Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Veszélyben a jövőnk/jövőm...

Veszélyben a jövőnk/jövőm párommal! Mit tegyek, hogy megoldódjanak a dolgok?

Figyelt kérdés
Párommal úgy beszéltük meg, hogy januárban akkor most már tényleg albérletbe költözünk. Mindketten még szülőknél lakunk ő családi házban én társasházban. Nemrég eljegyzett és márciusban lesz az esküvőnk, ami főként azért lesz, mert úton az első baba. Ha nem lettem volna terhes, soha nem jegyzett volna el szerintem vagy pár év múlva és intéztük volna el ilyen hamar az esküvő körüli dolgokat. Ezt az egész esküvőt is a szülei nyomására akarja fôleg, meg hogy mindkét család úgyis azt akarja, hogy házasságban szülessen a baba. Én az anyagi gondjaink miatt nem ragaszkodtam sose most az esküvőhöz, inkább elhalasztottam volna. A szüleink nemrég találkoztak, és apukája megkérdezte tőlünk, hogy na valljatok színt. Hol szeretnétek akkor lakni? Én meg mivel párom megint csak hallgatott rávágtam, hogy albérletbe szeretnénk menni és januárban tervezzük. Apuka meg hát akkor nincs több kérdésem ez el is dőlt. Azt hittem végre elfogadták, hogy én sose akarnék hozzájuk költözni, bármennyire is erre alapoztak mikor oda költöztek. A tetőtér oké hogy a miénk, de ugyanúgy felmászkálnak sokszor terelgetni, apuka hobbi szobájába. A konyha viszont közös, ami lennt van. A 2 év alatt egyre kevesebbet mentem ki szinte csak hétvégén egy éjszakára. Ha néha hazautaznak a nagyszülőkhöz, akkor 3 napot is ott vagyok párommal, mert nincsenek a szülei és végre jól érezhetem magam és nem feszengek. Most viszont újra felhozta apukája ezt az albérlet témát, hogy a szüleim előtt nem akartak vitát, de ők nagyon nem értenek ezzel egyet. Párom jól keres, engem a várandósságom miatt elküldtek a munkahelyemről. Felvázolta hogy minek tomjuk más zsebét mikor van itt náluk ez a tetőtéri lehetőség és legalább 2 évig itt lehetnénk. Nekünk anyagi gondjaink lesznek és nem akarják, hogy jöjjünk pénzért kuncsorogni. Ne a saját hibánkból tanuljunk hanem máséból, mert ők is hónapról hónapra éltek régen. Gondoljuk át és az eszünkre hallgassunk nem azt hogy én mit szeretnék. Öccse több mint 2 éve albérletbe lakik a barátnőjével és még egyetemisták. A lány szülei gazdagok és ők fizetik meg vettek nekik már lakást, szóval hamarosan költöznek. Szülők szerint ez speciális eset. Igen csak ugyanúgy támogatták a fiúkat pénzzel és anyuka mindig vitte nekik a kaját. Páromat viszont egyáltalán nem akarják segíteni. Sajnos nagyon befolyásolják és szerintem fél is tőlük. Amíg nem voltak itthon mindig mondta nekem januárban elmegyünk és milyen jó lesz együtt élni. Amint hazajöttek és teletömték a fejét már azt mondja mindegyiknek van előnye hátránya majd megbeszéljük. Én semmiképpen nem szeretnék szüleihez szülni mert mondta is neki, hogy rá fog menni a házasságunk. Egyre jobban kétségbe vagyok esve, mivel az idő telik. A szüleim egyébként az albit támogatják.
2019. dec. 31. 07:30
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
23%

16, tévedsz. Próbaidő csak az indoklási kötelezettsêg alól ad felmentést. Az egyenlő bánasmódra valo jogszabály tiltja, hogy egészségi ok, várandóssag miatt küldjenek el.

És perben a bizonyítási kényszer a munkáltatón van, bizonyítéknak pedig nem fogadják el pl, ha bemennek a kollégák és elmesélik, hogy gond volt a munkájával, ha erről a munkavállaló nem kapott korábban, bizonyíthatóan legalább egy felszólítást, tájékoztatást.

Az indoklás hiánya nem azonos az ok hiányával.

2019. dec. 31. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
26%

Csak egy példa a lepontozóknak:

[link]


Hozhatok többet is az EBH-tól.

2019. dec. 31. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
82%

Az egyértelmü, hogy nem azzal az indokkal külödik el, hogy terhes!

De a próbaidö alatt semmilyen indoklás nem szükséges, egyszerüen elég annyi, hogy nem akarják véglegesíteni!

2019. dec. 31. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
22%
Tíznél több nyert ügyem van, de biztosan jobban tudod.
2019. dec. 31. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
88%

Hány évesek vagytok?

A tartalékod mennyi időre elég? Kaucióra, berendezésre, babaholmikra, bababútorokra stb. elég lesz?

Esküvő nem kell nagy, a ti esetetekben szerintem elég lenne a kéttanús... Egyébként nagy felelőtlenség egy fizetéssel kisbabával albérletbe menni, hacsak a párod nem keres legalább 400ezret.

2019. dec. 31. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 szántóvető ***** válasza:
68%
nem kell a baba.úgyis magadra fogsz maradni.azután mehetsz a szüleidhez.ezt akarod??ilyen életet?
2019. dec. 31. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem igaza van, de felnőtt emberek vagytok a ti döntésetek hogy mit csináltok. Hiába keres jól a párod ha te semmit nem keresel, a gyerekre nagyon sokat kell költeni, az esküvőre sokat kell költeni, új bútorra sokat kell költeni. Ideiglenesen szerintem jobban járnátok ha oda költöznétek.
2019. dec. 31. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
83%

Szóval, megint egy liba, akinek csak egy gyerek kellett. Istenem, hány ilyen lesz még, hány nyomorult gyerekkel?


Ha egy pasi nem akar elvenni, akkor pattansz és keresel egy másikat. Előbb esküvő, aztán gyerek. Minek kapaszkodsz egy olyan mamlaszba, akinek felnőttként is anyuka meg apuka dirigál?

2019. dec. 31. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
81%

Mondjátok le az esküvőt, teljesen felesleges. Ennek a kapcsolatnak így nincs jövője. Ráadásul annyira gyerekek vagytok, hogy azt sem tudjátok, terhesen nem küldhetnek el. A környezetekben sincs egyetlen felnőtt sem? Vagy csak unatkoztál és kitaláltál egy kérdést?

Amíg nem változik a párod maradj otthon, neveld ott a gyereket. Jó esetben felnőttök és utána közösen elköltöztök albérletbe/saját lakásába.

Egyébként szép lesz majd, esküvő után adtok egymásnak egy puszit és különböző helyre mentek aludni?

2019. dec. 31. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
70%
Mennyire keres jol a faszi, ha anyagi gondjaitok vannak...? A nevét legalább tudod?
2019. dec. 31. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!