Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Kerti tavamat egy (vagy...

Kerti tavamat egy (vagy mindig más) gém látogatja hal lopás céljából, mit lehetne tenni ellene?

Figyelt kérdés
2009. jún. 8. 21:40
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
84%

Hát az szívás....

Messzevan a tó a háztól ? Kutyád van ?

2009. jún. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Sajnos a fák, bokrok takarása miatt nem lehet rá látni ablakból. Kutya nincs, a szomszédnak van egy, neki sikerül néha elijeszteni a szomszédok elmondása alapján. Szóval kutya biztos jó lenne a kertbe, de egyelőre még nem lehet, addig viszont kellene valami megoldás hogy a még meglévő halak megmaradjanak.
2009. jún. 8. 21:52
 3/18 anonim ***** válasza:
76%
Nem tudom jó ötlet-e, de nem lehet valamivel letakarni a tavat amikor nem vagytok a kertben? (fólia?)
2009. jún. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Madárijesztő tökéletes megoldás lenne. Leszúrod a földbe és a gém már el is fogja kerülni a tavat.
2009. jún. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

A gém egy csodálatos állat, de megértem a gondodat.


Ha annyira gond, akkor valamilyen uborkaháló szerűséget feszíts felé, és elméletileg nem fog oda repülni.

2-3 méter magasságban simán mehet, vagy még magasabbra, és akkor nem is zavar annyira a kilátásban.


A madárijesztőt nem tudom, hogy hatásos-e.

Ha igen légyszíves írd ide, mert érdekelne, de komolyan. (:

2009. jún. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
De örülnék, ha lenne egy tavam, amire gémek járkálnak:) Persze ez én vagyok! A madárijesztőt megszokják, szerintem eleve nem érdemes felállítani... Halastavakon karbid-ágyúkkal lövöldöznek, de azt is megszokják, és nagyívbet tojnak rá, hogy valmi puffog...
2009. jún. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
A madárijesztő, akkor lehet hatásos, ha naponta-kétnaponta átrakod egyik helyről a másikra.
2009. jún. 8. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
80%

A gémet annyira ne irigyeld, csak a tavat.

Nekem van egy kb 20 kömbéteres tavacskám a ház elött, benne 17 koi-ponttyal. Ők szinte családtagok. Ha odamegyek a tóhoz mind odagyűlnek, ha beteszem a kezem a vízbe szinte belemásznak a tenyerembe, bármelyiket bármikor ki tudom emelni a vízből és nem sértődik meg :) Mindegyiknek más az egyénisége,pont mind az embereknél.

Hülyét is kapnék ha egy gém elkezdene vadászni rájuk...

Nálam ez nem fordulhat elő, mert a tavacska nagyon közel van a házhoz, nem mer leszállni.

De hallottam ilyen problémáról, és minden halat képes kienni a tóból.

Ha lehet, olyan kutyát kell tartani ami nem szereti a vizet, hogy ne menjen bele a tavacskába. Például csau csau . Jelenléte viszont megzavarja a gémet, nem fog merni többet leszállni. És kipróbálnám a madárijesztőt is.

2009. jún. 9. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
A gém sem jókedvéből megy oda enni. Egyre kevesebb az élelem. Éjszakára fóliával letakarhatod, lehet kapni boltban ilyet, csak arra figyelj hogy ezzel a gémnek se árts. Pl. ne tegyél oda olyan gátló eszközt amibe esetleg belegabalyodhat és megsérülhet. Esetleg a mozgásérzékelős reflektor is jó.
2009. jún. 9. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
75%

Vedd ki a díszhalakat a tóból és tedd egy nagy akváriumba és utána vegyél pontyot vagy keszeget és azt tegyél a tóba.

Szerintem sokkal jobb egy gém, mint néhány hal.

Így legalább meg tudod figyelni azt az állatot. És akkor neki is természetes elesége lesz.

2009. jún. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!