Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Kerti tavamat egy (vagy...

Kerti tavamat egy (vagy mindig más) gém látogatja hal lopás céljából, mit lehetne tenni ellene?

Figyelt kérdés
2009. jún. 8. 21:40
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
50%

Bocs, de ez ritka ostoba válasz volt.

A koipontyaim félméteresek, és mint mondottam 17 db van belőlűk. A koi nem akváriumi hal. Ugyanakkorára nő meg mint a vadponty.

2009. jún. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Kedves előző válaszoló!


Nem neked mondtam, hanem a kérdés kiírójának!

Ugyanis ő nem mondta, hogy milyne hal van been és, hogy hány darab.

De mindegy.

Látom neked is nagyon megy a szövegértés.

2009. jún. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Aki a háza mellé kis tavacskát épíz az többnyire két féle halat tart benne. Koipontyot és aranykárászt.

Mindkettő kifejezetten tavi hal, színpompájuk és kezességük miatt tartják őket. Mindegy kinek írtad, akkor is rossz ötlet.


Ha valami vad halakkal lenne teli a tava akkor nem aggodalmaskodna a gém miatt, egyrészt mert azokat nehezebben fogja meg, könnyebb pótolni és kötődés se alakul ki hal és ember között.

2009. jún. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Nekem aranykárászok vannak benne, vagy 40 darab volt eredetileg, most van kb 20. A gém mindig csak hajnalban jön, amikor általában még alszom, úgyhogy én sajnos még nem is láttam, csak az eredményt. Szomszédok mesélték hogy miket szokott csinálni. Egyik ismerősömnek teljesen kiették a halait. A madárijesztőt próbáltam, de semmi eredménye.
2009. jún. 9. 22:22
 15/18 anonim ***** válasza:
Érdeklődj az illetékes természetvédelmi őrszolgálatnál, ők biztos tudnak tanácsot adni.
2009. jún. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Nekem vadkacsa látogatóm volt,sikerült el vadítani igaz hogy nekem keszegek vannak a szúnyoglárvák miatt
2009. júl. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Csak annyi, a 2 pontyon veszekedőnek, hogy a hal akkorára nő meg, amennyire az élettere engedi...

Egyébként meg, igen, szerintem most, amikor korán még sötét van, a mozgásérzékelő reflektor az egyik legjobb.

2009. nov. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Akárhogy is, a gémet eszedbe ne jusson bántani! Kb. minden példányt számon tartanak.
2010. aug. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!