Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Túratársat keresek egy kutya...

Túratársat keresek egy kutya személyében! (? ) (Kifejtés lentebb. )

Figyelt kérdés

Nagyon szeretek túrázni és egy kutyatársat keresek magam mellé. Milyen fajtákat ajánlotok?

A másik fontos szempont az az, hogy viszonylag "masszív" kutya legyen, hogy biztonságban érezzem magam mellette.

A dalmatát milyennek gondoljátok?


2017. ápr. 27. 08:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Golden retriver, labrador, juhászkutya félék, vizsla...
2017. ápr. 27. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Benti vagy kinti lenne?

A túrákon kívül mit csinálnátok?

2017. ápr. 27. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem több ismerősöm túrázik kutyával, akiket személyesen ismerek.

Vizsla: nagyon jó túratárs, csak az a gond, hogy neki nem elég a hétvégi túra, csak akkor vállalható be, ha MINDEN NAP tudja valaki mozgatni, sokat. 100-as távokat is megy a vizsla a gazdival.

Shiba inu: no, ő hosszú pórázon túrázik, mert vagy visszajön, vagy nem a hívásra, attól függ, hogy milyen kedve van. 20-30-as távokat mennek.

Whippet pár: nagyon szeretnek túrázni, fegyelmezettek, tartózkodók másokkal, nem ugrálnak fel a többi kirándulóra, nincsenek láb alatt. 30-as távig mennek, de inkább a gazdik korlátja ez, mint a kutyáké. Szerintem ideális túratársak, de hát, lássuk be, 2 whippet nemigen rettent el senkit, szóval nem egy személyvédő kutyák...

Husky és talán német juhász keverék, menhelyről: szintén remek túratárs, de a mozgatás lásd mint a vizslánál, viszont ő egy nagy termetű kutya, aki már a megjelenésével is távol tartaná a rossz szándékúakat.

Több közepes (kb. mudi méret) termetű keverék: ők szerintem a legideálisabbak, menhelyről vannak, és bár nem kifejezetten személyvédő kutyák, az alkalmi kötekedőt már akár az ugatásukkal elriaszthatják.


Ha nekem kéne választani, biztos, hogy a menhelyen keresnék egy kutyát. Már csak azért is, mert ha egy kicsi kölyköt hazaviszel, azzal még kb. egy évig biztos nem tudsz túrázni, mert egy kölyköt nem vihetsz magaddal hosszabb távokra, s még azt sem tudod, hogy egyáltalán milyen mentalitású, mozgásigényű kutya lesz belőle. Ha egy fiatal felnőtt kutyát veszel magadhoz, azzal ez a gond ki van küszöbölve.

2017. ápr. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A dalmata is jó, ha van tapasztalatod kutyanevelésben, mert elég csökönyös vadászkutyák. :) Télen lakásban kell tartani, mint minden rövidszőrű fajtát.


De fentieknek tökéletes lehet egy menhelyi keverék kutyus is. Előbb ott érdemes körülnézni.

Fajtatiszták közül is rengeteg jó lehet.


A kör szűkítéséhez:

- mennyi pénz szánsz a vételárára?

- csak lakásban, vagy kertes házban kint is, bent is, vagy csak udvaron tartanád?

- a túrákon kívül napi szinten mennyi időd lenne vele sétálni, nevelni, foglalkozni?

- szükség esetén kutyasulit vállalnál-e vele?

2017. ápr. 27. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Közép, óriás schnauzer.


[link]

2017. ápr. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Már van egy labrador kutyánk, de vele már nem akarok hosszú útnak indulni,mert már 10 éves. Bár szervi problémája szerencsére nincs, de nem nyúznám 30 km-es túrákra.

Kinti és benti tartással vállalnám. Vidéki vagyok, kertes házban lakunk. A kert kb 300 m2, így akár egész nap rohangálhatnak a kertben.

Az iskoláztatását tudnám vállalni.

Ha nem túrázni megyünk, akkor is megyünk sétálni a partra vagy futni velem.

2017. ápr. 27. 15:11
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

En vizslát ajánlanám (nekem is ilyen van, nagyon imádom) nincs olyan nap amit ne bohóckodna végig, imád kabarézni, es meg jobban beindul ha van közönség, aki nevet:D

Ide mindenképpen látogass el, imádom ezt a menhelyet, 2x is voltam (idő hiány) nagyon kedvesek, hihetetlen h ilyen gyönyörű, egészséges viselkedés probléma mentes fiatal kutyák vannak: [link]

2017. ápr. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Weimari vizsla. :)
2018. máj. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!