Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Veszélyben a jövőnk/jövőm...

Veszélyben a jövőnk/jövőm párommal! Mit tegyek, hogy megoldódjanak a dolgok?

Figyelt kérdés
Párommal úgy beszéltük meg, hogy januárban akkor most már tényleg albérletbe költözünk. Mindketten még szülőknél lakunk ő családi házban én társasházban. Nemrég eljegyzett és márciusban lesz az esküvőnk, ami főként azért lesz, mert úton az első baba. Ha nem lettem volna terhes, soha nem jegyzett volna el szerintem vagy pár év múlva és intéztük volna el ilyen hamar az esküvő körüli dolgokat. Ezt az egész esküvőt is a szülei nyomására akarja fôleg, meg hogy mindkét család úgyis azt akarja, hogy házasságban szülessen a baba. Én az anyagi gondjaink miatt nem ragaszkodtam sose most az esküvőhöz, inkább elhalasztottam volna. A szüleink nemrég találkoztak, és apukája megkérdezte tőlünk, hogy na valljatok színt. Hol szeretnétek akkor lakni? Én meg mivel párom megint csak hallgatott rávágtam, hogy albérletbe szeretnénk menni és januárban tervezzük. Apuka meg hát akkor nincs több kérdésem ez el is dőlt. Azt hittem végre elfogadták, hogy én sose akarnék hozzájuk költözni, bármennyire is erre alapoztak mikor oda költöztek. A tetőtér oké hogy a miénk, de ugyanúgy felmászkálnak sokszor terelgetni, apuka hobbi szobájába. A konyha viszont közös, ami lennt van. A 2 év alatt egyre kevesebbet mentem ki szinte csak hétvégén egy éjszakára. Ha néha hazautaznak a nagyszülőkhöz, akkor 3 napot is ott vagyok párommal, mert nincsenek a szülei és végre jól érezhetem magam és nem feszengek. Most viszont újra felhozta apukája ezt az albérlet témát, hogy a szüleim előtt nem akartak vitát, de ők nagyon nem értenek ezzel egyet. Párom jól keres, engem a várandósságom miatt elküldtek a munkahelyemről. Felvázolta hogy minek tomjuk más zsebét mikor van itt náluk ez a tetőtéri lehetőség és legalább 2 évig itt lehetnénk. Nekünk anyagi gondjaink lesznek és nem akarják, hogy jöjjünk pénzért kuncsorogni. Ne a saját hibánkból tanuljunk hanem máséból, mert ők is hónapról hónapra éltek régen. Gondoljuk át és az eszünkre hallgassunk nem azt hogy én mit szeretnék. Öccse több mint 2 éve albérletbe lakik a barátnőjével és még egyetemisták. A lány szülei gazdagok és ők fizetik meg vettek nekik már lakást, szóval hamarosan költöznek. Szülők szerint ez speciális eset. Igen csak ugyanúgy támogatták a fiúkat pénzzel és anyuka mindig vitte nekik a kaját. Páromat viszont egyáltalán nem akarják segíteni. Sajnos nagyon befolyásolják és szerintem fél is tőlük. Amíg nem voltak itthon mindig mondta nekem januárban elmegyünk és milyen jó lesz együtt élni. Amint hazajöttek és teletömték a fejét már azt mondja mindegyiknek van előnye hátránya majd megbeszéljük. Én semmiképpen nem szeretnék szüleihez szülni mert mondta is neki, hogy rá fog menni a házasságunk. Egyre jobban kétségbe vagyok esve, mivel az idő telik. A szüleim egyébként az albit támogatják.
2019. dec. 31. 07:30
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
82%
Nálunk alsó hangon 1szobás lakás 100 plusz rezsitől kezdődik.Párod ki tud fizetni lakásra havonta kb. 130-140 rugót ? Ha meg tudtok élni,akkor menjetek.Mondd meg neki hogy tönkre megy a kapcsolat ha szüleinél éltek.Az esküvő jó ötlet,jogilag is jobb.Viszont viccesnek tartom hogy még együtt se éltetek,de bevállaltad a gyereket :) elhamarkodtad az egészet...
2019. dec. 31. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
92%

Meg tudnánk oldani az albérletet, mert párom jól keres és nekem is van tartalékom

Én az anyagi gondjaink miatt nem ragaszkodtam sose most az esküvőhöz


Most akkor melyik???

