Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kinti-benti macskatartás...

Kinti-benti macskatartás társasházban, tippek?

Figyelt kérdés

Nagyon gondolkodom, hogy szeretnék befogadni egy fiú cicát, és hogy ne unatkozzon a lakásban, ki is engedném néha. A környék hálisten nagyon jó, zöldövezet, még soha egy macskát se ütöttek el, igazi alvófalu.


Az egyik szomszédom is tart egy kinti-benti kandúrt, és már évek óta jól megvan. Átmászkál a kerteken, de úgy tűnik sose megy nagyon messzire, általában a kapu előtt alszik, tehát mintha kialakult volna benne, hogy egy adott helyhez tartozik.


A kérdésem, hogy hogyan kéne hozzászoktatni a cicát ahhoz, hogy mindig visszajöjjön hozzám a lakásba? Elvárható a hűség kialakulása, ha tudja, hogy szokott időpontban mindig nálam kapja a kaját? El lehet érni, hogy ne kóboroljon el messzire? Gondolom a herélt macskák nyugodtabbak, jobban elvannak egyhelyben? Tapasztalatok esetleg erről?


máj. 31. 08:55
1 2 3 4 5
 21/46 A kérdező kommentje:

#20 de igen reagáltam a tippekre, írtam, hogy köszönöm a segítő szándékú válaszokat.


A macskát nem lehet összehasonlítani egy kétéves gyerekkel, két külön kategória. Egy macska pl képes életben maradni a vadonban, egy embergyerek meg már attól megpusztul, ha nem cincálod szét neki a kaját atomokra és köpködöd a szájába, mert olyan szerencsétlenek. Amire te gondolsz, az az IQ szint, mert számszerűsítve a macskáknak is annyi van, mint egy kisgyereknek, de akik ezeket vizsgálták, is elismerik, hogy az állati és az emberi IQ-t nem lehet összehasonlítani. A macskák természetes állapotukban egy hatalmas territóriumot tartanak a felügyeletük alatt, képesek megvédeni, ott vadászni stb.

máj. 31. 19:33
 22/46 anonim ***** válasza:
27%

20 Te hol olvastál ekkora hülyeséget hogy a macska 2-3 éves szintjén áll?

Láttál te már 2 évest magának ebédet csinálni, vagy hazatalálni? 😃

máj. 31. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
88%

Szeretném megkérni a kérdező, meg bárki aki kinti vagy félig kinti macskatartásra adja a fejét az legalább az ebben a cikkben leírtakat tartsa be:

[link]

máj. 31. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
100%

21: Az IQ szint nem értelmezhető más fajok függvényében :) Még embernél is életkori csoportokra van bontva és nem összehasonlítható egy gyereké és egy felnőtté, szóval nem, nem az IQ... Az értelmi képességekről van szó. A macska ösztönből vadászik.

De hiába jössz a "vadonnal", a város meg a falu nem vadon, és nem, ez nem a macska természetes közege. De nyilván, a primitivitást sikerült csak magadévá tenned ennyi év alatt, így gondolom ezeket az infókat már nem tudod feldolgozni.

Egyébként a macskák territóriuma sem úgy működik, ahogy leírod. Gyakorlatilag minden szavaddal jelzed, hogy macskát tényleg csak "kintiként" láttál, messziről, és a büdös életben soha nem olvastál róluk semmi informatívat. Persze nem kellene meglepődni, hiszen tárgyként kezeled őket, és láthatóan neked jól van ez így.

A macska nagy területet tud bejárni, de az nem a territóriuma. A territóriumukon pedig rendszerint osztoznak más macskákkal, mert ezek a területek egybe érnek.


22: interneten, tudományos cikkekben. Neked se ártana ilyeneket olvasni, lehet, hogy akkor nem lennél ennyire megrekedve az egyedfejlődésben :)

máj. 31. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
96%

Tarts kint macskat akkor, ha meg tudod oldani, hogy ne mehessen ki a kertbol.

Ha ez nem megy, de bentre se akarod, akkor mondj le rola.

Ez a felelos allattartas.

máj. 31. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 A kérdező kommentje:

#24 fuh, igen, ez a sok fröcsögés meg személyeskedés rendkívül magas értelmi színvonalra utal. És igen, asszem te lehetsz az, aki max rajzfilmben látott macskát, meg az instagramon, ha ennyi ostobaságot sikerült összehordanod ilyen hirtelen.


Szerintem most már inkább szedd be a nyugitabikat, és foglalkozz olyasmivel, amihez értesz, mert ez az álokoskodás és álszenteskedés teljesen haszontalan. A kérdést lezártam, amire lehetett, kaptam választ, a többit meg majd máshol.

máj. 31. 21:56
 27/46 anonim ***** válasza:
82%

Kb 140 cica járt már nálam, annak szerintem a fele az ilyen "felelős" állattartóké volt, mint te, kérdező :) a másik fele meg azoknak az elvadult szaporulatai. De ja, sosem láttam macskát. Csak a fajtád után én szedem össze őket az útszéléről félhalottan, meg én viszem őket állatorvoshoz, én nevelem fel a kicsinyeiket, kezelem a bajaikat, és sokszor még így is az én karomban halnak meg ezek a "boldog kijárós" macskák.

Egyébként vicces, hogy nincs egyetlen egy darab érved se, csak rávágod, hogy hülyeség. Gondolom ilyen aluliskolázott white trash lehetsz, mert már egy középsulis kamasznak nagyobb a vitakultúrája.

máj. 31. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
0%

140 cicával te is egy felelős állattartó lehetsz 27-es, te white trash, gondolom halmozod te is szerencsétleneket egy kis szobában, térdig gázolva a szarban.

Minimum fel kellene jelenteni a fajtádat.

És te ugatsz felelős állattartásról, te hulladék.

Tele van ilyen "állatmentőkkel" az ország, akik ilyen istent játszanak, az állatokat meg a saját agyhalott belátásaik szerint "szeretik"

Bár ne születtél volna meg te sem....

jún. 1. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
0%

23, én meg szeretnélek megkérni, hogy a hülye madaraidat tartsd bent a lakásban.

Szia.

jún. 1. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
100%
28, nem vagy egy nagy észlény... macskamentő vagyok, ha nem jött volna le. Gazdásítom őket. Jézusom, ember, ilyen logikát...
jún. 1. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!