Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kinti-benti macskatartás...

Kinti-benti macskatartás társasházban, tippek?

Figyelt kérdés

Nagyon gondolkodom, hogy szeretnék befogadni egy fiú cicát, és hogy ne unatkozzon a lakásban, ki is engedném néha. A környék hálisten nagyon jó, zöldövezet, még soha egy macskát se ütöttek el, igazi alvófalu.


Az egyik szomszédom is tart egy kinti-benti kandúrt, és már évek óta jól megvan. Átmászkál a kerteken, de úgy tűnik sose megy nagyon messzire, általában a kapu előtt alszik, tehát mintha kialakult volna benne, hogy egy adott helyhez tartozik.


A kérdésem, hogy hogyan kéne hozzászoktatni a cicát ahhoz, hogy mindig visszajöjjön hozzám a lakásba? Elvárható a hűség kialakulása, ha tudja, hogy szokott időpontban mindig nálam kapja a kaját? El lehet érni, hogy ne kóboroljon el messzire? Gondolom a herélt macskák nyugodtabbak, jobban elvannak egyhelyben? Tapasztalatok esetleg erről?


máj. 31. 08:55
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekkoromban volt egy kinti macskánk, Vili. Imádtam, első állat volt akihez kötődtem. Aztán nem jött haza egy hete. Két hete. Egy hónapja. Majd soha többet...

Párom cicája "boldog kijárós" volt. Aztán egyszercsak észrevettük hogy mintha feketébb lenne az ínye... Oké, megkérdeztük az állatorvost, fogkő, kezeltük ahogy kell. De nem múlt, és egyik este iszonyú fájdalmai lettek, nem evett, keservesen nyávogott. Rájöttünk hogy ez komolyabb mint egy fogkő, elvittük sürgősséggel dokihoz, csináltak rutin teszteket, kiderült hogy leukózisos... gondolom sejted hogy nem tőlünk szedte össze a lakásban...

Elmaradottabb vidékeken, ahol az állattartásnak nincs kultúrája, a macska fogyóeszköz és csak arra jó, hogy ne legyenek egerek a lakásban, ott persze, a macska kijárós, a kutya láncon van, ivartalanítás nincs, a túlszaporulatot meg megfojtják vagy kitekerik a nyakukat.

De ha ennél egy fokkal felelősebb állattartásra adnád a fejed, kicsit jobban társnak tekinted azt a macskát, és érdekel a sorsa, akkor tartsd bent (pláne hogy amúgy törvény kötelez rá...). Ha nagyon abban hiszel hogy kell nekik a természet, akkor rengeteg opció van. Macskahálós megoldások, kifutó, hámmal sétáltatás. Szerintem a kutyák is vágynak a természetbe, de itt egyik kommentelő sem örülne ha az 50 kilós bull keveréket szabadon engedném sétálgatni és felfedezni...

máj. 31. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
100%

"szerintem a macskának sokkal boldogabb élete lesz, ha a természetben is kószálhat"


Az én macskám is nagyon boldog volt, mikor elütötte az autó és alig bírta hazavonszolni magát. Hát még én, a hatszámjegyű állatorvosi számla láttán. De akkor az érdekelt a legkevésbé, örültem, hogy él, és hazajött segítséget kérni. Na, azóta nincs kijárós macskám és nem is lesz.

Előtte sajnos volt, mert én is ebben a hülye szellemben nőttem fel, volt is pár elütött, eltűnt cica. Felnőttként már mindig aggódva lestem reggel az udvart, hogy hazajöttek-e a cicáim, ha késtek, már paráztam. Ez a végül szerencsés kimenetelű baleset döntötte el végleg, hogy a macskák maradnak szépen bent. Remekül megvannak egyébként, a balesetes cica teljesen helyrejött, de azóta nem is akar kimenni, a másik meg már eleve sosem volt kint, eszébe sem jut.

máj. 31. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
100%

Mi is így tartottunk cicát, sajnos nem tudtuk lakásba szoktatni. Múlt idő lett szegény. Elkapta azt, amire nincs gyógymód: fertőző hashártyagyulladás.


Szóval kérlek NE tarts kinti-bentit. Bent a helye. 200.000-et ráköltöttem, de nem lehetett rajta segíteni. Soha többé macska. :(

máj. 31. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és minden évben megsérült valami más állat miatt, de többnyire sejthetően macskákkal akasztott tengelyt. Pedig ivartalan volt!!!! Nem ment messze, de elég volt csak a környék többi 3-4 macskája.


Minden_évben_tályogot_kapott! Minden_évben_állatorvos!

Szegénykét mai napig siratom.

