Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Meg lehet győzni az egyik...

Meg lehet győzni az egyik barátnőmet? (Lent kifejtés)

Figyelt kérdés

Egyik barátnőmék egy olyan társasházban laknak, amihez egy kisebb belsőkert/udvar tartozik; több épület udvara csak kerítéssel van elválasztva egymástól.

Itt macskák élnek, szaporodnak.


A barátnőm minden nap eteti őket, olykor ha valamelyik beteg, állatorvoshoz viszi.

Játszik is velük, simogatja őket.

Meséli, mi van velük, képeket küld, egyszer segítettem az állatorvoshoz vitelben is. Olyankor persze végigkönyörgi a baráti körét, hogy ki fogadná be a beteg macskát, amíg meggyógyul.


Ugyanakkor csapzottan néznek ki, folyamatosan szaporodnak utána pedig eltűnik egyik-másik.


Senki macskáinak tűnnek.

Igazából az lenne a megoldás, ha állatvédőkhöz, ideiglenes befogadókhoz kerülnének.


Én erre többször utaltam már, mondtam már neki, felajánlottam, hogy beszállok ivartalanítási költségbe. Amikor voltak beteg cicák, felajánlottam, hogy segítek keresni ideiglenest, sőt, autóval elvinni a macskát. De ő nem adja idegeneknek.


Szerinte a macskáknak jó ott kint, sajnálja őket ivartalaníttatni, a többi érvemet meg se hallja.



Szerintetek lehet rá hatni valahogyan?


2019. ápr. 5. 12:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
21%
Ne foglalkozz vele, ha hülye, az az ő baja!
2019. ápr. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Minimum ivartalanítani kéne, akkor pár év alatt maguktól csökkenne a számuk.

Szerintem próbáld egy kicsit kivetíteni a macskákra az emberi érzéseket, nekem valahogy úgy tűnik, barátnődet jobban megfogná ez. Rossz a kislánycicának hogy vemhes, rossz az anyacicának hogy folyton ellik mert legyengül stb.

Egyébként nagyon szép dolog hogy támogatod és beszállnál a költségekbe, becsülendő.

2019. ápr. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ivartalanítani kellene a csapatot, ezzel igazából csak az állomány növelését segíti.
2019. ápr. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlen kell őket elvinni onnan, ha vannak etetők meg elvannak, legtöbb esetben az állatvédők is visszahelyezik az ilyen kolóniákat - ivartalanítás után persze.

Ha erről meg tudnád győzni a baràtnődet, hogy kérjen anyagi segítséget és ivartalanítsák őket, már előrébb lennétek.

2019. ápr. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha ennyire a szívén viseli a sorsukat, mégis sajnálja ivartalanítani őket, akkor valószínűleg sok tévhit él a fejében az ivartalanítással kapcsolatban. Ezeken kellene változtatni.

Rengeteg érv van az ivartalanítás mellett. Drasztikusan csökkenti az ivarszervi megbetegedések esélyét, és mivel nem hajtják őket a hormonok, nem kóborolnak és verekszenek annyit. Tehát kevesebb a sérülés, és az állatorvosi költség.

A cicák néhány nap alatt teljesen felépülnek a műtétből. Az enyém másnap már fára mászott, mintha semmit sem érezne. Ma már lány cicákon is végrehajtanak ún. laparoszkópiás műtétet, aminek a lényege, hogy minimális beavatkozással jár. A műtéti heg csak 2-3 centis, és gyorsabban gyógyul.

A kandúrokat nem meríti ki a verekedés és a párzási ösztön, a nőstényeket pedig az állandó ellés és szoptatás. Ezek nagyon megterhelőek egy cicának, és évekkel megrövidíthetik az életét. A nőstény macskáknak a párzás kifejezetten fájdalmas, a kölykök felnevelése pedig ösztönös, nem okoz örömöt.

Emellett a legfontosabb, hogy kevesebb egyed ivaros, annál kevesebb hasonló sorsú kóbor cica fog születni. Így a meglévőkre több pénz és gondoskodás jut, tehát nekik könnyebb lesz az életük ettől.

2019. ápr. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Konkrétan kétszer ajánlottam fel, hogy az egyik macskának fizetném az ivartalanítását.

Hogy ő sajnálja szegényeket ivartalaníttatni...

2019. ápr. 6. 10:22
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Épp ezért meséld el neki, hogy mennyire fogja még sajnálni, hogyha a kandúr cicaaidsben pusztul el kínok között, a saját taknyába fulladva, vagy a nősténymacska hátsójából ömlik majd a vér a méhgyulladás miatt, és màr nem tud vele mit kezdeni..


Vagy csak a tavalyi fiatal majdnem-kölyök lesz most vemhes, és halott cicákat szül, mert még nem képes kihordani, olyan fiatal... vagy bent marad az egyik halott kölyök, és a hullaméregtől felismerhetetlenné dagadva pusztul el kínok között...


Akkor nem fogja őket sajnálni?

A műtétből nem éreznek semmit, nem lesznek mások utána, csak nem éreznek heves késztetést a párosodásra.


Ja igen: ha még nem hallotta volna, a kandúrmacskák pénisze horgas kampókkal van tele, vagyis hágás közben olyan, mintha tucatnyi horgászhorgot dugnának fel neki. Rohadtul fáj, azért visít a nősténymacska pàrzáskor, nem örömében.

(Ez indítja be a peteérést, ha biológiai szempontból nézed.)

Nősténymacskánál ez pont elég indok szerintem. :)

2019. ápr. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nagyon szép tőled,hogy próbálsz segíteni és a barátnődtől is,hogy ennyire törődik a cicákkal.Biztos megfogod tudni győzni.Nálunk tavaly volt egy kölyök nőstény elég picike volt,de már fél éves kora előtt ivarérett volt.Szegényemnek abból állt a napja,hogy a kandúrok elől futott meg bujkált.Idén már nincs ilyen gondja.Ilyeneket mesélj el barátnődnek meg amiket előttem írtak,hátha ezek hatnak rá.A másik,hogy,ha túl sok cica lesz még inkább nem fogja bírni anyagilag.Meg lehet előbb-utóbb valamelyik lakó megunja a dolgot.Sok állatvédő szervezet tart ivartalanítási akciót és talán még az etetésbe is betudnának szállni.De miért sajnálja ivartalaníttatni őket?Van konkrét oka?
2019. ápr. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Azt is elmeséltem konkrétan, hogy tudok ivartalanítási akcióról, olyankor olcsóbb.



Szerintem régi felfogású a lány ezen a téren: hagyni kell őket, szabad állatok és ne szóljunk bele az élet rendjébe.


Ha legközelebb a macskák szóba kerülnek, elmondom neki a betegségeket, stb.

Ha azzal se tudom meggyőzni, akkor ez ennyi, nem az én macskáim, én nem lakom ott...



Csak pár hónap múlva megint kelti a lelkifurdalást, hogy miért nem fogadom be az épp aktuális macskát, csak egy hétre.

Azért nem fogadom be, mert felkészületlen vagyok, nincs semmim, se macskaháló, dolgozok, tanulok, napi 10-nél több órát távol......

2019. ápr. 7. 07:26
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Durva lenne,de lehet legközelebb mikor beteg lesz az egyik cica azt kellene mondani neki,hogy minek kezeltetni .Szaporodnak és fertőzik is egymást,de ez az élet rendje,minek beleszólni.Bár ebbe az is benne van,hogy csak még jobban megmakacsolná magát.
2019. ápr. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!