Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Veszélyben a jövőnk/jövőm...

Veszélyben a jövőnk/jövőm párommal! Mit tegyek, hogy megoldódjanak a dolgok?

Figyelt kérdés
Párommal úgy beszéltük meg, hogy januárban akkor most már tényleg albérletbe költözünk. Mindketten még szülőknél lakunk ő családi házban én társasházban. Nemrég eljegyzett és márciusban lesz az esküvőnk, ami főként azért lesz, mert úton az első baba. Ha nem lettem volna terhes, soha nem jegyzett volna el szerintem vagy pár év múlva és intéztük volna el ilyen hamar az esküvő körüli dolgokat. Ezt az egész esküvőt is a szülei nyomására akarja fôleg, meg hogy mindkét család úgyis azt akarja, hogy házasságban szülessen a baba. Én az anyagi gondjaink miatt nem ragaszkodtam sose most az esküvőhöz, inkább elhalasztottam volna. A szüleink nemrég találkoztak, és apukája megkérdezte tőlünk, hogy na valljatok színt. Hol szeretnétek akkor lakni? Én meg mivel párom megint csak hallgatott rávágtam, hogy albérletbe szeretnénk menni és januárban tervezzük. Apuka meg hát akkor nincs több kérdésem ez el is dőlt. Azt hittem végre elfogadták, hogy én sose akarnék hozzájuk költözni, bármennyire is erre alapoztak mikor oda költöztek. A tetőtér oké hogy a miénk, de ugyanúgy felmászkálnak sokszor terelgetni, apuka hobbi szobájába. A konyha viszont közös, ami lennt van. A 2 év alatt egyre kevesebbet mentem ki szinte csak hétvégén egy éjszakára. Ha néha hazautaznak a nagyszülőkhöz, akkor 3 napot is ott vagyok párommal, mert nincsenek a szülei és végre jól érezhetem magam és nem feszengek. Most viszont újra felhozta apukája ezt az albérlet témát, hogy a szüleim előtt nem akartak vitát, de ők nagyon nem értenek ezzel egyet. Párom jól keres, engem a várandósságom miatt elküldtek a munkahelyemről. Felvázolta hogy minek tomjuk más zsebét mikor van itt náluk ez a tetőtéri lehetőség és legalább 2 évig itt lehetnénk. Nekünk anyagi gondjaink lesznek és nem akarják, hogy jöjjünk pénzért kuncsorogni. Ne a saját hibánkból tanuljunk hanem máséból, mert ők is hónapról hónapra éltek régen. Gondoljuk át és az eszünkre hallgassunk nem azt hogy én mit szeretnék. Öccse több mint 2 éve albérletbe lakik a barátnőjével és még egyetemisták. A lány szülei gazdagok és ők fizetik meg vettek nekik már lakást, szóval hamarosan költöznek. Szülők szerint ez speciális eset. Igen csak ugyanúgy támogatták a fiúkat pénzzel és anyuka mindig vitte nekik a kaját. Páromat viszont egyáltalán nem akarják segíteni. Sajnos nagyon befolyásolják és szerintem fél is tőlük. Amíg nem voltak itthon mindig mondta nekem januárban elmegyünk és milyen jó lesz együtt élni. Amint hazajöttek és teletömték a fejét már azt mondja mindegyiknek van előnye hátránya majd megbeszéljük. Én semmiképpen nem szeretnék szüleihez szülni mert mondta is neki, hogy rá fog menni a házasságunk. Egyre jobban kétségbe vagyok esve, mivel az idő telik. A szüleim egyébként az albit támogatják.
2019. dec. 31. 07:30
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
65%
Ez aztán a jól induló házas élet. Ha kellettél volna neki, akkor gyerek nélkül is elvenne.
2019. dec. 31. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
67%
ezt elcseszted. a pasidra rákényszerített házasság stb.. szerinted ez így oké?!
2019. dec. 31. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
86%
“ engem a várandósságom miatt elküldtek a munkahelyemről” próbaidős voltál?
2019. dec. 31. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
87%

Nem pártolom az anyóssal élést, de ebben az esetben tök igazuk van. A félretett pénzből csináltassatok fent saját konyhát (vagy kérjétek azt nászajándékba), meg beszéljétek meg, hogy ne ott teregessenek és ennyi.

Ha már felelőtlenül vágtatok bele a gyerekvállalásba, az esküvőbe, nos, lényegében mindenbe, akkor ez nem az a pont, ahol makacskodásból csakazértis el kell cuccolni.

2019. dec. 31. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
90%

Ha a párod nem hülye, akkor felköltöztök a tetőtérre.

Ő fizetne egyedül mindent, ha anyagi segítség kell, neki kell majd kuncsorogni a szüleihez.

Én ennyire kiszolgáltatott helyzetben még nem voltam, de szerintem itt neked nem sok beleszólásod van. Max. hogy otthon maradsz a szüleidnél, mivel egyedül egy babával nem tudod biztosítani a lakhatást és a megélhetést sem. A Gyes csak zsebpénz.De


"A szüleim egyébként az albit támogatják." Anyagiakban is támogatják? Mert akkor a fent írtak semmisek. Ha csak szóban támogatnak és majd oldja meg a fiú és a családja a többit, akkor viszont nevetségesek vagytok. Ilyen családtól kímélje meg a fiamat az ég.

2019. dec. 31. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
74%
Ha már így alakult: Azt a tetőteret nem lehet leválasztani? Tehát egy komplett kis lakást berendezni ott, és belülről ne lehessen feljárkálni, csak kívülről. Aztán kijelölni a határokat. Egymáshoz járkálás csak hívásra, stb. (Még így is szar persze, de nem annyira.)
2019. dec. 31. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
27%

Új család, új otthon - így helyes ez.

Sokba kerül, valószínűleg, na és?

2019. dec. 31. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
81%

Aki csupasz se.g.gel érkezik a házasságba, az ne finnyáskodjon.


Szar lesz anyóséknál? Jah.

Be fognak ugatni? Jah.


Hirtelen nem is tűnik olyan kényelmetlennek a koron, mi?

2019. dec. 31. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
75%
*koton
2019. dec. 31. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
83%
Imádom ezt a "mi erre nem lennénk képesek" dumát. Nem, nem képesek egy magzatot elvetetni, de egy létező gyereknek majd tönkreteszik az életét, arra képesek.
2019. dec. 31. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!