Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kinti-benti macskatartás...

Kinti-benti macskatartás társasházban, tippek?

Figyelt kérdés

Nagyon gondolkodom, hogy szeretnék befogadni egy fiú cicát, és hogy ne unatkozzon a lakásban, ki is engedném néha. A környék hálisten nagyon jó, zöldövezet, még soha egy macskát se ütöttek el, igazi alvófalu.


Az egyik szomszédom is tart egy kinti-benti kandúrt, és már évek óta jól megvan. Átmászkál a kerteken, de úgy tűnik sose megy nagyon messzire, általában a kapu előtt alszik, tehát mintha kialakult volna benne, hogy egy adott helyhez tartozik.


A kérdésem, hogy hogyan kéne hozzászoktatni a cicát ahhoz, hogy mindig visszajöjjön hozzám a lakásba? Elvárható a hűség kialakulása, ha tudja, hogy szokott időpontban mindig nálam kapja a kaját? El lehet érni, hogy ne kóboroljon el messzire? Gondolom a herélt macskák nyugodtabbak, jobban elvannak egyhelyben? Tapasztalatok esetleg erről?


máj. 31. 08:55
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
0%

Még, jó hogy neked van.

Összegyűlt ide a panel proli krémje-java 😃

Tarts cicát bátran, kérdező ha még mersz ezek után, mert látod, nem vagy ember, ha macskát tartasz!

Sőt! Nehogy egerésszen, adjál neki jó kis bolti macska tápot, az jót tesz neki,ahogy a mozgás hiány is.

Mondjuk én még lakótelepen sosem láttam macskát sétáltatni,vidéken főleg nem, de biztos van olyan is.

jún. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:
100%

Én spec nem vagyok panelproli, kertesben lakom, egész életemben kertesben éltem. És képzeljétek, egy macskám se élt meg 3-4 évnél többet egész gyerekkoromban :(

Éppen ezért döntöttem felnőttként a benti tartás mellett. Nem vagyok hardcore állatvédő, se bolond macskás nő, van férjem, gyerekeim stb., egész egyszerűen a szomorú tapasztalatok vezettek erre a döntésre.

jún. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:
29%

Mérlegelj.

Én a kutyával vagyok így, hogy még kertes házba se!

Kinti kutyát is sétáltatni kell és kevés ilyet látok.

Macska talán szabadabb. Korlátozni nagyon nehéz, és átgondoltan kell etetni is.

Panelban nőttem fel, cicánk volt. Az állatorvos azt mondta házi ételt nem kaphat, a konzerv meg nagyon rossz nekik, tele van szeméttel.

Szóval mivel etessem?

Nekem ezért nincs háziállatom.

jún. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:
100%

Kinti-benti macskánk volt mikor gyerek voltam (sajnos).


Nos, egyet elütöttek, egyet lemérgeztek, egyet meglőttek - több, mint félmillióra rúgott az orvosi számla a műtét, altatás, utókezelés miatt.

Aztán többé nem volt macska.

Tízévesen felfogtam, hgoy NINCS macskánk, mert átla háromévente eltemetjük és akkor azt mondtam, nem kell.

ÉN, egy tízéves gyerek megértettem, mi az a "kinti macska" és hogy az elpusztul.


Szerintem egy felelőtlen szar az, aki kóboroltatja a macskáját.

Jaj, nem ütik el, mert... dehogynem ütik el. Bármikor elgázolhatják.


Ezen kívül levadássza a madarakat, ami a természetnek sem jó.

jún. 2. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem felelős állattartás. Istenem, annyira tájékozatlan vagy, de nem csak te az emberek jó 70 % legalább. Szörnyű. Legalább ivartalaníttasd, ha már kiereszted.
jún. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim ***** válasza:

Aki szerint a kinti macska tartás elfogadható, annak ajánlom ezt a Facebook posztot:(


[link]


Elég jól szemlélteti hogy egy szabadon kószáló macska mit képes tenni kistestű védett állatokkal.

jún. 21. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!