2019. dec. 31. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
78%
Egyébként meg EBH és bíróság, ha a terhesség miatt küldtek el. Próbaidő alatt az egyenlő bánásmódot sérti, utána az Mt-be ütközik.
2019. dec. 31. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
90%

A terhesség miatt elküldtek? Ez jogilag amúgy nem lehetséges, hiszen felmondási védelem alatt állsz! Sőt, akkor is el ez, ha a munkáltató nem tudta, mert elég a felmondást kézhez kapva közölnöd (mivel szenzitív információ, nem kell hamarabb közölni), és x napja van a munkáltatónak visszavonni a felmondást.

De amúgy ahogy látom, jó nagy sz.@.rban vagy:munkanélküli, saját szüleidtől nagyibb anyagi támogatást nem kapsz (pl saját lakás), a pasid kényszerből jegyzett el, mert nem tudtatok védekezni és/vagy felelős döntést hozni arról, hogy elvetessétek a gyereket. A szülei direkt nem támogatják őt, te pedig az a céda vagy, aki elveszi tőlük a fiúkat. Esküvő kell, de minek? Az tényleg pénzkidobás, plusz ha ennyire számít, akkor bementek a hivatalba és kész.


Én ilyen embernek nem szülnék, egyedül fog hagyni vagy te készülsz ki..

2019. dec. 31. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonymousreview60 ***** válasza:
91%

Eljegyzés, terhesség, és külön éltek, gyerekek? Ja, tényleg, gyerekek vagytok. Na de akkor most a cseszegetést félretéve:

Bérlakásba költöztök, fizetitek. Az így meglévő távolságra alapozva segítesz a párodnak, hogy a golyói leereszkedjenek. Ennyi. Nem értem, mi a bajod.

A párod öccsét azért támogatják, mert nem otthon él, és mert a másik család ott sokat beletett már. A pàrod az egyetem alatt is otthon volt, semmi nem indokolta a különbejáratú támogatást. Mostanra a párod dolgozik, ez szintén nem indokolja. Bàr, elvileg az öcs is lakhatna otthon. Ez indokolhatja kicsit a támogatáskérést.

Összességében ti ezt fordítva csináljátok. Gyerek, költözés, nem pedig fordítva, ahogyan kellene.

2019. dec. 31. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
87%
Terhesség alatt akkor lehet elküldeni valakit, ha probáidös, arra ugyanis nem vonatkozik a védettség.
2019. dec. 31. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonymousreview60 ***** válasza:
75%
Házasság, de legalábbis gyerekvállalás előtt kell 1-1,5 év együttélés.
2019. dec. 31. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
93%
Osszrvissza irsz, egyszer anyagi gondok aztán párod jól keres. Igen egyszerűbb lenne szulokhoz koltozni, mivel neked nincs melod, alig kapsz majd juttatast, a tartalek hamar elfogy, paroddal is lehet akármi és akkor mi lesz? Meg gondolom nem lehetsz több 20 évesnél, jól jön a segítség.
2019. dec. 31. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
85%

Menekülj.


Egyik ismerősömnél kb. ugyanez a helyzet. A lány meg a srác kb. 15 háznyira laktak egymástól, tehát nem volt indokolt az összeköltözés. De becsúszott az első baba. Az lett vna a jobb, hogy a lány a szüleinél marad, csak zsúfoltan lettek volna. A srác szülei meg felajánlották a tetőteret, sokkal tágasasabb a tér, meg kevesebben lennének. Beköltözött a fiúhoz, a tetőtért kialakították maguknak. Amiután megjött az első baba, az anyós meg az após teljesen kifordult magából, és mindenbe beleszólnak, főleg a gyereknevelésbe. Sőt, semmi sem jó, amit a lány csinál, állandóan beszólnak neki. A lány meg a srác közben elkezdte gyűjteni a pénzt, kitűztek egy időpontot, hogy mikor költöznek. De ez mindig csak tolódott. Eltelt kb. 2 év, és úton a második baba. Összeházasodtak és felvettek hitelt, hogy eltudjanak költözni. De még mindig otthon vannak. Közben a srác kapott több álláslehetőséget, főleg nyugatról, ahol a többszörösét megkereshetné, mint a mostaninak. De lemondta.


