemrég eljegyzett és márciusban lesz az esküvőnk, ami főként azért lesz, mert úton az első baba. Ha nem lettem volna terhes, soha nem jegyzett volna el szerintem vagy pár év múlva és intéztük volna el ilyen hamar az esküvő körüli dolgokat. Ezt az egész esküvőt is a szülei nyomására akarja fôleg, meg hogy mindkét család úgyis azt akarja, hogy házasságban szülessen a baba. Én az anyagi gondjaink miatt nem ragaszkodtam sose most az esküvőhöz, inkább elhalasztottam volna. A szüleink nemrég találkoztak, és apukája megkérdezte tőlünk, hogy na valljatok színt. Hol szeretnétek akkor lakni? Én meg mivel párom megint csak hallgatott rávágtam, hogy albérletbe szeretnénk menni és januárban tervezzük. Apuka meg hát akkor nincs több kérdésem ez el is dőlt. Azt hittem végre elfogadták, hogy én sose akarnék hozzájuk költözni, bármennyire is erre alapoztak mikor oda költöztek. A tetőtér oké hogy a miénk, de ugyanúgy felmászkálnak sokszor terelgetni, apuka hobbi szobájába. A konyha viszont közös, ami lennt van. A 2 év alatt egyre kevesebbet mentem ki szinte csak hétvégén egy éjszakára. Ha néha hazautaznak a nagyszülőkhöz, akkor 3 napot is ott vagyok párommal, mert nincsenek a szülei és végre jól érezhetem magam és nem feszengek. Most viszont újra felhozta apukája ezt az albérlet témát, hogy a szüleim előtt nem akartak vitát, de ők nagyon nem értenek ezzel egyet. Párom jól keres, engem a várandósságom miatt elküldtek a munkahelyemről. Felvázolta hogy minek tomjuk más zsebét mikor van itt náluk ez a tetőtéri lehetőség és legalább 2 évig itt lehetnénk. Nekünk anyagi gondjaink lesznek és nem akarják, hogy jöjjünk pénzért kuncsorogni. Ne a saját hibánkból tanuljunk hanem máséból, mert ők is hónapról hónapra éltek régen. Gondoljuk át és az eszünkre hallgassunk nem azt hogy én mit szeretnék. Öccse több mint 2 éve albérletbe lakik a barátnőjével és még egyetemisták. A lány szülei gazdagok és ők fizetik meg vettek nekik már lakást, szóval hamarosan költöznek. Szülők szerint ez speciális eset. Igen csak ugyanúgy támogatták a fiúkat pénzzel és anyuka mindig vitte nekik a kaját. Páromat viszont egyáltalán nem akarják segíteni. Sajnos nagyon befolyásolják és szerintem fél is tőlük. Amíg nem voltak itthon mindig mondta nekem januárban elmegyünk és milyen jó lesz együtt élni. Amint hazajöttek és teletömték a fejét már azt mondja mindegyiknek van előnye hátránya majd megbeszéljük. Én semmiképpen nem szeretnék szüleihez szülni mert mondta is neki, hogy rá fog menni a házasságunk. Egyre jobban kétségbe vagyok esve, mivel az idő telik. A szüleim egyébként az albit támogatják.
2019. dec. 31. 07:30
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem te nem vagy vele tisztában,hogy mennyibe kerül egy gyerek eltartása,nevelése. A jól keres a párod gondolom azt jelenti,hogy vidéken 250 nettót, mert az pár helyen már jónak számít. Na hát annyiból eltartani egy másik felnőttet, egy gyereket meg fizetni az albit... Sajnálom előre is a srácot. Ha meg Pest környékén vagytok és mondjuk 400at keres az megint semmire nem elég,mert itt egy élhető 3 fős albi meg már 200 ezernél kezdődik. 200ból meg pont hogy éhenhalnátok gyerek mellett. Ha már ennyire felelőtlen voltál,akkor bírd ki azt a pár évet anyóséknál,amíg el nem kezdesz dolgozni. Ja és szoptatás mellett is lehetsz terhes szóval védekezzetek mindig,hacsak nem akarsz még 3 évet ráhúzni a tetőteres anyóspajtis életre.
2019. dec. 31. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 anonim ***** válasza:
71%
A magzatod életét tettétek tönkre leginkább! Remélem, több esze lesz, mint Nektek és ha ennyire önállótlan lesz, legalább gyereket nem vállal.
2020. jan. 1. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 anonim ***** válasza:
70%
Én sem költöznék anyóshoz, de figyelj, hiába hisztizel... Anyádék befogadnak?? H igen, szerencséd van, ha nem, akkor nem sokat számít a véleményed. Nem akarlak bántani, már megtették, hozzáteszem tök jogosan. Most őszintén, mennyi pénzed van?? Mennyit dolgoztál? Gyesen kívül kapsz bármit?? Mennyit keres a párod?? Hol laktok?? Ha a párod annyira jól keresne, hogy eltartson téged, egyedül kifizessen egy albérletet,és a gyerekkel járó költségeket, akkor nem okozna gondot az esküvő kifizetése. És nem emlegetnél anyagi gondokat..Egy anonim oldalon miért kell szépíteni? Nulla napot éltetek együtt és jövőre akartatok gyereket közben elszólod magad, hogy el sem jegyzett volna, csak évek múlva.. .. Ki hiszi ezt el? Ha igaz, akkor meg ostobábbak vagytok mint elsőre gondoltam. Van egyeltalan reális alapja h megengedhetitek magatoknak az albérletet? Szerintem álomvilagban élsz miközben a párod próbálod puha..snek meg anyuci kisfiának beállítani, mert nem tud eltartani három embert egyedül ilyen albérlet árak mellett. Gondolom te semmit nem fogsz kapni.. Majd ha válaszoltál ezekre a kérdésekre, akkor talán tudunk tanácsot adni, de addig fejezd be a picsogást.
2020. jan. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!