(13as voltam)

máj. 31. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
17%

Aki a kérdésedre válaszolt, le lett pontozva. A többiek horror sztorikat meséltek.

A macska és minden más állat vadonélő, hiába tenyésztjük őket keresztbe-kasul, attól még az ösztönök nem tűnnek el.

Visszafogni nem tudod, és szerintem a lakásban tartás az igazi állatkinzás, egy ember se tudna élete végéig egy szobában élni.

Ivartalanítsd, etesd, ha jó a környék, az már jó.

Az utcánkban évek óta ugyanazokat a macskákat látom, senki nem eteti vagy bántja másét.

máj. 31. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
96%

,,Visszafogni nem tudod, és szerintem a lakásban tartás az igazi állatkinzás, egy ember se tudna élete végéig egy szobában élni".


Szerintem az az igazi állatkínzás amit a környék védett hüllőire és madaraira jelent egy szabadon garázdálkodó házimacska.

[link]


Egyik ismerősöm tart macskákat a lakásában, teljesen bentiek, jól elvannak, boldogok.

máj. 31. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
88%

15ös, a HÁZImacska sosem volt vadonélő, mert háziasított fajta. Attól, hogy vannak ösztönei... és? Az embernek is vannak. Csak néhány kicsit többek vagyunk az ösztöneinknél.

"szerintem a lakásban tartás az igazi állatkinzás,"

Te még nem láttad, mikor habzó, véres szájjal vonszolják magukat a fák közé, miután elütötte őket egy autó. Nem láttad akkor, hogy festenek, miután egy kutya megtépte őket, vagy miután mérgezett egeret ettek.

A macska a lakásban semmilyen formában nem egyenlő azzal, hogy az ember egy szobában. Esetleg mint egy ember egy lakásban.

Egyébként az ember ugyanazért megy ki, mint a macska: hogy ingerek érjék. A gazda azért van a macskának, hogy ő lássa el ingerekkel. Ezt köznyelven úgy szokták hívni, hogy minőségi időt tölteni a macskával. Akinek ez nem tetszik, az vegyen plüssállatot.

máj. 31. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
13-as tól kèrdezném , hogy nem FIP-es volt.
máj. 31. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 A kérdező kommentje:

#7 hát ez sajnos így van.


Macskát lakásba zárni állatkínzás. Aki szerint nem, nem tudom elmerengett-e azon, hogy hogy érezné magát, ha az egész életét bezárva tölthetné 60 négyzetméteren? Hány hét alatt őrülne meg? Igen, ránk is leselkedik számos veszély, mikor elhagyjuk a lakást, elüthet minket az autó, ránk tüsszenthet a covidos néni, kirabolhatnak minket stb. Mégis muszáj kimennünk, mert ez létszükséglet.


Ha egy macska kimegy az utcára, LEHET baja. Ha soha nem megy ki, akkor viszont BIZTOSAN lesz baja - max az álszentek szemet hunynak fölötte. Ez a mérleg két oldala, egy olyan állatnál, ami a városba kényszerült, holott igazából vadállat.


Leszögezném, hogy bizonyos környékeken én sem engedném szabadon a macskámat, mert borítékolható, hogy elütik vagy megmérgezik, sajnos én is laktam ilyen helyen. De vannak kulturált, nyugodt helyek, ahol nincs átmenő forgalom, sem szabadon kószáló kutyák, és itt azért kevesebb az esély, hogy baj történik. Teljesen kizárni persze képtelenség.


Mindenesetre köszönöm a válaszokat, különösen a segítő szándékúakat!

máj. 31. 17:43
 20/46 anonim ***** válasza:
100%

19: A macska egy 2-3 éves gyerek értelmi szintjén élibaz életét. Egy 2-3 éves gyereket kiengedsz egyedül, hogy hadd menjen? Hiszen miért zárnád be, az kínzás, nem?

Normális emberek felügyelettel viszik ki a 2-3 éves gyereket. Mert a veszélyek rájuk nézve nagyobbak, mint ránk, felnőtt emberekre: hiszen ők nem fogják fel a veszélyt. Ahogy a macskák sem. Ezért szaladnak ki autók elé, kutyás kertekbe így esnek be, stb.

Szóval ha a gyerekedet nem engednéd ki 2-3 évesen, hogy az úttesten játszon, akkor a macskát sincs okod.

Egyébként adtunk tippeket, macskabiztos kerítés, kifutó, póráz, de ezekre még csak nem is reagálsz.

Annyira átlátszó az ilyen, aki csak tárgynak tekinti a macskát, aztán ha meghal az állat, szemrebbenés nélkül beszerez egy újat, mintha csak egy zoknit cserélne le. Szégyen.

máj. 31. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!