A srác tipikus anyuci kicsi fia, aki az anyját tekinti mindennek. Felnőtt emberekről van szó, vagyis a srác már a 30 felé hajlik, de még mindig nem tud önálló lenni. Vannak ilyen fellángolásai, hogy akkor költözzenek, de aztán nem tesz érte semmit. Úgy befolyásolják a szüleik, ahogy akarják. Persze, a szülőknek tetszik ez, hogy ott a fiúk meg az unoka, magukhoz akarják láncolni őket. A srác egyébként nem igazán foglalkozik a gyerekkel, mert ő a pénzkereső.


A lány idegei szétmentek, a gyerek pedig teljesen anyás lett, mert nincs apai figyelem. A gyerek amikor az anyóséknál van, kikell magából, és hisztis és akaratos lesz, mert elkényesztetik, és olyan kajákat is adnak neki, amit nem kéne. Egyre nehezebben kezelhető.


A lány szülei meg semmit sem tudnak tenni, hiába mondják, hogy költözzenek vissza, ez nem így megy. Anyagilag támogatják, de nekik nincs annyi pénzük, mint a srác szüleinek: akik simán vehetnének egy házat a fiúknak.


A saját életeteket kell éljétek, ehhez elengedhetetlen a függetlenedés. Albérletbe kellene menjetek mindenképpen. Ha a barátod nem akar, akkor viszont ne dőlj be neki! Sose menj anyóshoz/apóshoz lakni, ha otthon jó viszonyba vagy a szüleiddel! A gyereknek és neked is sokkal jobb lenne az, hogy a saját környezetben vagy, ahol nem néznek ki, ha kiveszel vmit a hűtőből. Ismerősömet kinézték ezért, meg, hogy mennyit eszik, miből mennyit használ, viszont ez később derült ki. Tehát mint egy ingyenélőre, úgy tekintenek rá. Szerintem ez neked sem hiányzik. Persze, az elején ki lenne nyalva a feneked, meg hogy jaj de szeretnek, de ez csak színjáték. Arra megy ki az egész, hogy a fiúkat magukmellett tudhassák.


Eddigi tapasztalatom az, hogy a fiús anyák olyanok mint az anyatigrisek ilyen felállásban (a „gyerek” 30 évesen is otthon él), csak a pici kicsi fiúk jár az agyukban. Te mindig csak egy változó leszel nekik.


A helyedben az utolsó eshetőség lenne az, hogy anyóshoz költözzek.

2019. dec. 31. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
88%

A levalas nem az elkoltozessel kezdodik, hanem azzal, hogy megmerem mondani anyunak-apunak, hogy en maskent latom, maskent csinalom, a szerzett csaladommal (ami nem a szarmazasi) uj hagyomanyokat teremtek. Ugy tunik a te parod erre nem kepes. Vagy kepes, csak eddig is ugy gondolta, hogy inkabb maradna, es neked nem merte mondani. Meglehet, mert egy gyerek is oriasi felelosseg, az alberlet fenntartasa ezt a feszultseget fokozna benne.

Ugyanakkor nalad is erdekes ez a levalas, mert koltoznel, de azert szamitanal a tamogatasra az alberletben. Jobb esetben, egy felnott, aki mar szulo, nem kalkulal tamogatassal.

Emellett, egy kapcsolatot jellemzoen elegge megterhel egy ujszulott, ha akkor koltoztok ossze, meg nagyobb kihivasra szamithattok.

En vagy koltoznek, tamogatas nelkul, de akkor szamolnod kell azzal, hogy a parod nagyon feszult lesz, mert fiatalon rajta mulik a csalad fenntartasa.

Vagy attol fuggoen mennyire rugalmasak a szulei, megkernem, hogy beszeljen veluk. Probalja megoldani, hogy erezzek, hogy a fenti resz bar a kisfiuk gyerekszobaja, ez a kisfiu most lesz felnott, rogton apasaggal. Kerje meg oket, hogy ne maszkaljanak fel, az lehessen csak a ti rezidenciatok. Cserebe fizessetek egy megbeszelt fix osszeget, amibol erzik, hogy ez a reszukrol nem tamogatas, ugyanakkor ti se rokkantok bele egy tul arazott alberletbe. Igy, ha mindenki tolerans, rugalmas tipus, kihuzhattok par evet.

En is alberlet parti vagyok egyebkent, de te hiaba akarod nagyon, ha a parod fogja a vallan vinni a fenntartasat. Figyelj a szuksegleteire, felelmeire, mert nem mondja, de vannak.

2019. dec. 31. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!